Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg szükség van ennyi...

Tényleg szükség van ennyi szociális kiadásra?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom,hogy jelenleg 1 ember többfelől támogatva van.

Pl egy kismama aki gyed-en van,ami ugye szociális ellátás,kedvezményes kismama bérletet vásárolhat,holott a gyerekek 6 éves korig díjtalanul utazhatnak.Az után is a gyereknek 50%-os diákjeggyel utazhat.Ha bajban vannak,mondjuk beteg a gyermek,akkor kapnak közgyógyot,emelt családit,ovitérítés mentességet,ingyentankönyvet utiköltséget,ha orvoshoz mennek.Ha 3 gyerek van akkor,kaphat anyaságit,adókedvezményeket,ja nagycsaládos jegyet a buszon.Eddig szocpolt is,most már nem.Gyermeknevelési támogatást,rendszeres gyermekvédelmi támogatást,lakhatási támogatást.Adóvisszatérítést a lakáskölcsönből.

Emelt családit miért kapnak,milyen költségekre,ha ezentúl az ovi,suli, gyszer ,utiköltség is ingyen van?


De,hogy magam alatt is vágjam a fát.

Apukám rokkantnyugdíjas volt,daganat miatt.Mikor más okból amputálták a lábát,kapott plusz 25000 ft-t a nyugdíjára.Minek,milyen költségekre,amikor egyből járt hozzá a közgyógy,ingyenes segédeszközök,tolókocsi is ingyen?Ja és természetesen anyukámnak 25000 ápolási díj.Kaptak plusz havi 50000-ret és még az is ingyenes lett amiért eddig fizetniük kellett.


Vagy itt van még a nyugdíjasok,ingyenutazása,támogatott gyszer,ami legtöbbször szintén közgyógyra megy,ha rossz a látása,márpedig melyik 70 évesnek nem rossz,akkor szintén kap a nyugdíjára fogytékossági kiegészítést.Ha krónikus betegségük van pl diabétes akkor azokra alapból ingyenes a drága inzuli,a tesztcsíkok.Ha orvoshoz utazik szintén ingyenszállítás,vagy költségtérítés.

Szóval nekem nagyon úgy tűnik,hogy kis hazánkban mindenki valamilyen szociális ellátásból él.Nem lehetne valahogy ezt egyszerűbben kitalálni?

Minden ország ennyire túlbonyolítja?


2010. márc. 16. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nincs. Semmilyen szociális kiadásra nincs szükség. Ha normális fizetésed lenne leszarnád a gyedet, gyest talán még a nyugdíjat is mert addigra tennél félre eleget. Nem ezen kéne töketlenkedni hanem a gazdaságot rendbe rakni.
2010. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyedül a rokkantaknak adnék lóvét a semmiért. A többi éljen meg a gazdaságból. Viszont ehhez kellen normális gazdaságot teremteni. Fizetős orvosi ellátással. és nem rínátok ha lenne miből megfizetni higyjétek el.
2010. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Hollandiában a liberalizmus fellegvárában messze magasabbak a szociális juttatások. de persze, más ha egy országnak telik rá ennyit kiadni és más hogy Magyarországon nincs annyi háttérfedezet a sok szociális juttatásra.
2010. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Holandia ide vagy oda, nem hiszem hogy ez a megoldás.
2010. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
ll
2010. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazad van,tényleg nem kellene,mindenkinek dobnának a nyugdíjára,gyedére,gyesére,bérére plusz 25000 ft-t,a többit meg fizetőssé kellene tenni.Kb ugyanannyi menne ki az államkasszából.Nem kellene ennyi szociális kifizetéseket felügyelő hivatalt fenntartani.

Mi a fenének a családi pótlék???Sztem egy hülyeség,nem kell nekem családi,legyen 25000-rel több a fizum.Mindjárt nem kell az államkincstárnak ezzel foglalkoznia.

2010. márc. 16. 12:24
 7/18 anonim ***** válasza:
Jó neked, hogy így meg vagy elégedve, mert én nem vagyok. Van 2 gyerekem, mind a kettő szemüveges. A magas dioptria miatt vékonyított, műanyag lencsékre van szükségük. Csak, hogy lásd az arányokat: az egyiknek a 70.000(!) ft-os szemüvegéhez kaptunk 1300(!) ft SZTK-t. Gondolhatod, hogy nem szerelemből kell a szemüveg és nem is menő keretet vettünk. Mellesleg meg annyi járulékot fizetünk, hogy majd belegebedünk.
2010. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Vagy az eszem megáll ettől a start plusz,extra stb..kártyáktól.Asszongya,hogy jár kedvezmény,gyes,gyed-ről visszatérőknek,tartós munkanélkülieknek,50 év felettieknek,alacsony iskolai végzettségűeknek.Hát ez kb a lakosság 60%-a.Nem lehetne a vállalkozásoktól megközelíteni,mondjuk adó,és járulékcsökkentéssel.Nem vagyok közgaszdász,de nekem úgy tűnik,hogy a mindenkori kormányzás mindíg mindenhol az ablakon akarja betuszkolni az embereket a munka világába,holott az ajtón is besétálhatnának.

Csoda-e,hogy a magyar emberek mindíg azt lesik,hogy mit kaphatnék meg ingyen??

2010. márc. 16. 12:31
 9/18 A kérdező kommentje:
ma 12:30-nak.Dehogy vagyok megelégedve,pont azt mondom,hogy nem kellene támogatni a szemüvegeteket,ha a támogatás helyett fizetésben kapnád meg.Miért kell a pénzt támogatásokon keresztül kapnia az embereknek?
2010. márc. 16. 12:34
 10/18 anonim ***** válasza:
12.34 Oké, így igazad van.(Lenne.)
2010. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!