Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Ti is úgy látjátok, hogy a mai világban a fő konfliktus a fejlődni kívánó, és az idő kerekét visszaforgatni kívánó országok között van?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a mai korunk ideológiai "hidegháborúja" a különféle országok között nagyrészt azon tengely mentén osztható fel, hogy mely országok néznek a jövő felé, és mely országok a múlt felé.


A felosztás fejlődni kívánó országok az USA és Kanada, Nyugat-Európa, Ausztrália, Új-Zéland, Japán és Dél-Korea.


Ezen társadalmak a jövő felé tekintenek, le akarnak számolni a káros hagyományokkal és társadalmi berögzülésekkel, racionális és valóságtól nem elrugaszkodott lépésekkel, de egy utópia felé akarnak haladni, mint mondjuk a Star Trek sorozat világa.


A tengely másik oldala a visszafelé haladni kívánó, vagy egy bizonyos szinten megállni kívánó országok.


Ezek közül enyhébb példa mondjuk Orbán Magyarországa, Lengyelország, vagy Németországban a CSU párt.

Ezek nem értenek egyet a 21. század egyes fejleményeivel, pl. a globalizációval, és úgy akarnak valamilyen szinten lépést tartani a világgal, hogy bizonyos trendekből, amik a fejlődéssel együtt járnak, egyszerűen nem kérnek és struccpolitikát folytatnak. Hogy ennek a jövőben milyen hatása lesz, azt majd az idő elárulja.


A következő szint a mérsékelten radikális országok. Ilyen például Putyin Oroszországa, Erdogan Törökországa, Castro Kubája vagy a teokratikus Irán.


Ezen országok nem akarnak visszafejlődni, csak megállni egy sztereotipikus 20. századi szinten, tehát számukra az emberiség csúcspontja durván a 20. század második fele, és itt akarnak megállni a fejlődésben. Ennek a szintnek a jellemzői a militarizmus tisztelete, az önellátásra való törekedés, egyes kisebbségek pl. homoszexuálisok kirekesztése, Martin Luther King, a 68-as diáklázadások és a hippik eredményeinek ignorálása. Ezen országok legszívesebben örökre az 1960-1980 körül kialakult társadalmi rendet tartanák meg, míg technológiában és egyéb dolgokban azért lépést tartanának a nyugattal.


A következő szint a radikális országok pl. Észak-Korea.

Ezen csoport egyszerűen megállt 1950-ben. Erről a szintről nem akarnak se előre, se visszafelé haladni, teljesen elzárkóznak a külvilágtól, el akarnak lenni a saját kis virtuális világukban, "mátrixukban", ami örökre 1950-et szimulál.


A legszélsőségesebb szint a radikális visszafejlődők, pl. az ISIS, a Boko Haram és az Al-Shabaab által uralt területek. Ezek szó szerint vissza akarnak térni a középkorba, sőt bizonyos tekintetben az őskori törzsi társadalmakba mindenáron.



2015. nov. 1. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

A legkevésbé sem. Az általad "fejlődni kívánó ország"-nak mondott USA lazán összeáll az etnikai tisztogatásokban bűnös Izraellel és a végtelenül aljas módon fundamentalista Szaúd-Arábiával (előbbi biztos szövetségese, mert amerikai támogatástól függ, hogy a sok ellenséges arab állammal szemben fenn tud-e maradni, utóbbi pedig az olaj miatt), utóbbi kettő pedig egymásnak is valamilyen szinten ellenfele. Oroszországot és Törökországot te egy kategóriába soroltad, pedig Törökország hű előretolt bástyája az USA-nak a Közel-Keleten, a hidegháború kezdete óta az volt.


Nem. Országok szintjén a konfliktusok különböző, néha elég heterogén elemekből összeálló blokkok között alakulnak ki, de az igazi konfliktus a kizsákmányolók és kizsákmányoltak, a tőkések és a dolgozó nép között zajlik. Ezt is mutatja, hogy milyen szépen félre tudják tenni nemzetközi ellentéteiket a rivalizáló államok, ha valamilyen forradalmi mozgalom a kapitalista világrendet fenyegeti.


Az pedig egyenesen röhejes, hogy az USA "egy utópia felé akarna haladni". Az USA politikai-gazdasági elitje egyszerűen fenn akarja tartani politikai és gazdasági befolyását, amik Amerika nemzetállami érdekeivel összefűződnek. Ezért akarnak gazdaságilag modernizálódni, de nem akarnak "leszámolni a káros hagyományokkal és társadalmi berögzülésekkel", csak akkor, ha ezekkel az érdekekkel szembeütköznek.

2015. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem ilyen egyszerű a képlet.

Japán, csak gazdaságilag "globalista". Társadalmilag abszolút nem.A világ legkeményebb bevándorlási rendszerével rendelkeznek, menekülteket sem engednek be.És elég nagy a hagyománytisztelet.

Dél-Korea is valamennyire hasonló.

Emellett, kihagytad még Kínát is.

2015. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Az írásodból az vehető ki, hogy fejlődés = liberalizmus. Miért is?


Szerintem Dubaj, Katar, Szingapúr, Kína partszakasza sokkal fejlettebb a nyugatnál, pedig nincs liberalizmus. Mondjuk szerintem Japánban sem, de mindegy is.


Én inkább azt látom, hogy a nyugat megélte csúcspontját a 20. század második felében és a 21. század elején, de már nem tud újat mutatni. Illetve jönnek fel olyan országok mint India, Vietnám, Malájzia...

Sőt, épp az áll a fejlődés útjába, hogy liberálisak vagyunk, ami kényelmes és megszoktuk, de nem véletlenül veszítünk hatalmunkból. Attól nem nő a gazdaság, hogy az állam minél több mindenkit akar eltartani, illetve lásd Japánt, ahol az iskolától kezdve a munkán át nyugdíjas éveidig akkora hajsza van, hogy egy csomó ember öngyilkos is lesz.

2015. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Az írásodból az vehető ki, hogy fejlődés = liberalizmus. Miért is?"


Mert egy liberális társadalomban egy ember azt csinál, amit akar, amíg nem árt vele másoknak. Tehát, mindegy, hogy milyen a bőrszíne, a vallása, a szexualitása, milyen munkát választ, mit tanul, alapít-e családot vagy nem, teljesen rá van bízva, hogy milyen életet akar élni, és ezért semmilyen állami diszkriminációban nem részesül, egészen addig, amíg embertársainak nem árt vele. Ez a társadalmi forma adja az egyénnek a legtöbb szabadságot, a legegészségesebb elmeállapotot, és biztosítja a legtöbb alkalmat a fejlődésre, mert például egy leszbikus, családot alapítani nem kívánó, jedi vallású, szexuális fetisiszta nőből lehet a jövő egyik kvantumfizikusa, míg egy nemliberális társadalomban mondjuk nem élheti ki szexualitását, nem tanulhat felsőoktatásban, kötelező férjhez mennie és családot alapítania, így nem lesz lehetősége tanulni fizikusnak, elmeállapota pedig kompromittálva lesz, hiszen életviteli elképzeléseit, szexuális irányultságát megtagadva kell végeznie egy társadalom és állam által diktált szerepet.

2015. nov. 1. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

"Mert egy liberális társadalomban egy ember azt csinál, amit akar, amíg nem árt vele másoknak."


Akkor miért olyanok vezetik az európai országokat, akik primitív barbárokkal akarnak elárasztani minket?

Nekem igenis ártanak azzal, hogy ilyen emberekkel kell majd egy országban élnem.

2015. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Akkor miért olyanok vezetik az európai országokat, akik primitív barbárokkal akarnak elárasztani minket?"


Mert nem tekintik őket élből "primitív barbároknak" és megadják nekik az az esélyt, hogy bizonyítsanak, tudnak-e civilizált módon élni.


Most, hogy eltelt pár hónap, már bizonyítottak is. Aki regisztrálta magát, talált munkát és lakást és elkezdte átvenni mondjuk Németország esetén a német társadalmi normákat, azok maradhattak, és bizonyára értékes elemei lesznek a jövő Nyugat-Európájának.


Akik pedig a törvény elől bujkáltak és még ennyi idő után is ingyen kértek mindent a munkalehetőségeket és a letelepítési ajánlatokat megtagadva, azokat meg most fogják deportálni a Bundeswehr repülőgépei.

2015. nov. 1. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!