Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te mihez kötnéd a szavazati...

Te mihez kötnéd a szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Én pl. ha valaki már 18 éves lett akkor attól számítva 2 év BEJELENTETT munkahelyen való munka után adnám. Mert sokan 18 évesen munka ismerete nélkül nem igazán tudnak felnőtt fej nélkül dönteni komoly ügyekben. (Arról nem beszélve járulékot még nem fizet diákként-munkanélküliként.)


Te hogyan és mihez kötnéd a szavazati jogot? Esetleg iskolai végzettség? Egy IQ teszt féléhez? Jogosítvány? Büntetlen élőélet?


2015. nov. 2. 20:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

1./ soroljon fel (2+9)-6 darab pártot, abc sorrendben

2./ most karikázza be, akire Ön szavazatát adja.


Szerintem ennyi elég is lenne :]

2015. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

8 általános

1 év bejelentett munkaviszony(közmunka nem játszik)

Aki ennyit nem tud lerakni az asztalra, az ne akarjon már szavazni.

2015. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Személyi számhoz. Akinek a személyi száma megegyezik az enyémmel, megválasztható, ill. szavazhat.


Ha már úgyis korlátozni akarjuk a szavazójogot, legalább csináljuk rendesen!

2015. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

én 70 év felett senkit nem engednék szavazni.

a 18 évet pedig kitolnám 21 évre.

miért?

mert mind a két korosztály abszolút nincs tisztában az aktuálpolitikával.

egy 18 éves nem fog önállóan szavazni, esélyes hogy otthonról hozza a szimpátiáját, értem ez alatt hogy a szülei mondják meg neki, hogy kire szavazzon.

a másik pedig hogy ilyen fiatalon pont leszarják a politikát.


70 év fölöttieket pedig azért nem engedném, mert egyrészt a biológia ellenük dolgozik, és a szavazatuk esélyes hogy nem fog érvényesülni 1-2 éven belül, mert mire oda kerül a sor addigra...hát igen.

a másik pedig az, hogy a nyugdíjasokat lehet a legjobban befolyásolni, azon túl hogy alig vannak képben az aktuális politikával.

könnyű őket megvesztegetni.

vannak videók, amikben a nyugdíjasokat kérdezik miért az illetőre szavazott, és ilyen válaszok érkeztek:


szimpatikus, jóképű, jobban tetszik, kaptam egy kiló gyümölcsöt a választások előtt, kaptam egy tábla csokit, jobban hallottam a hangját...és még sok ehhez hasonló érv, amiért arra a pártra szavazott.

tehát ezek után a 70 év felettieket semmi esetre sem engedném szavazni, mert szimplán csak "pofára" meg "dumára" szavaznak.

2015. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
A választójogot nem korlátoznám. A szavazólapon viszont csak a Magasságos Orbán Viktor Nemzetmegmentő Miniszterelnök és Pártelnök Úr szerepelhet, mint opció, mert aki nem rá szavaz, az az ország ellensége.
2015. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Az én egyik ismerősöm 35 éves, egyetemi végzettsége van, és olyan kőbuta politikai téren, pontosan ugyanolyan paneleket mond, csak ő éppen Jobbik-droid. Erről ennyit. Én speciel úgy gondolom, hogy az én érdekeimet én képviselhetem a legjobban, szóval minek szavazzon bárki más? Csak én szavazhassak!
2015. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

Jól van 70%, nem kell hisztizni.

Az hogy neked van egy ismerősöd semmit nem jelent.

Ha egy olyan ember szavazhat, aki a nevét nem tudja leírni, miért ne szavazhatna egy 8 éves, aki már letudja??

2015. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a 8 éves ne szavazhasson, viszont vehessen részt nemzeti konzultációban, hiszen a munkaalapú illiberális unortodox demokráciának mindig is a nemzeti konzultáció volt és lesz az alappillére.
2015. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
20 és 70 év között, 8 általános
2015. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

"Szerintem a 8 éves ne szavazhasson"


Már miért ne szavazhatna, hát le tudja írni a nevét.

Mi lesz a következő?

Hogy az se szavazhat, akinek 3 diplomája van meg 4 nyelvvizsgája és politológiából szerzett professzori címet???

Hogy betiltják a szavazást?????

Igen is szavazhassanak a a 7 évesek!

Le a szavazati jog korlátozásával!!!!44!

2015. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!