Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kötelező polgári védelmi...

A kötelező polgári védelmi szolgálat mennyi ideig tart? Úgy értem, ha valakit egyszer besoroznak, akkor egész nyugdíjas koráig ő a tagja lesz?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egyszerre max 2 hétre hívható be egy ember, az érdekelne, hogy akit egyszer besoroztak, az végleges-e, vagy ez letelik egy idő után?
2015. nov. 4. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nem is értem a kérdésedet. Nyilván addig tart, amíg a katasztrófahelyzet el nem hárult.

2015. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Maga az éles szolgálat igen, ez nyilvánvaló. :)

Engem az is érdekel, hogy ha egyszer valakit besoroztak - mert úgy tudom, véletlenszerűen a lakosság kb 1%-át sorozzák be -, akkor onnantól kezdve meddig lehet őt helyzet esetén riasztani?

2015. nov. 4. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg él.
2015. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dr. Kangörcs válasza:
Nem 5 évig?
2015. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy nyugdíjig bárkit behívhatnak ha gond van. Értelemszerűen első körben a fiatalokat fogják, meg a munkanélkülieket, esetleg közmunkásokat. Aztán szépen lépnek tovább, ha kell még ember.


A behívhatóságnak csak a nyugdíjas kor szab határt, vagy az, ha valamiért nem vagy alkalmas. Nincs olyan, hogy letelik egy idő után. Egyébként ez nem besorozás, mert ez nem katonaság. Csak küldenek egy hivatalos értesítést, hogy irány a gát pl. és neked menni kell. Ha többet a környéken nem lesz árvíz, akkor többet nem is fognak behívni.

2015. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De azt olvastam, hogy akiket állományba vettek, azoknak évente kötelező gyakorlaton vagy oktatáson részt venni. Olyan munkahelyem van, ahol a 20 napomat is csak hosszas könyörgés után vehetem ki, nem hiszem, hogy örülnének, ha innentől évente 1 hetet eltűnnék, plusz ha esetleg árvíz vagy hóhelyzet van. Tudom, hogy védett vagyok arra az időre, de utána 2 héttel már nem...
2015. nov. 4. 20:19
 7/7 Dr. Kangörcs válasza:

[link] nem mai cikk, de itt írják, hogy az aktív állományt 5 évente cserélni szeretnék.

Itt is említenek valami öt évet: [link]

2015. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!