Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A demokrácia és a liberalizmus...

A demokrácia és a liberalizmus két összefüggő dolog? Jó vagy rossz ideológiák-e?

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 22:29
 1/9 ConnectCare ***** válasza:
70%

Szerintem elméletileg előfordulhat olyan demokrácia, ami nem liberális (pl. a többség megszavazza a szabadság totális megvonását) és lehet egy állam úgy liberális, hogy nem demokrácia (a diktátor hatalmát a szabadságjogok biztosítására fordítja), de azért a kettőt valahogy mégis szoktuk kapcsolni egymáshoz.


És szerintem jók. Beleszólhatok a közösségem életébe és azt teszem, amit jónak látok, amíg mások életébe én sem avatkozom bele. Ezek szerintem korrekt szabályok.

2015. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A demokráciában több pártrendszer van, lehetnek liberálisok és konzervatívok is demokraták.

Szerintem minden liberális demokrata, de nem minden demokrata liberális.

De nézz utána annak, hogy mit jelent valójában a liberális szó! Mert a liberális nem egyenlő az SZDSZ-szel.

2015. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A liberális az igazából nem egy konkrét állapot, hanem egy irány. 19. században a szabad sajtószabadságért, szabad választásokért, szabad gyülekezetési jogért, vallásszabadságért küzdött Európában. Ma pedig már gazdaságilag is létezik liberalizmus, társadalmilag pedig ennél is nagyon szabadságot akar (mivel a 19. századi követelések elméletileg már teljesültek), ugye ismerjük a kisebbségek jogait, a homoszexuálisok jogait, a marihuána legalizálását, stb...


A demokráció így a liberalizmus bizonyos fokával összefügg, egy bizonyos fok után pedig nem kötelezően.


Hogy jó vagy rossz, azt mindenki döntse el maga. Szerintem bizonyos fokig jó és szükséges a liberalizmus, bizonyos fok után már minden ideológia elvetemült.

A demokráciát pedig én nem szeretem, de inkább ez legyen mint diktatúra.

2015. nov. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg csak azon múlik, hogy mit veszünk demokráciának és mit liberalizmusnak.
2015. nov. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A demokrácia ("népuralom") az egy államberendezkedési elv, rendszer, de értelmezése koronként erősen változó. A liberalizmus meg egy emberjogi eszmerendszer. A kettő lazán függ össze egymással.
2015. nov. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hölgyek Urak!

Ne keverjük össze az osszáriumot a pesszáriummal.

Tessék a gépen a keresőprogramba beütni, hogy liberalizmus. Vagy 6-8 meghatározást fog kiadni a gép, némelyik ellentmond a másiknak.

Lényegében a liberalizmus számomra a klasszikus liberalizmus. Vagyis a szabadgondolkozás!!!! A többi csúsztatás, mellébeszélés , hazudozás, csak azért, hogy egy szép és elfogadott eszmére rá tudják ültetni mocskos hátsá gondolataikat.


A demokrácia pesig nem lehet liberalizmus nélkül, mert az nem demokrácia.

De tovább megyek: ha a liberalizmus = szabadgondolkozás, akkor egy "Liberális Párt" létjogosultsága megkérdőjelezhető, mert a párt szigorú szervezeti egysége megöli a szabad gondolkozást.

Egy pártban lehetnek liberálisok (szabadgondolkozók) de előbb utóbb ki fogják utálni őket.

2015. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eredetileg összefüggő dolgok voltak. Ma azonban egyre szélsőségesebb formát ölt a liberalizmus, és egyre több diktatorikus jegyet vesz fel.
2015. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves #6! Hogy téged korlátoznak-e gondolataidban, vagy sem, az fontos dolog, a jó az, ha nem. Azonban ettől alapvetően különbözik, hogy mit cselekszel. És abban bizony nagyon fognak korlátozni, ha önkorlátozásra nem vagy képes.

Nyugodtan gondold végig, miképpen végeznél k valakit a legválogatottabb kínzások közepette. De ha nekikezdesz, bizony nem lesz jó véged, és ez így helyes.


Nincs jó vagy rossz ideológia, csak igaz, vagy hamis. A minőségüket azonban döntően az határozza meg, miképpen alkalmazzák őket.

A demokrácia közkeletű (legtöbbek által használt) módszertana alapján jó. Magyarországon demokrácia van, mert van egy csomó tulajdonság, ami a demokráciára jellemző és nálunk létezik. Mégis, sokan nem tartják demokráciának a miénket, mert van viszont egy csomó másik tulajdonság, ami a demokráciára jellemző, nálunk nemcsak nem létezik, de egyeseket üldöznek is.

A liberalizmus szintén sok tulajdonsággal rendelkezik, ezek közül a szabadság elsőrendű, de nem bármilyen szabadság. És emiatt, továbbá a demokrácia előzőkben leírt jelenségei miatt a nálunk érvényesült liberalizmussal is ugyanez a probléma. Egyes tulajdonságai érvényesültek, mások meg nem, és ettől a miénk torz, ha így jobban tetszik, nemkívánatos volt.

De létezik jól működő ideológia mindkettőből, csakhogy ezekhez öntudatos, aktív és felelősen gondolkodó nép kell, amely hasonló vezetőket választ magának. ha pedig bebizonyosodik tévedésük, visszahívják, ami ellen nincs apelláta.

Mindkettő megvalósulásának minősége valójában a közeg minőségét mutatja, ahol működik.

2015. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó ideológiák. Akinek van pénze, azok számára kétség kívül jók. (Akinek meg nincs az egy büdös proli és dögöljön meg!)


Liberalizmus: SZABAD eltulajdonítani a szocialista vagyont, eladni a dédunokáink jövőjét és átalakítani a Népköztársaságot egy közönséges banánköztársasággá. Ezt jelenti. De mindez már rég megtörtént - ezért aztán a liberalizmusnak is vége. Hisz nincs rá többé szükség.

Nem tévesztendő össze a XIX. sz. liberalizmusával, ami abban a korban nemzeti, és bizonyos mértékben haladó jellegű is volt. Pl: Kossuth Lajos.


Demokrácia: Ez egy nagyon durva és brutális dolog! Kráciosz jelentése: HATALOM. Azt jelenti, hogy félmillió magyar polgárnak hatalma van a kilencmillió honfitársuk fölött. Csicskáztatja, prostítúcióra kényszeríti és betreníroztatja őket. Még a pasztőrözött szart is megeteti velük. A kifingott gatyáját pedig eladja neki - mint használt angol nadrágot. Akit nem verethet agyon a rendőrrel, agyonveretheti a Betyársereggel -, vagy másik polgárőrrel. A polgárokat őrzik - a prolikat verik, lövők, és gyalázzák. Ezt hívják úgy, hogy színtiszta, vagy másképpen: polgári demokrácia.


Aki pedig az útjukban áll, az egy mocsok kommunista! Rágalomhadjáratok indítanak ellene, tönkreteszik, kirúgják. Sajnos nem az, hanem pusztán az üzleti ellenfelük - a rágalmazóknak. Volt itt már kommunista mindenki - Orbántól Németh Miklósig. Pedig kommunisták emberöltő óta nincsenek a hatalom közelében - és ebben a rendszerben nem is lesznek - soha sem. - Lásd még: népi demokrácia!

2015. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!