Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Két szakmán gondolkoztam...

Két szakmán gondolkoztam Diplomatán és az Ügyvéden! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szlovákiában éllek, jelenleg idegenforgalmat tanulok. Érettségim is lesz. Nem tudom melyik szakmát érné meg jobban kitanulni. Szerintetek? Anyukám szerint a diplomatát, mert az sok felé jár.

Apu rendőr, szóval ismerettsége van mindkét szakmában!



2015. dec. 14. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintünk két szakmán gondolkodsz, valóban.
2015. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha diplomata akarsz lenni, akkor fontos a nyelvtudás. Felsőfokú végzettséggel, több nyelv tárgyalási szintű ismeretével tudsz bekerülni a külügybe és szépen lépegethetsz fel a ranglétrán. Ajánlom az angolt, a franciát mindenképpen.

Ügyvédből nálunk nagyon sok van. A mi városunkban tele van minden utca ügyvédi irodákkal. Nem hiszem, hogy túl könnyű lehet jó egzisztenciát kialakítani ebből. Bár azt nem tudom, hogy felétek mi a helyzet.

2015. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Olyan "szakma" hogy diplomatai nincs.

Az munkakör, de nincs diplomata képzés. Mint ahogy miniszter képzés sincs.

Diplomata nem a végzettséged, hanem az ismeretségeid/ kapcsolataid révén lehetsz - viszont a jogi végzettséggel nagyobb eséllyel tudsz megélni.

2015. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

3: Ez nem igaz, hogy a kapcsolatok révén lesz valaki diplomata. Van ilyen is persze. Van, aki politikai "érdemei" útján kap ilyen feladatot.

De nagyon sokan diplomatának készülnek (pártállástól függetlenül), eleve úgy tanulnak, olyan szakot választanak. Ha bekerülsz a külügybe (persze nem titkárnőnek), akkor már sínen vagy.

2015. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ConnectCare ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom, hogy Magyarországon ügyvédjelöltnek lenni rossz. Ha tudom milyen, mikor pályát választottam, eszembe nem jutott volna ilyen irányba indulni.


Utána elméletben a csillagos ég a határ a fizetésben, de ahhoz, hogy igazán jól élj, a családról kell lemondanod.


Én egy nagyobb irodában jelöltködöm, kb. minden munkatársam, pedig nem egy a negyvenet közelíti már, egyedülálló, mert este tízig papíroznak egy asztal mögött.


Sosem gondoltam, hogy valaha valakinek ezt javaslom majd én, akitől semmi nem áll messzebb, mint a reálos dolgok, de én a helyedben ma valami műszaki irányt választanék!

2015. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
A miniszterelnök és a bankigazgató jobb szakma.
2015. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ConnectCare véleményét részben osztom. Ügyvédként az irigylésre méltó jövedelem nem éppen irigylésre méltó munkateherrel párosul. Példa: nem ritka, hogy az irodában alszol.


Neked kell eldöntened, hogy melyik éri meg jobban.

2015. dec. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!