Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban pontosabban xaml-ben...

C#-ban pontosabban xaml-ben van 40 ellipse objektumom, hogyan lehet egyszerre megváltoztatni a háttérszínét? Már gondolkoztam hogy listába teszem és ugy megváltoztatom de nem működik.

Figyelt kérdés

2015. dec. 6. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván tudsz hivatkozni az objektumokra és van valamilyen color/bg-color/background-color/ akármi property, amit meg tudsz változtatni.
2015. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
külön külön meg tudom csinálni szóval az összes ellipse nevet leírom és megváltoztatom egyenként a háttérszínt de nekem ugy kellene, hogy pl ciklussal végigmenjen a neveken és mindnek megváltoztassa a háttérszínét
2015. dec. 6. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Tedd be őket egy konténerbe például listába.
2015. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
#3: Csak hogy tisztázzuk: azok kollekciók.
2015. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Listában ott akadtam el, hogy a forban hogy állítod át a színt pl ism[i].Fill=Brushes.Gree; de ez nem jó
2015. dec. 6. 22:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Pont ugyanúgy, mint nem listában.

Nem értem mi a gond.

2015. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
most amúgy találgatóst játszunk és találgatnom kell, vagy valaki tudja a megoldást is?
2015. dec. 6. 23:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Már néhányszor le lett írva mi a megoldás.

Te értetlenkedsz, hogy nem jó, de kódot nem mutatsz.

Akkor meg állítgassad csak egyesével...

2015. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
van xamlben 40 db ellipszisem nevei E1 től E40 ig (x:Name="E1") ezeknek a színeit dinamikusan kellene változtatni de nem egyesével mert hosszú hanem egyszerre de nem tudom hogyan kell, ehhez nem tudom milyen kódot kellene még mutatnom
2015. dec. 6. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!