Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az egészségügyi dolgozók...

Az egészségügyi dolgozók ezért (lentebb kifejtem) számítanak az állami szféra mostohagyerekeinek?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki tudja, hogy az egészségügyben dolgozók fizetése minden szempontból pocsék, és ez nem hungarikum, nyugaton épp azért van nagy hiány mert az ottani viszonyokhoz képest az ottani eü-s dolgozók vannak rosszul fizetve, így gyakran otthagyják a pályát.

Na mármost többször elgondolkodtam, hogy miért van így, és a következő teóriára lyukadtam ki:

Az egészségügy a legtöbb államban szinte teljes egészében monopolizált, tehát egy mentőtiszt hiába akar több pénzt, nem teheti meg azt, hogy keres egy másik munkaadót, mert az OMSZ-en kívül nincs senki, aki a munkakörében foglalkoztatná, a fizetés meg ugyanannyi másik mentőállomáson is, tehát az eü-sök kezében nincs meg a zsarolási lehetőség, hogy keressenek egy másik céget, ha nem emelnek bért, mert nincs hová menni -max külföld, már ha folyékonyan beszéli a célország nyelvét-, másrészt pont emiatt sokan hagyják ott az egészségügyet, ahová emiatt sokan jelentkeznek, mondván "ott úgyis lesz munkám"- egy ideig míg meg nem unják legalábbis biztosan. Tehát furcsa módon a magas pályaelhagyás és rossz fizetések ellenére folyamatos az utánpótlás, pl. mást sem hallok mint azt, hogy kórházak panaszkodnak, hogy annyi náluk a tanuló ápoló, mentős, védőnő, hogy nem tudnak velük mit kezdeni, ennek ellenére létszámhiány van!

Végül de egyáltalán nem utolsó sorban nem tudnak sztrájkolni, egy tanár megteheti, hogy nem tanít, csak vigyáz a gyerekre, de egy ápoló nem teheti meg azt, hogy nem adja be mondjuk az injekciót a betegnek vagy nem készíti össze a gyógyszereit, egy bába nem mondhatja azt, hogy bocs várjon az a gyerek stb. tehát ezt a zsarolási potenciált is ki van véve az eüsök kezéből.

Ezek így együttesen okozzák a vállalhatatlanul alacsony béreket az egészségügyben, szerintem.


2015. dec. 17. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit írsz egy része az igazságnak. Egy másik része:

Néhány orvos igen jól él a "hálapénzből" (kizsarolt pénzből). Nekik érdekük a rendszer fenntartása.

A kormánynak érdeke, mert a hálapénzből működik a rendszer, nem az államiból.

Egy kicsi saját élmény:

Volt asszisztens kedvesem. 6 órás munkaidőre volt szerződése. Ha 4 órát bent kellett lenni. (így már annyira az órabére sem rossz)

Az állami intézetben minden rovancsot előre bejelentettek, mert akkor az orvosok rengeteg eszközt vittek vissza a magánrendelőből. Olyan volt, hogy a klinikán elfogytak a segédanyagok, de a magánrendelőben sosem (érdekes módon ugyan azokat a márkákat használták, mint az "államiban")


Nemrégen balesetet szenvedtem. A kórházban kimerült "zombi" személyzet kezelt minket (az orvosok is alig álltak a lábukon). Az alapvető "nővérke feladatokat" (ágytálcsere, segíteni felkelni, lefeküdni, etetés, itatás... ) a szobában az egyik betegtárs felesége látta el, mert nem volt annyi nővérke, hogy legalább az alapvető feladatokat esélyük legyen ellátni. (csak a betegszállítók fogadtak "hálapénzt")


Nem volt célom teljes kép festése, csak pár képet villantottam fel

2015. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Ha 4 órát bent kellett lenni." --> Ha 4 órát bent kellett lenni, már morcos volt, általában 3 óra után mentek haza
2015. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van olyan kórház, ahol van élelmiszer utalvány, ruhapénz, iskolakezdési támogatás és van olyan, ahol nincs. Hiába azonos a közalkalmazotti bértábla, mégis különböző fizetések vannak. Meglepve tapasztaltam, hogy még az éjszakai és délutáni pótlékok sem mindenütt egyformák. Ezeket a dolgokat én sem értem.

Valóban, az egészségügyi dolgozók nem tudnak úgy sztrájkolni, mint mondjuk a közlekedési cégek dolgozói, akik nagyon nagy gazdasági károkat okoznak azzal, hogy megbénítják az ország közlekedését és így gyorsabban tudnak eredményeket elérni a tárgyalásokon, mert jobban megéri megadni a követeléseiket, mint elszenvedni a gazdasági károkat.

És biztos az is, hogy egyes orvosok a hálapénzből nagyon jól élnek, és érdekük ennek a rendszernek a fenntartása, míg más orvosok és szakdolgozók egy fillér hálapénzt sem kapnak, csak a papír szerinti éhbérből élnek.

2015. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!