Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen hatása...

Szerintetek milyen hatása lenne a halálbüntetések visszaállításának Magyarországon?

Figyelt kérdés
Főként a Jobbik politikai párt hirdeti a halálbüntetések visszaállítását,amire szerintük szükség lenne a közbiztonság érdekében.Bár ez a javaslat szembe ütközik az Eu politikájával,azért arra kíváncsi lennék ti mit gondoltok erről?Tényleg jobb lenne a közbiztonság?

2015. dec. 27. 22:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

23:06-al értek egyet. Alapvetően én sem vagyok halálbüntetés ellenes, de két okból nem támogatnám.


1. Előfordulhat (és már fordult elő) tévedés. A halálbüntetést nem lehet visszacsinálni.


2. A mindenkori hatalom nagyon csúnyán visszaélhet a halálbüntetéssel.



SAJÁT Véleményem szerint a közbiztonság javítására a következő dolgokat lehet(ne) tenni:


- Ha csak a legkisebb gyanúja is felmerül egy bűncselekménynek egy olyan embernél, aki magas (főleg állami) beosztásban dolgozik, azt ideiglenesen függesszék fel a tisztségéből az eljárás végéig, hogy még véletlenül se legyen ráhatása a dolgokra.


- A BM-nen belül egy normális belső ellenőrzés kialakítása.


- Az oktatás és a média teljes egészében átszervezése.


- Növelni a bűncselekmények felderítésének arányát.


- A kisebb súlyú bűncselekmények nem büntetésként, hanem rehabilitációként való kezelése.


- A nagyobb súlyú bűncselekmények elkövetésénél a bíró egy MINIMÁLIS időtartamot szabjon meg, hogy a fogvatartottnak mikor van esélye szabadulásra. A tényleges szabadulásról szakértők döntenének.


- Ha háromszor elkapják ugyanazt az embert kisebb súlyú bűncselekménnyel, akkor kerüljön át a nagyobb súlyú bűncselekményekhez.

2015. dec. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem támogatom, mert semmi visszatartó ereje nincs, ezt már bizonyították. A szociopatákat nem érdeklik, hogy meghalhatnak, nekik megéri elkövetni így is a bűnt, aki meg hirtelen felindulásból öl, az ugyanúgy nem fogja végiggondolni a halálbüntetést, mint az x év börtönt sem. Annyit mondok, hogy az egyetlen demokratikus ország, ahol van halálbüntetés, az Amerika. Mindenhol máshol olyan szélsőséges kormányok vannak, mint pl: Észak-Korea hát szerintem érdekes ezen elgondolkodni...

A közbiztonság se lenne jobb, mert mint írták minimális azoknak a száma, akiket kivégeznének, és mellesleg ugye nekik ez nem lenne visszatartó erő. És ezzel nem azt mondom, hogy jó itthon a közbiztonság, de abban biztos vagyok, hogy nem a halálbüntetéssel ráznák helyre azt...

2015. dec. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A közbiztonság cseppet sem javulna, hisz a tovajok, betörők ugyanolyan vidáman nyomnák az ipart.

Itt és most ebben az eu-s viszonylatban nyilván nem lesz hb. De pusztán elmélkedve sem szabadna bevezetni, mert a nyomozóhatóságok szinvonala nem engedné meg, pedig a hb-re gyúrva 100.000%-osan kéne dolgozni. Pár név: Pusoma Dénes, Tánczos Gábor, Kaiser Ede, Szántai Attila, akiket lehet, hogy felkötöttek volna nulla bizonyíték mellett (vagy éppen koncepciós perben) Aztán ment volna a kommunista tempó, hogy "Rajk Lászlót rehabilitáljuk... de előtte kivégezzük".

2015. dec. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Na mi van, a jobbikos agybetegek már megint mészárolgatnának?

Pedig azt hittem, hogy már évekkel ezelőtt leálltatok ezzel a baromságotokkal.

2015. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nagyon jó hatása lenne a halálbüntetések visszaállításának Magyarországon.
2015. dec. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon a közbiztonságot nagyrészt most sem életellenes bűncselekmények veszélyeztetik (néhány kirívó esettől eltekintve + elég csak arra gondolni, hogy a halálbüntetés "fellegvárának" számító USÁ-ban jóval magasabb a gyilkosságok aránya). Pitiáner tolvajokat, betörőket és utcai kötekedőket pedig valószínűleg sehol sem végeznek ki, még visszaesőként sem.
2015. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az rettegjen akinek ez a törvénymódosítás bajt okoz. Engem konkrétan nem érdekel. Az előre kitervelt gyilkosságot elkövetőket én nem fogom akkor se sajnálni ha karóba húzzák. Annyira ugyanaz nekem hogy ketrecbe zárják vagy kinyírják, lényeg hogy engem és szeretteimet ne veszélyeztesse.
2015. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

,,hogy a halálbüntetés "fellegvárának" számító USÁ-ban jóval magasabb a gyilkosságok aránya"


ÉS szerinted ez a halálbüntetés miatt van vagy a legális fegyvertartás miatt?

2015. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Arra céloztam, hogy nem véletlenül van ott sok államban halálbüntetés, mivel nagyon magas az életellenes bűncselekmények száma, amelyeket adott esetben halálbüntetéssel szankcionálnak (ellentétben Magyarországgal, ahol ezek még mindig kirívó esetnek számítanak és sokszor hónapokig cikkeznek róluk).
2015. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kínában gazdasági bűncselekménynek is lehet a halálbüntetés a következménye. Amerikában a marhatolvajokat is felkötötték anno )lásd westernfilmekben). Biztos, hogy lenne visszatartó hatása, akkor is, ha a szociológusok, vagy más társadalomtudósok, pszichológusok azt mondják, hogy a bűncselekmény elkövetőit nem a büntetés mértéke, hanem a lebukás (v)es(z)élye tarthatják vissza. A büntetésnek csak egy része vonatkozik a bűnelkövetőre, az pedig a büntetés, a bűncselekmény megtorlása. Másik a bűnelkövető megreformálása, harmadik pedig a legfontosabb, a társadalomnak szóló elrettentés, mások ne kövessenek el bűncselekményt. Azért én opciónak meghagynám a halálbüntetést, olyan esetben, ahol az egyértelmű és valóban indolokt. Igaz erről nemzetközi szerződésekben kötelezte el Magyarország "magát", még népszavazást sem lehetne ebben a kérdésben tartani. Azért az érdekes, hogy az USÁ-ban (olyan államokban, ahol még van jogi lehetőség a kivégzésre) van olyan, hogy 20 éve halálraítéltet végeznek ki, olyan személyt is, aki megjavult, "megtért", megbánta tettét - amit esetleg kábítószer hatása alatt követett el.
2023. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!