Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy ez az...

Csak én érzem úgy, hogy ez az úgynevezett kötelező katasztrófavédelmi szolgálattal kapcsolatos adatszolgáltatás valójában a sorkatonaság visszaállításának előkészítése?

Figyelt kérdés
[link]

#FIDESZ #sorkatonaság #adatszolgáltatás #kötelező katasztrófavédelmi szolgálat
2012. szept. 15. 19:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem lehet! De egyikkel sincs semmi gond!
2012. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Valami hasonló.


Egész Európába általánosak lesznek a lázongások, mivel leakarják vágni a jóléti juttatásokat és a béreket jelentősen "ez a Barrosó féle versenyképesség lefordítva"

2012. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
15%
A mai huszonéveseknek nagyon hiányzik a katonaság. Az a sok buksifejűnek nagyon kellene!!Rögtön férfit faragnának a nyírvákolós hímribancokból. Szerencsére még az én párom is volt katona, ami sok esetben áldásos a mai napig!33éves
2012. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
A polgári lakosság védelme nem katonaság!Látszik hogy senki nem volt katona mert fogalma nincs a különbségről.
2012. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Maydy4 válasza:


A mai huszonéveseknek nagyon hiányzik a katonaság. Az a sok buksifejűnek nagyon kellene!!Rögtön férfit faragnának a nyírvákolós hímribancokból. Szerencsére még az én párom is volt katona, ami sok esetben áldásos a mai napig!33éves"


Nem értem ezt a gondolkodásmódot, miszerint minden huszonévesnek kellene a sorkatonaság. Én nem akarok az életemből egy napot sem katonaságra, katasztrófavédelmi szolgálatra vagy egyéb f@szságokra áldozni. Jelenleg második közgáz diplomámért tanulok, mellette vezető pozícióban dolgozom. Próbálom megalapozni a jövőmet, erre hagyjam ott a munkahelyem azért, hogy ilyen értelmetlen dolgokkal szórakozzak. Ugyanis hiába fizeti az állam szolgálat idejére a bért, a munkahelyen az élet nem állhat meg hónapokig, pillanatok alatt kerítenek az ember helyett mást.


Én vállalom, hogy életemben nem sokszor volt koszos a kezem a munkától, soha nem végeztem semmi fizikai munkát (a kondizást kivéve), szóval nyugodtan nevezhetsz hímribancnak. De szerintem így is többet értem el az életben, mint aki 33 évesen diplomával portásként dolgozik minimálbérért.


25/F

2012. szept. 15. 20:43
 6/26 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nem, hanem annak a rétegnek a bevonása valamiféle társadalmi életbe, amely hivatalosan nem foglalkoztatott és nem is munkanélküli, tehát nem látható az állam részéről, és nem tudnak róluk semmit. Ezeket hívnák be homokzsákot pakolni.

Én jelenleg ilyen vagyok, mert hosszabb szabadságot töltök, és nekem ez púp lenne a hátamra. Úgy lerugdosnám már magamról ezt az államot, de kell neki a egyszer már leadózott pénzem és talán ezentúl már szabadidőm és a munkám is...

(Egyébként voltam katona és semmi gond nem volt vele, nem az puhapocs vagyok, aki az orvos ismerőstől igazolást kért hogy nyomorék.)

2012. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

És tényleg.....


akit a távol töltött idő miatt elbocsájtanak??És mi van akkor,ha a munkáltató,azt mondja,hogy-bocsi,de nem tudtam rád várni,légyszíves szedd össze a holmiaidat-Majd orbán vissza teszi a munkahelyére ezeket az embereket??Azt azért ne felejtsük el,hogy a mostani munka törvény szerint,akkor bocsájtanak el amikor csak akarnak,és nem köteles megindokolni,hogy miért.

2012. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, de szerintem ha 25 éves felnőtt, értelmiségi vagy, akkor elég fura, hogy nem tudsz nagyobb különbséget tenni a sorkatonaság meg a katasztrófavédelmi szolgálat között.


A másik, hogy ha a kormány tényleg túl komolyan venné ezt a témát és lekezdene embereket össze-vissza befogni ilyesmire, abból hatalmas zúgolódás meg tüntetések lennének.


A harmadik, hogy megint mindenki mindent elhisz hatásvadász balos lapoknak, de sokszor utána sem néz, hogy miről beszélünk tulajdonképpen.


A negyedik, hogy sok-sok éve van már erről rendelet, hogy behívhatnak, más kérdés, hogy eddig nem tudtál róla.


Az ötödik, hogy jó lenne, ha eljutna egyszer a magyar társadalom is arra a fokra szemléletben meg gondolkodásban, hogy nem csak én vagyok a világon, és ha tényleg előállna egy nagyobb katasztrófahelyzet, akkor igenis érezzük fontosabbnak, hogy segítsünk lgalább egy kicsit a társainkon és ne tekintsünk ezt egy púpnak a hátunkon.


A hatodik, hogy az államnak is baromi sok pénzbe meg szervezésébe kerülne össze-vissza mindenkit mindenfelé behívogatni, sokszor nem is érné meg nekik erre időt és energiát áldozni.

2012. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"akit a távol töltött idő miatt elbocsájtanak??És mi van akkor,ha a munkáltató,azt mondja,hogy-bocsi,de nem tudtam rád várni,légyszíves szedd össze a holmiaidat-Majd orbán vissza teszi a munkahelyére ezeket az embereket?"


De nem értitek,hogy ilyen nem lesz és nem fognak emiatt senkit elbocsátani és hogy amúgy is elég kicsi az esélye, hogy az elkövetkező időben bárhova is behívnának titeket ?

És nem lehetne néha utána is nézni annak ,amiről fröcsögünk ?

Mert a semmiről beszéltek már megint és olyasmit hőbörögtök, mai mégcsak nem is igaz.

2012. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy pont hogy arról van szó, hogy senkit nem lehetne elbocsátani vagy hátrányosan megkülönböztetni a munkahelyén egy esetleges behívás esetén, de azért azon problémáznak itt az emberek, hogy mi lenne, ha emiatt elbocsátanák őket.. Te jószagú málnabokor..
2012. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!