Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy...

Mi a véleményed arról hogy fél millió magyar fogta magát és lelépett az országból az utóbbi pár évben?

Figyelt kérdés
mi lesz ebből hosszútávon?
2015. dec. 29. 18:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az egészségügyben dolgozók elvándorlását kivéve ez egy pozitív folyamat. A külföldön dolgozók jelentős mennyiségű valutát utalnak haza, ezzel erősítik a forintot. Másik oldalról pedig elég naiv azt feltételezni,hogy ha 0 ember vándolt volna ki, akkor az most jelenleg x plusz félmillió adófizető állampolgárt jelentene a magyar költségvetésnek...
2015. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%

Én végeztem már minimálbéres kétkezi munkát Magyarországon is, és itt külföldön is. Nagyon durva különbségek vannak. Szerintem ezért jönnek ki annyian külföldre.


Magyarországon így nézett ki:

Szupermarket árufeltöltés/kasszázás. Elvileg napi 6 órába voltam felvéve, 50 körüli összeg szerepelt a szerződésemben. A gyakorlatban napi 10-12 órákat voltunk bent 5 nap egy héten, a túlórát elvileg pluszban kifizették, gyakorlatban viszont gyanúsan kevesebb óraszám volt a bérpapírra írva, mint amennyit ledolgoztunk. A szerződésben napi 20 perc szünet, amit gyakorlatban "sajnos nem tudtak hogy megoldani" olyankor, amikor 10-nél több vásárló volt egyszerre a boltban, de azért nagy kegyesen kiengedtek 10 percre a kassza mögül pisilni. Egyetlen egyszer kérni merészeltem, hogy melyik nap legyen szabadnapom a héten, mert orvoshoz volt időpontom aznapra. Le lettem oltva a p**ába, hogy mások is dolgoznak itt, nem csak én, és ne gondoljam azt, hogy mindenki hozzám fog igazodni.


Itt külföldön ilyen:

Koktélbár, pultos/árufeltöltő/mindenes. Részmunkaidő, heti kb. 25 óra, általában 3 napra elosztva, minimálbér, ami így kb. havi 800 euróra jön ki. Percre pontosan számon van tartva, ki mikor érkezett be és mikor távozott a munkahelyről, és ez alapján fizetnek, túlórát is. 30 perc szünet, amit mindig kiadnak, akkor is, ha lépni se lehet a bárban a sok vendégtől. Ha elfelejtik kiadni, csak szólok, és kedvesen mosolyogva elküldenek szünetre, nem az anyámba, mint otthon. A menedzserek odafigyelnek mindenkire, ha látják rajtam, hogy fáradt vagyok vagy az agyamra megy a sok hülye vendég, leültetnek 5 percre még a szünetemen túl is. Egyszer lázasan mentem be, a főnököm műszak vége felé csinált nekem mentateát, és kiadott egy plusz 20 perces szünetet, amit nem vontak le a béremből. Ja, és ha bármi kívánságom van beosztással kapcsolatban, mikorra akarok/nem akarok műszakot kapni, akkor hagyok egy cetlit a menedzsernek az időponttal, akár indoklás nélkül is, és úgy lesz megcsinálva a beosztás, ahogy kérem. Pedig én a legalja munkás vagyok ott, kb. mindenki más felettem van. Ha majd ilyen lesz otthon is, akkor hazamegyek.


Hogy Magyarországon mi lesz hosszútávon, az igazából nem nagyon izgat, nekem itt él az egész családom. Akik még a közeli ismerőseim közül otthon élnek, azok mind megrögzött fideszesek még most is, szóval majd megoldják valahogy a Viktorkájukkal együtt.

2015. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!