Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sztálini vagy Hitleri diktatúra?

Sztálini vagy Hitleri diktatúra?

Figyelt kérdés

Elég abszurd kérdés, és egyértelmű hülyeség, csak úgy eszembe jutott.


Ha választhatnál e két lehetőség közül, melyiket választanád?

Egész európára kiterjedő Hitleri vagy Sztálini diktatúra?



2015. dec. 29. 21:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
76%

Furcsa kérdés mert két hibbant emberről beszélünk.


De Hitler minden tekintetben bölcsebb és európaibb volt mint

Sztálin.


Sztálin sokkal inkább súrolta a nem ember kategóriát.

2015. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
75%

Sztálinit semmiképpen.

Inkább kora Hitleri.


Hitler alatt lehetett vállalkozni, lehetett karriert építeni.Jó életed lehetett, ha nem tartoztál a párt által kevésbé preferált csoportokba.

2015. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindenképpen választani kéne, akkor inkább Hitler. Nyitottabb, modernebb társadalom volt, a békeévekben pedig még sokkal jobban is éltek mint az oroszok. Pontosan lehetett tudni, kiknek van félnivalója, mások, hacsak nyíltan nem kritizálták a vezetést, relatív biztonságban élhettek - a békeévekben mindenképp.


Sztálin sokkal kiszámíthatatlanabb volt, bárki, bármikor lehetett áldozat, kegyvesztett, ilyenkor meghurcolták, megölték, vagy csak egyszerűen eltűnt. Az esetek többségében a családját is kiirtották, még a legodaadóbb kommunista is áldozat lehetett bármikor. Az életkörülmények is messze rosszabbak voltak.

2015. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
3%
Ha annyira hiányzik neked a diktatura akkor már inkább a gorbánit válaszd (De csak ha nagyon nagyon hiányzik!)
2015. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem jelent esztétikai bajt, kissé kiegészíteném a kérdést: Sztálini/lenini vagy hitleri diktatúra?

Ugyanis Sztálin a lenini jelleget vitte tovább, csak a borzalmak inkább Sztálin alatt teljesedtek ki, mivel ő tökéletesítette és kiterjesztette, amit Lenin megteremtett.

Tovább nem kívánom részletezni, valójában csak árnyaltabbá akartam tenni ezt a képet.


Ha kötelezően kéne választanom, talán Hitlerénél tenném le a voksom.

2015. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele én is, hogy hogyan alakultak a dolgok az októberi forradalom után.

De ha már itt tartunk én annyit tennék hozzá, hogy Sztálin nem igazán követte Lenin elképzeléseit. Lenin az un. politikai végrendeletébe élesen kritizálta Sztálint, és konkrétan kijelentette, hogy nem szeretné ha ő lenne az utódja.

Mégis ő lett, bár Trockijal nagy hatalmi harcot vívtak.


Éppen ezért én konkrétan a Sztálini diktatúrára gondoltam.

2015. dec. 29. 21:38
 7/44 anonim ***** válasza:
59%

Egyértelműen Hitler.


Lenin meg nem volt jobb Sztálinnál, ugyanúgy kiírtotta a más véleményen lévőket. Ha Leninen múlik, Trockij lett volna az utódja. Ő még rosszab is volt, mint Sztálin, a parasztsággal pl sokkal keményebben bánt volna. Trockij ráadásul a békés fejlődés helyett a polgárháború továbbterjesztését javasolta volna, aminek csak további nélkülözés és éhezések lettek volna az eredményei.

2015. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
16%

Sokan Hitlert mondják abból kiindulva, hogy ha nem voltál q nem preferált csoportban, akkor jobb volt, mint a sztálini diktatúrában. Na de ne feltételezzünk ilyeneket már, mert ezzel minden diktatúra védhető, legfeljebb az arányok mások, mert nyertesei minden diktatúrának voltak.


Számomra mindkét diktatúra halált vagy lelki nyomort jelentett volna, azért, mert egyiket sem tudtam volna elfogadni, szóval vagy magamban tartom, és akkor lelki nyo.or, vagy nem... Különösen ha a hatalomra jutása idején is élek.

2015. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
34%

"De Hitler minden tekintetben bölcsebb és európaibb volt mint Sztálin."

Kifejtenéd ezt az álláspontodat?

2015. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
62%

Hitlert választanám.


Ő nem akart semmi rosszat csupán azt, hogy Európa megőrizze ősi jellegét, hagyományos kultúráját.

Az emberi méltóságot, emberi értékeket Hitler képviselte a második világháborúban.


A liberalizmus nagyon messze áll az emberségtől.

A nemzetiszocializmus egyáltalán nem a gyűlölködésről szól ahogy azt manapság sokan gondolják!

Sőt a nemzetiszocializmus elzárkózik a tudatlan, primitív, buta emberektől akik csak divatból "mocskos migránsoznak meg büdös zsidóznak".

A divatnácik valójában liberálisok.


Én rasszista vagyok bevallom.

De a mi rasszizmusunk nem a gyűlöleten alapszik!

Egyszerűen csak szereténk fajunk tisztaságát megőrizni, a liberálisokkal ellentétben akik a fajok kedveredését támogatják a média is mindenhol erre buzdít.


Én nem gyűlölöm sem a feketéket sem a cigányokat csak tudom, hogy hol van a helyük. És ez a rasszizmus messze nem a bőrszínről szól csak a liberálisok szeretik ezt bemesélni.


Elfogadás, szeretet? Ezek fontos dolgok csak nem mindegy, hogy kit fogadunk el.

Az etnikai,szexuális kissebségek akaratának ráerőltetése a többségre nem jön ki jól.

Egyenlőség pedig soha nem lesz. Az csak a matematikában létezik.


Főleg fajok között.



Sztálin pedig egy véreskezű kommunista tömeggyilkos volt.

Tizmilliók halála szárad a lelkén.

Nagy kegyetlenséggel gyilkoltatta meg az embereket ő és a bolsevik kollégái(akiknek jelentős része zsidó volt)

2015. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!