Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért minősítenek önkényesen...

Miért minősítenek önkényesen egyes emberek hazaárulónak, amiért nem ebben az országban képzelem el a jövőmet?

Figyelt kérdés

Én nem verem a mellem arra, hogy magyar vagyok. Örülök, hogy ide születtem, mert jobb mint Etiópia, de valahogy nem érzek lobogó szerelmet az ország iránt.

Ettől függetlenül szeretem a magyar nyelvet, a népzenét, a néptáncot. Viszont nem itt képzelem el a jövőmet. Sajnos nagyon sok olyan ember van ebben az országban, akiknek nem tudok azonosulni a nézeteivel. Mintha a társadalom le lenne maradva. Persze, ez nem egy bizonyított tény, csak a személyes környezetemben tapasztalt dolgok. Sokan hazaárulóznak, először még poénként fogtam fel, de már kezd zavarni..

Valamint, az is elkeserít, hogy nekem elvileg irreális elvárásaim vannak. Egyetemista vagyok, jól tnaulok és szeretnék pályakezdőként min. nettő 200-at keresni. Ez ELVILEG irreális. De én nem azért tanultam, hogy minimálbérért gürizzek:) Gondolom, ez megérthető. Amíg fél évig kint éltem, pultos munkával többet összeszedtem, úgy, hogy kényelmesen elvoltam.


Szóval, ez miért lenne hazaárulás?


2016. jan. 3. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem az, de okos ember nem is kérdez ilyet, a gyűlölködő az gyűlölködik.
2016. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Mert begyepesedett gyökerek.

Ne foglalkozz velük, mert rövid úton üldözési mániád lesz tőle, ha nagyon magadra veszed.

2016. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Azért minösítenek, mert hülyék, szüklátókörüek és primitívek.


De ha te foglalkozol ezekkel a véleményekkel, akkor te sem vagy sokkal értelmesebb.

2016. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt nem kértem, hogy minősíts, kedves #3. :)

Szerintem normáls, hogy az ember elgondolkodik néha ezen is. Nyilván tudom, hogy hülyeség, le is írtam, hogy eleinte nem is zavart, de ha sokat mondják neked..

2016. jan. 3. 14:34
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
Mert kimerítetted a hazaárulás tényállását és az ellenséggel való kollaborálás fogalmát.
2016. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A 3-as vagyok: nem minösítettelek - vagy legalábbis nem ez volt a szándékom -, csak elmondtam a véleményemet.


Ezen kivül szerintem fölösleges másoknak elmesélni, hogy hol és mit akarsz késöbb csinálni, akkor elkerülöd az ilyen helyzeteket, ha nem mondasz el mindent mindenkinek.


Én személy szerint nem foglalkozom azzal, hogy ki mit mond rólam, ha én helyesnek tartom, amit tervezek.

2016. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
41%

én külföldön élek, és mióta itt vagyok észrevettem hogy a kelet európai népek közül mi vagyunk messze az egyik legrosszabbak mentalitásban

kint is csak megpróbálják egymást lehúzni a magyarok vagy pl ha egy munkahelyen két magyar van az egyik elkezdi furkálni a másikat remélve hogy majd kirúgják (csak úgy..)


messze elkerülök mindenféle magyar kontaktust

és szégyellem magam a magyar emberek viselkedése miatt

2016. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

Gondolom ukrajnába/romániába voltál kint... Nem haza árulás, amit csinálsz. Viszont túl nagyok az igényeid, cserben hagyod az országot tulajdon képen és nem gondolom hogy az ország sose segített neked semmibe. Minimálisan tartozol "ennyivel" az országodnak, ami nélkül elég sokba lett volna az oktatásod és orvosi ellátásod.

Nem feltétlenül kell 200-at keresni egyből, egy tapasztalatlan senki vagy, de diplomával keresel nettó 150k-t kezdőként amiből meg lehet élni ÉS EZ KÉSŐBB NÖVEKSZIK. Vagy ha szerencsés vagy akk is találhatsz 200as kezdő fizut, de azért megkell dolgozni (tudom elég meglepő).


Én is voltam kint külföldön, viszont ott se kolbászból van a kerítés, csak előrébb vannak mint magyarország. Gazdaságilag elsősorban, viszont drágább is annyival, amennyivel több fizetést kapnak ott az emberek. Ahogy én észre vettem pár dolgon, mint mindennapi szükségletek kielégítése is drágább.

Nem indok, de inkább dolgozok magyarországon, ahol jobban érzem magam és az országot segítem, mint külföldön.

Külföldön úgy éreztem magam, hogy én vagyok a kisebbség és ezért kevesebb fizetést kapok mint egy "őshonos" és se orvosi ellátás és semmi támogatás.


Én nem megyek ki, te menj ki ha akarsz, de akk ne azon rimánkodj hogy hazaárulónak neveznek, mert inkább a Nyugat fejlődését segíted elő mint a saját országodét.

2016. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
60%

Angliában élek ha normálisan beszéled a nyelvet és ki tudod magad fejezni akkor senki nem fog lenézni.. persze hogy tele van a tökük az Britteknek a sok bevándorlóval akik nem képesek beszélni a nyelvüket de mégis ott ácsingóznak..

Sose éreztem hogy lenéztek volna, még akkor amikor akcentusom is volt (szerencsére már elhagytam, egy két szónál érezni de akkor is azt hiszik vidékről jöttem)

Amúgy ez csak itthon divat hogy annyira nagyon bekategorizálunk mindenkit Nemzet szerint

sose voltam illetve éreztem magam hátrányban csak azért mert nem Brittnek születtem és itt élek, sőt még kedvesebbek is velem mit a "NAGY" magyar nemzet társaim :P

2016. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na az ilyenekeről beszélek, mint a 8-as válaszoló, bár ő elég finom volt.


1. Ausztriában voltam kint.

2. Szerintem butaság így hozzáállni. Nem tartozom semmivel az országnak, ugyanis mindenért fizetnünk kellett. A TB mellett csak akkor kaptam normlis orvosi ellátást, ha fizettem. Az oktatásért fizetni kellett, mert a sok tesi meg ének óra mellett matekra nem volt idő, ezért külön tanár kellett. És ha d nesoroljam. Amim van, azt nem az országtól kaptam. De ez egy teljesne más téma, csak reflektáltam az írásodra.


3. Kiváncsi vagyok, hogy Bp-n hogy élnék meg 150 ezerből. Nincs lakásom, tehát albérlet, erre a nagy része el is ment. Emelkedni meg jó pár év után fog csak. Félretenni meg miből fogok? És akkor csodálkoztok, hogy nem vállal az ember gyereket.. Meg bocsánat, nem azért tanultam 20 évig, hogy nettő 150-ért gürizzek. Főleg a kórházban, beteg körül.. (orvos leszek, ha mindenigaz mésfél éven belül)


4. Az meg, hogy a nyugat fejlődését segítm elő, teljesne nonszensz.

2016. jan. 3. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!