Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a magyarok a legelhízottabbak Európában, és hogy már nem lehet Amerikázni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]
2016. jan. 16. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobban élünk mint öö 9éve a mocskos gyurcsány idején?
2016. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Azt szólom hozzá, hogy 2 méterrel és 110 kilóval én is elhízottnak számítok, pedig 18% a testzsír százalékom, ami kicsit sem elhízott kategória.


Ellenben jó lenne többet oda figyelni az étkezésre, a napi mozgásra mindenkinek. Ehhez az iskolában kell kezdeni az egészet, hogy természetes legyen.

A hamburger és csipsz adókat lefújjogóknak inkább gondolkodni kéne megtanulniuk. Függetlenül minden párttól. Ez nem a párt harcáról szól, hanem a közegészségről.

2016. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk jobban megnézve, a cikkben semmilyen forrás, vagy adat nincs megadva. Azaz az hiszi el, aki akarja :)
2016. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

"a világon arányaiban Magyarországon él a legtöbb elhízott ember az Egyesült Államok és Mexikó után."


Lehet még amerikázni.

2016. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén szólva nem lep meg...


Amerikában amúgy nincs sokkal több ember elhízva mint nálunk, csak aki elhízott, az sokkal jobban el vannak hízva.


[link]

2016. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk azt szólom hozzá, hogy amíg a sportolási lehetőségek havi szinten kiteszik a fizetésem minimum 8-10%-át, addig ezen nem kell csodálkozni. A környékemen egy kondibérlet 10 ezer forint. Megveszem, mert szeretek mozogni, de azt nem mondanám, hogy nem szívom a fogam miatta. Persze tavasszal, nyáron lehet szabadtéren rohangálni, bicajozni, de ilyenkor nehéz "pénztelenül" megoldani a sportot. Akinek se pénze, se motivációja, annak nehéz lehet...
2016. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Az egészséges, változatos étrend nagyon drága.

Az olcsó élelmiszerek pedig a magas szénhidrát- és telített zsírtartalmuk miatt elhízást okoznak.

Magyarországon nem mennyiségi, hanem minőségi éhezés van.

2016. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát tény hogy baromi sok kövér ember van az országban, és az átlagon is van felesleg.


Szerintem a legnagyobb baj ez, hogy itt is azonnal kaptunk 100 kifogást hogy miért van ez így, és innentől mindenkinek nyugodt a lelke.


Mert lehet azt mondani hogy drága a kondi bérlet, meg drága a minőségi étel, de én ahogy látom, érdekes módon a sok kólára, chipsre, sörre mindenkinek van pénze. És tény hogy hatékonyabban lehet edzeni teremben, de a többség arra nem veszi a fáradtságot, hogy reggel-este lenyomjon egy alap tornát, vagy saját testsúlyos edzést.


Ma már a gyerekek is a gép előtt döglenek egész nap, családi kapcsolatokban kb a szülőt cseszik le hogy "hát mit csináljon ilyen rossz időben/hidegben/melegben". A felnőttek többsége is egész nap munkában ül, aztán meg otthon a tv előtt.


Ez is az a dolog, amiben nem a másikra kellene mutogatni röhögve, hanem a saját portánkon rendet tenni.

2016. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 (KommentHuszár89): félelmetes, hogy a kóla, meg a csipsz milyen státusz szimbólum szintű dolog lett. Ezt én sem értem.


De amikor arról van szó, hogy "drága a minőségi étel", nem ugyan arról van szó, hogy kólára bezzeg van pénz. Amikor havi 32ezerből éltem egyetem mellett, akkor volt pénzem sörre 70, meg 80 forintért vettem gyárból azt, amit más 180-250ért vett meg boltban. De nem volt pénzem csirkemellre, csak olcsó parizelre, mert az akkor még negyed annyiba került. És nem tudtam megvenni a 5-600 / kg árú teljes kiőrlésű kenyeret, csak a felfújt fehér kenyeret 120ért. Gyümölcshöz úgy jutottam, hogy kimentem lopni a város határra a szabad földön művelt kertekből.


Nem a csipsz, meg a kóla volt az, amit vettem. Hanem töménytelen hulladék kaja. Amióta rendes fizetésem van (200 felett nettóban), megfizethetem a színhúst, a zöldségeket, gyümölcsöket, a teljes kiőrlésű dolgokat. Amikor zöldségeshez megyek, simán otthagyok egy hétvégi kajára valóhoz 2-3000 forintot. És ebben még nincs is hús :)


Amit te mondasz, az teljesen más, de olyan is van. Igen. Van, aki megtehetné, mégsem vesz egészséges kaját. De amiről "Nagyon böszme Feri" beszél az az, hogy az OLCSÓ élelmiszerek egészségtelenek.



Az edzés meg mocsok egyszerű: streetworkout / MadBarz, fegyenc ezdés, talajtorna. Ebben igazad van: mindenkinek van lehetősége otthon, parkban ingyen ezdeni.

2016. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!