Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Horthy Miklós jó ember volt?

Horthy Miklós jó ember volt?

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 22:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Zsidó törvények, deportálások, Don-kanyar, vesztes világháború.

Sima tömeggyilkos volt.

De most a kormány mosdatja ezerrel, meg majd itt is jön a sok novák előd isteníteni...

Hajrá.

2016. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem érdemes elolvasni az emlékiratait. Jó ember volt, de hozott utólag igen rossznak bizonyuló döntéseket is.


(VÁrj várj várj,

elővszem a pattogatott kukoricát és jövök nézni a kommentháborút)

2016. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
5%

Megírta az emlékirataiban, hogy nem piti kis putri-führer volt?

Zseniális.

2016. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

Jó vót, jó vót.

Igaz, hogy nyomorban tartotta a lakosságot, de jó vót, jó.

2016. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

lialia1


Ha objektíven akarsz tájékozódni, akkor olvasd el!

Én is olvasok baloldali meg jobboldali könyveket/hírportálokat/stb.

2016. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5%
Most szólok, hogy aki a fejét beledugja hortiba molnar f árpáddal közös platformra kerül. Ő is nagy horti fan lett 😄
2016. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj,hogy nagyon szubjektív dolog,hogy milyen egy jó ember.Én például,ha ezt hallom,eszembe sem jutnak a politikusok.Horthy szerintem nehéz időkben volt kormányzó. Nyilván voltak jó és rossz döntései,utóbbiak főként a "vészkorszakban".Nyilván van aki pozitívan,van aki negatívan ítéli meg a szerepét,én inkább a negatív felé hajlok például azért nem vagyok antiszemita,nem gondolom,hogy mindennek a zsidók az okai.Horthy viszont saját bevallása szerint is,világéletében antiszemita volt. A világháború idején hozott döntéseit viszont nehéz megítélni,mert többnyire "kényszerpályán mozgott". Persze vannak akik szerint jobban is "ki lehetett volna jönni" belőle,ezt nem egyszerű (pláne 70-80 év elteltével) megítélni.Számtalan "mi lett volna ha..." kezdetű kérdést fel lehetne tenni,de annak meg végképp semmi értelme.
2016. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
A Feri is jó ember volt, a Szálasi Feri, megmondta Lutz Gizella is, csak ráfogtak mindent.
2016. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Matuska Szilveszter is nagyon rendes ember volt.
2016. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%
Orbán is, meg gyurcsány. Majd jól megírják az emlékirataikba, hogy ők a legjobbat akarták csak hát izé...
2016. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!