Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy Nyugat-Európa túl toleráns, mi pedig túlságosan is kötekedőek vagyunk?

Figyelt kérdés

Arrafelé még azzal sincs bajuk, ha egy agyonpiercingelt, zöldhajú, transzvesztita, szakállas nő vagy, itt meg még az élő fába is belekötnek az emberek.

Miért nem lehet az arany középúton járni?


2016. jan. 21. 20:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy itt van például ez a bevándorlótéma.

Arrafelé rendesen babusgatják őket még egy tömeges erőszak után is, nálunk meg az emberek nem hogy arabokat nem akarnak a országba, de még a másik magyart is szívesen belefojtanák egy nagy hordó hideg vízbe.


Miért kell mindig szélsőségesen gondolkodni?

2016. jan. 21. 20:54
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Csak te érzed így. A kérdés megközelítése erősen leegyszerűsítő. Európában van egy csomó ember, aki toleráns (nem túlzottan, csak amennyire emberileg normális), van egy másik csomó, aki nem toleráns, hanem szüksége van nagyon olcsó és kiszolgáltatott munkaerőre, és van egy csomó, akik éppenséggel utálja az egészet.

Nálunk nagyjából hasonló lenne a helyzet, ha nem torzítaná el a kormánypropaganda. A kormány nem utálja őket, csak jó ürügy a csalásai elfedésére. Van viszont egy csomó üresfejű, aki ezt direkt felhívásnak érzi a gyűlölködésre. A többség meg unja már a témát.

2016. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Más a történelmünk, más reflexek alakultak ki az idegenekkel szemben. Magyarországon az ideköltöző idegenek a történelem során nagyrészt elnyomók voltak (törökök, Habsburgok, oroszok), Magyarország mindig nehezen harcolta ki a függetlenségét, a köztudat még mindig az ellenséget látja bennük. A nyugat-európai nagyhatalmaknak rengeteg egzotikus gyarmata volt, ahonnan az alattvalók, majd később a vendégmunkások tömegei költöztek a (volt) anyaországba, így a különböző kultúrákhoz hozzá vannak szokva, semmin sem akadnak fenn.
2016. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Milyen alapon is kéne megszabni ki-hogy nézzen ki?


Ezt kéne megtanulni a sok elmaradott prolinak (akinek nem inge), hogy rohadtul semmi közöm hozzà hogy a másiknak hány piercingje van milyen a haja és higy travi vagy sem...Ez ilyen Észak-Korea szint h mindenkinek legyen olyan haja mint a vezérnek.


Ja ès érdekesség, abba belekötnènek sokan, hogy egy felnőtt ember mit csinál a külsejelével de egy 1 napos csecsemőnek csináltassunk már fülbevalót...logikus ugye?

2016. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Mért nem takarodsz ki Nyugat-Európába, ha neked az szimpatikusabb?
2016. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez itt magyarország és kiállsz az emberek korlátozása mellett vagy mi van most?
2016. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5


Ha nem tűnt volna fel, te értelem, nem azt mondtam, hogy az jobban tetszik.


Azt mondom, hogy az túl sok, amit ott csinálnak tolerancia terén, mi meg túlságosan is mellőzzük mások elfogadását. És hogy miért nem lehet normális a helyzet ott is és itt is, vagyis miért nem lehet arany középút?


De ezt már leírtam a kérdésben és az 1. válaszban is és nem tudom, hogy még hányszor kell leírnom ahhoz, hogy mindenki megértse.

2016. jan. 21. 21:40
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Valaki mondja már meg, hogy az ő életére milyen hatással lenne ha közértben a pénztáros egy 'agyonpiercingelt, zöldhajú, transzvesztita, szakállas nő' lenne?

Máshogy húzza le a vonalkodót a tejen vagy mi?

Vagy egy ilyen máshogy ül melletted a metron?


Ez pont az a középkori elmaradottság, mint az iszlámban a kendő meg a burka...amit meg annyira utáltok.

2016. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, veled ellentétben én éltem Nyugat-Európa több országában, és egészen mások a tapasztalataim.

A franciáknál sovinisztább nép nemigen él nyugaton. Ők élből lenéznek mindenkit.

Az angolok hagyományosan nagyképűek és kivagyiak. A birodalmi öntudat megmaradt bennük.

Az sem véletlen, hogy Hitler tanai termékeny táptalajra hulltak Németföldön, fogékonyak voltak rá.


Felfordul a gyomrom az álszentségtől és felszínességtől.

Mosolyognak rád, utána kibeszélnek a hátad mögött. Toleranciabajnokoknak mutatják magukat, de egymás között négereznek, cigányoznak, araboznak stb.

Én azt mondom, többet ér egy közép-európai őszintesége, aki nem vigyorog álszenten a képedbe, mint a tejbetök, hanem őszintén elküld a búsba, ha azt gondolja.

Az ötdolláros mosolytól kiráz a hideg.

Jaj, de cuki mosolygós vidám nyugati népek nem őszintén mosolyognak.


A multikulti nagyvárosokban erőltetik a toleranciát, vidéken soviniszták, mint a rosseb.

Egy francia, baszk, katalán faluban a helybeliek nem fognak finomkodni veled, ha pofátlan vagy.

2016. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Itt a politikusok karrierjéről van szó. Egy trendi nyugateurópai politikus a newage politikájával tud hatni. Ő a modern politikus. És nem hülye vagy tapasztalatlan hanem vér-karrierista.
2016. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!