Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen eszközöket használhatok...

Milyen eszközöket használhatok önvédelemre otthon ill. közterületen?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen amit a földön találsz ( kövek, botok, stb. ), gáz/paprika spray, gáz- riasztó pisztoly ( ha be van jelentve a rendőrségen ), 8cm-nél kisebb pengéjű kés.

Otthon amit találsz ( nagy kés, balta, üveg, stb. ), amit Közterületen használhatsz+gumi lövedékes pisztoly.

Viszont mindig figyelemben kell tartani az arányosság elvét.

2016. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az úgy legális ha megállítom a támadót egy adag paprikasprével, de ráfújom még pluszba a spré egész tartalmát is?
2016. jan. 29. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Akármilyet. Kivéve ha zsidó vagy meleg a támadó, olyankor ugyanis nem szabad védekezni, mert megvádolnak antiszemitizmussal és 150 év múlva is fizethetik az ükunokáid a kárpótlást.
2016. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én évtizedek óta Budapest "legveszélyesebb" területén lakom, dolgozom és gyakran éjszaka járok haza, teljesen egyedül. Az önvédelemre az alábbi eszközök tökéletesen hatékonynak bizonyultak:


1. Udvarias beszéd

2. Udvarias viselkedés

3. Rendezett öltözet

4. Határozott lépések és mozdulatok

5. Kocsmák és ittas emberek kerülése

6. Kevés pénz a külső zsebben, amit azonnal odaadok a kéregetőnek, azzal, hogy sajnos csak ennyi van nálam, de ezt szívesen adom.


Soha semmilyen problémám nem volt, soha senki elöl nem kellett menekülnöm, soha nem ütött meg senki.

2016. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# ez az egyik véglet. Én meg Miskolc mellett lakom és anno gimiben ok nélkül megkéseltek. Nem raboltak ki, nem is ismergek. Egy gyerek odalépett mögém miközben a wc előtt álltam ( a dolgom végeztem ), majd hátba szúrt.

Ez az utcán is megtörténhet. Kirabolnak, megtámadnak. Persze ritkán, de ha 10 000-ből csak 1 embert támadnak meg, és pont te vagy az az egy... hát igen, ilyenkor nem árt az elővigyázatosság.

Egyébként kérdező igen, megteheted hogy ráfújod a spray-t, majd az összes többit is. Bár egy paprika spray-ben ritkán van egy fújásnyira valónál több.

És javaslom a paprika sprayt. Az jobb, én is azt hordok magamnál. Vagy ha elmúltál 18 akkor gáz-riasztó pisztolyt. Annak is megvan az slrettentő ereje, mert ha előveszed nem látszik rajta, hogy igazi vagy csak gáz pisztoly-e.

1# voltam.

2016. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

'Akármilyet. Kivéve ha zsidó vagy meleg a támadó, olyankor ugyanis nem szabad védekezni, mert megvádolnak antiszemitizmussal és 150 év múlva is fizethetik az ükunokáid a kárpótlást.'


Kac-kac. Ha megtámadnak, jogomban áll védekezni, olyan nincs, hogy x ellen nem tehetek semmit támadás esetén. :)

2016. jan. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!