Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek nem ellentmondásos...

Szerintetek nem ellentmondásos ez az egykulcsos adónál és a családi adókedvezménynél?

Figyelt kérdés

Ugye az egykulcsos adót támogatók szerint igazságtalan,hogy a gazdagok többet adózzanak.


És az mennyire igazságos,ha valaki ugyanazért a munkáért kevesebb fizetést kap,mert nincs gyereke?


2016. jan. 31. 09:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%
Nem kap kevesebb fizetést.
2016. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%

"Ugye az egykulcsos adót támogatók szerint igazságtalan,hogy a gazdagok többet adózzanak."


Mármint a Magyarországon működött többkulcsos adórendszerben a nettó 150 ezer forint már gazdagnak számított.


"És az mennyire igazságos,ha valaki ugyanazért a munkáért kevesebb fizetést kap,mert nincs gyereke?"


Mi az akadálya annak, hogy gyermeket vállalj és részesülj a családi adókedvezmény kedvező hatásaiból?

2016. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"Mi az akadálya annak, hogy gyermeket vállalj és részesülj a családi adókedvezmény kedvező hatásaiból?

"


Már ne haragudj,de ez miféle kérdés!?


1.Mi van ha nekem nem lehet gyerekem?

2.Mi van,ha én nem szeretnék gyereket?


Szerintem a családi pótlék pont erre volt,hogy a gyerekek után járt.

Az viszont szerintem igazságtalan,hogy két azonos beosztású embernél valaki,azért kap kevesebb fizetést,mert nincs gyereke.

2016. jan. 31. 10:26
 4/33 A kérdező kommentje:

Ez kb olyan,mintha én meg kitalálnám,hogy akinek több gyereke van,az kevesebb fizut kapjon,és megkérdezném,hogy téged mi akadályozott meg,hogy óvszer vegyél és ne legyen gyereked?


Nem lenne,nonszensz a kérdés?

2016. jan. 31. 10:28
 5/33 A kérdező kommentje:

Szerintem ez inkább ilyen mellébeszélés.

A lényeg,hogy egy csoport kifejezetten jól járjon,és mindent belemagyaráznak,mint érv,hogy hát miért igazságtalan.


Pedig a kettő pont egymást cáfolja,ha csak az igazságosságot nézzük.

2016. jan. 31. 10:29
 6/33 anonim ***** válasza:
41%
Még egyszer: nem kap kevesebb fizetést.
2016. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"Még egyszer: nem kap kevesebb fizetést."


Egy ismerősöm volt múltkor a munkaügyi központban,ahol valami állás kínáltak,és kiemelték,hogy aki gyermektelen,az havi 80 ezret kap,aki pedig gyerekes,az 130-at.


És ugyanaz a meló.

Ugyanannyi időben.

2016. jan. 31. 10:34
 8/33 anonim ***** válasza:
47%
Öcsém. Tudod te, hogy mennyi pénz elmegy egy gyerekre?
2016. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"Öcsém. Tudod te, hogy mennyi pénz elmegy egy gyerekre?"


Ha nincs elég pénze valakinek a SAJÁT fizetéséből finanszírozni,akkor minek vállalja?


Ezzel gyakorlatilag azt üzenik.

Mindegy mennyit keresek,majd egy másik marhától levonják.

2016. jan. 31. 10:42
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy gyereke van valakinek, nem lesz több a fizetése. Itt a fizetésen van a hangsúly. Az adókedvezményt a szülők ha érvényesítik, akkor az egy pluszpénz nekik, de nem a bruttó lesz több.

Mitől lenne ez igazságtalan? Akinek nincs gyereke, nem kell rá költenie sem. Még mindig jobb ez a változat, mert csak az kap adókedvezményt, aki adózik... és nem csak potyogtatja a gyerekeket.

2016. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!