Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai 20-40 éveseknek milyen...

A mai 20-40 éveseknek milyen felelőssége van hogy hagyták ennyire elfajulni a gerontokráciát?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kigugliztam mi ez. Nálunk még nincs 40 a külügyminiszter. Se Rogán, se Lázár nem az az aggastyán. Vitya se kiemelkedően öreg. Mire alapozod ezt egyáltalán?
2016. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező arra gondol, hogy a nyugdíjas réteg szavazata ér a legtöbbet, így gyakorlatilag az ő akaratuk határozza meg az irányt.


Én csak annyit mondok, hogy mindenkinek a választások során van felelőssége. A mostani állapotokért azok felelnek, akik megszavazták a Fideszt.

2016. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mai 20-40 éveseknek legfeljebb három dolgot róhatsz fel a gerontokrácia/a gerontokratikus vonások erősödéséért:

1. nem mennek el szavazni (vagy nem érdekli őket a politika), az idősek meg igen (főleg, ha politikai "cukorkaosztogatás" van: 13. havi nyugdíj, rezsicsökkentés stb).

2. nem próbálnak meg küzdeni itthon, inkább külföldre távoznak (ha megtehetik).

3. nem vállalnak elegendő gyermeket, hogy az ifjúkorosztályok népesebbek legyenek, mint az idősebbek.

Persze a gerontokrácia elfajulása valahol arra mutat rá, hogy az eltartott rétegek szavazatát mindig meg akarják vásárolni valamilyen módon. Például Amerikában nem a nyugdíjasok játszák el ezt a szerepet, hanem a EÜ-biztosítás nélküliek, akiknek Obama elnök akart biztosítást adni (ki akarta terjeszteni rájuk is), de nem jött össze.

Én azt mondanám, hogy kb 3 millió nyugdíjasból kb 2 millió fő, aki öregségi nyugdíjas. Így nem is annyira a gerontokrácia elfajulásával van baj itthon - inkább azzal is - hanem azzal, hogy az eltartottak (akik az állampénzéből élnek), túl nagy és túl aktív szavazó bázis jelentenek. De szerintem ez nem magyar sajátság, ilyen minden országban előfordulhat, ahol képviseleti demokrácia van és általános választójog.

2016. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!