Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai ideológia...

Milyen politikai ideológia híve az, aki gazdasági kérdésekben a mostani kormány híve, de semmi másban nem?

Figyelt kérdés
Milyen politikai ideológia híve az, aki gazdasági kérdésekben egyetért a jelenlegi kormánnyal (egykulcsos adó, családi adókedvezmény, középosztály támogatása), társadalmilag viszont abszolút nem konzervatív (nem vallásos, nincs baja se a melegházasággal, se az abortusszal, nem ért egyet a Kövérákossal, satöbbi)?

2016. febr. 3. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Társadalmilag liberális és gazdaságilag is.

Viszont ilyen párt nem nagyon van.


Én társadalmilag liberális vagyok,gazdaságilag viszont nem értek egyet az egykulcsos adóval.Szerintem káros a gazdaságra nézve.

A családi adókedvezményt pedig az egykulcsos adóval együtt kifejezetten igazságtalannak tartom.

Pont azt a társadalmi réteget támogatja,akik nem szorulnak felzárkóztatásra.


Inkább magasabb összegű családi pótlékot,és többkulcsos adót tartanám igazságosnak.


Hiába lesz sok vállalkozás,ha nincs fogyasztás,az embereknél nem hagynak pénzt.Ezért csődöl be sok vállalkozás.


Amerikában ez jól működik,mert fejlett a gazdaság,és hatalmas exportáló.

Egy ilyen kis országnál viszont nagyon káros,szerintem.

2016. febr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az egykulcsos adó egyébként nem a középosztályt támogatja,hanem a felső réteget.


Az adókiesés miatt,amit a gazdagok fizettek eddig,hatalmas kiesés keletkezett a költségvetésben.

Ezért rengeteg új adót kellett kivetni,amit a társadalom egésze fizet.

Magas az áfa,amit a középosztály is bőven megfizet.

Gyakorlatilag a középosztály sem járt jobban semmivel,mert a fizetése most sem ér többet.

A szegényebbek pedig még nehezebben élnek.


A családi adókedvezménnyel pedig azok járnak jól,akik kiemelkedően jól keresnek,és náluk amúgy sem volt függvénye az adókérdés a gyerekvállalásnak.

2016. febr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Liberális! A Fidesz gazdaságpolitikája sok szélső vagy másik nevén neoliberális elemet vonultat föl, -ami igazán mókás mert pont ők beszélnek arról, hogy megbukott a neoliberalizmus és ők az unortodoxak.
2016. febr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor liberális vagy.
2016. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ami igazán mókás mert pont ők beszélnek arról, hogy megbukott a neoliberalizmus és ők az unortodoxak."


Hát igen, a fideszesek már csak ilyen vicces fiúkák, akik igazából önmagukat sem értik, de szeretik nagyon eredetinek és fontosak érezni magukat, ezért csinálnak mókás dolgokat.

2016. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt kérdezném meg, hogy ha a kormány a középosztályt támogatja, akkor miért tűnik el egyre inkább?
2016. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én csak azt kérdezném meg, hogy ha a kormány a középosztályt támogatja, akkor miért tűnik el egyre inkább?"


Azért,mert Magyarország így néz ki.


Szegények

Középosztály

.

.

.

Jómódúak

.

.

.

.Felső 10ezer.

2016. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy látom, középosztály terén nem azt értem, amit ti, leírnátok, szerintetek mi a középosztály? (akár havi kereset, akár egy főre eső)
2016. febr. 5. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!