Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A törökök manapság mit gondoln...

A törökök manapság mit gondolnak arról, hogy 1541-1699-ig a történelmi Magyarország jelentős része hozzájuk tartozott?

Figyelt kérdés
Aki élt Törökországban vagy beszélt erről a törökökkel, az megoszthatná a tapasztalatait.

2016. febr. 4. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A törökök erre békés együttélésként emlékeznek. Komolyan.
2016. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem volt az olyan jelentős. Erdély például külön fejedelemség volt, befizette a kis adóját a törököknek és békén hagyták. Szerintem így, hogy magyar területek külön nem foglalkoznak, csak egybe a balkáni és egyéb európai megszállt területeikkel.
2016. febr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretettel emlékeznek ránk, nekem legutóbb az isztambuli bazárban mondta egy árus, hogy őt Attilának hívják és rokonok vagyunk :D
2016. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Szarnak is bele valószínűleg.
2016. febr. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó barátom orvostanhallgatóként több hónapot töltött el egy törökországi egyetem oktatóklinikáján valamilyen gyakorlati képzésen. A törökök alapvetően pozitívan viszonyulnak hozzánk, magyarokhoz. A korszakról vannak ismereteik, tisztában vannak vele, hogy abban az időben a két nép halálos ellenség volt, és a török birodalom hódítási törekvéseit a magyarok számtalan alkalommal akadályozták, és ellehetetlenítették (azt azért szögezzük le, a megtámadott, védekező fél szerepében az ő nézőpontjuk szerint is teljesen jogosan) Mindezek ellenére nem gondolnak haraggal vagy gyűlölettel ránk. Lezárták a múltat, testvér népnek tartanak bennünket, szimpatizálnak velünk.
2016. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Én beszélgettem törökökkel ilyesmiről. Persze ezek mezei emberek, nem történészek vagy különösebben műveltek ezen a téren. És természetesen nem beszéltem mind a kb. 80 millió törökkel.


Ők úgy vélik, hogy a két nép rokon, még régről, Ázsia sztyeppéiről és a közös ősapánk Attila volt. Mi idejöttünk a Kárpát - medencébe, ők Kis - Ázsia felé vették az irányt.


Aztán ők muszlimok lettek, jött a hódítás kora, amikor is eljutottak hozzánk is, ahol az ősi rokonnal próbálták megismertetni az igaz hit alapjait. Aránylag jól is haladt a barátkozás, jóllehet néhány akadékoskodó alak, Dobó, Zrínyi és mások okvetetlenkedtek.


Az az időszak aztán elmúlt, s most pár száz év múlva újra felmelegedik a rokonszenv.


Ismétlem, én nem mondom, hogy ez szó szerint igaz, de az átlag török kb. így tudja.

2016. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de a tömegmészárlásokról mi a véleményük? Meg a kb 4 millió kiirtott vagy meg sem született magyarról? Az ország tönkretételéről? Arról, hogy top 4 országban mindig benne volt Magyarország Európában, azóta meg a top 15-ben sem? Vagy ilyenkor a régen volt? Nem érdekel dumák jönnek? Remélem egyszer a görögök valahogy leverik rajtuk. Majd ha Jordánia méretére süllyednek akkor lesznek a helyükön.
2023. okt. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!