Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minek kellene lennie az...

Minek kellene lennie az emberiség céljának?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint a mesterséges intelligencia, vagyis a tökéletes élőlény létrehozása a cél. Onnantól kezdve nincs szükség emberre.
2016. febr. 5. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem csak a "szükségességet" látom az élet értelmének...
2016. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ellentmondásos amit írsz. Az lenne az emberiség célja, hogy ne legyen ember?


Szerintem a cél az kéne, hogy legyen, hogy eltünjön minden romboló ideológia, ami lehetővé teszi azt az eszetlen pusztítást, öldöklést, köztörvényes bűnözést ami folyik manapság.

2016. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Ellentmondásos amit írsz. Az lenne az emberiség célja, hogy ne legyen ember?"


Így igaz. Az ember átadja a helyét a tökéletes létformának, ami aztán exponenciálisan kezd el fejlődni.

2016. febr. 5. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell, hogy legyen célja.


Én azt vélem, az a célja, hogy minél jobban megismerje a világot, az Univerzumot.


Olyan szempontból igazat adok neked, hogy az emberi élet nagyon rövid. Pl. én 40 éves vagyok - még fiatal embernek érzem magam - de ha meggondolom, jó esetben is már az életem felét leéltem.


Idővel elképzelhető, hogy az emberiség létrehoz egy transzhumán, félig ember, félig gép életformát és kiküszöböli ezt a hibát - tudniillik, hogy rém rövid az életünk - de az megint újabb kérdéseket vet fel.


Nem feltétlenül van értelme, célja az életünknek. Lehet, hogy csak egy tűnő jelenség az emberiség - a dinók sokkal régebben éltek a Földön mint az ember, mikor kipusztultak.

2016. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor te minek élsz még mindig?
2016. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Eljutni a csúcspontra.

A halhatatlanság feltalálása.


Minden probléma onnan ered,hogy az ember tisztában van vele,hogy halandó,ellentétben bármelyik élőlénnyel.

Ezért zajlik ez a hatalmas mocsok a Földön,mert mindenki fejvesztve menekül az elkerülhetetlen elől.

Ezért akarják minél jobban kiélvezni,és ezért tesznek szörnyű dolgokat.

Főleg mikor elérik a középkorú státusz,akkor kezdenek el a világ üzletemberei,politikusai bűnözni leginkább,egyszer élünk mondattal.


Első lépés a halhatatlanság előtt,hogy feltalálják a mesterséges intelligenciát,ami kiszolgálja az embert.

Tehát az ember,mint egy állat a természetben megszűnik létezni,nem kell dolgoznia és küzdenie alapvető javakért.

2016. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a mesterséges intelligencia is csak egy lépcsőfok (lesz) az emberiség történetében. A cél pedig az, hogy minden ember, ha csak egy kicsivel is, de jobb világot hagyjon maga után, mint amibe érkezett.

De kicsit eltérve, a mesterséges intelligencia, ha tényleg szabad akarattal rendelkezne, szerintem nem feltétlenül akarna segíteni bennünket. Az örök élet pedig szerintem kivitelezhetetlen, és etikai problémákat is felvetne (túlnépesedés, ki lehessen örök életű, születésszabályozás bevezetésének szükségessége, stb.)

2016. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kivitelezhető.

Egy olyan világban már a túlnépesedés sem okozna gondot.

Mellesleg megállna az öregedés is.

Így nem kellene "újakat" létrehozni.

2016. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nezd meg ujra a 1999 Matrix filmet with Keanu Reeves, az ad egy otleted hogy mennyire felrecsuszhat minden ha egy AI letrejon
2016. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Háááát a népesedés az szerintem nem fog megállni sohasem, egyszerűen az ember, meg más élőlény is, egyszerűen úgy van "programozva" hogy szaporodjon. Az emberek többsége egy idő után már gyereket akar, és ha megkérdezed őket hogy miért, nem azt fogják mondani, hogy a fajfenntartásért, hanem mert csak. :) Na meg pl. fekete Afrikában manapság is van 7-8 gyerek egy családba, na meg valószínűleg oda sokkal később, vagy egyáltalán nem jutna el az a technológia, ami lehetővé teszi az örök életet. Szóval szerintem a gyakorlatban ez a dolog kivitelezhetetlen, túl sok a "mellékhatás", az örök élet és az MI miatt.
2016. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!