Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ENSZ-nek mi értelme van?

Az ENSZ-nek mi értelme van?

Figyelt kérdés

Nincsenek világ egyesítő elképzelések, nincsenek közös törvények, nincsenek közös jogok, nem csinálnak semmit ha nem tartják be az emberi jogokat ( csak szóban elmondják, hogy ez így nem helyes ), a békefenntartók sem tesznek semmit.

Tulajdonképpen az egyetlen dolog amit csinál, hogy ez kéri fel Amerikát arra, hogy vonuljon be egy másik országba rendet tenni.

De mégis így mi értelme van,


2016. febr. 8. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Mostanra nem sok értelme maradt

Egy fogatlan tigris lett, diplomaták nyugdíjas otthona

2016. febr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát amúgy a teljesség igénye nélkül ENSZ szervezet a WHO, az IMF, az UNESCO, a FAO (élelmezésügyi szervezet) vagy pl az IAEA ami felügyeli, hogy az országok ne kerülhessen rossz kezekbe semmiféle atomtitok vagy ne fejlesszenek atombombát egyes országok.
2016. febr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Az hogy a nagyhatalmak ott kénytelenek együttműködni és ez segíti a béke fenntartását.
2016. febr. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Összefogja a Föld országait, keretet ad a világot érintő tárgyalásokra, egyezményekre.

A nemzetközi szerződések alapján vannak közös jogok, kötelességek (pl. maga az ENSZ alapokmánya vagy például menekültügyi egyezmény, tengerjogi egyezmények...).


Továbbá feladata a világ békéjének őrzése. Az ENSZ tiltja a fegyveres erők bevetését más országok ellen, kivéve ha az önvédelemből történik vagy a hadműveletekre az ENSZ BT felhatalmazást ad. Ezt nehéz betartani, betartatni, mivel ugye az ENSZ-nek nincs saját hadserege, a tagállamok adnak katonákat az ENSZ missziókhoz, fegyveres intervenciókhoz. Az ENSZ BT határozatai (pl. szankciók) kötelező érvényűek minden országra, mindenkinek be kell tartani, el kell fogadni. Csak sokszor ugye a nagyhatalmak érdekei szemben állnak egymással (pl. Koszovó, Irak, Szíria, Ukrajna) vagy éppen hogy mindenki érdektelen egy konfliktusban (pl. ruandai népirtás), így valójában a világbéke szempontjából valóban nem sok változást hozott az ENSZ, továbbra is a nagyhatalmi érdekek és erőviszonyok határozzák meg a világpolitikát, ugyanúgy mint a korábbi évszázadokban.

2016. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!