Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolja az átlag...

Miért gondolja az átlag lakosság, hogy nem ő tehet az ország gondjairól, hanem a politikusok, meg mindenki más?

Figyelt kérdés
A lakosságnak csak kis része végez hasznos és termelői munkát. Ne csodálkozzunk, hogy nincs akkora jó lét. Ha minden dolgozóra két nem dolgozó jut, ott nem lesz gazdagság. Csomó ember él segélyből, meg családi támogatásból és mellette nem vagy alig dolgozik. De akinek van munkája annak is folyamatosan tanulni kellene, hogy egyre jobb munkákat vállalhasson!
2016. febr. 13. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Valóban. Az utcán is rengeteg rossz arcú, hajléktalan külsejű ember jön szembe, akik egy fillér GDP-t nem termelnek, és már egyáltalán semmi emberformájuk nincs, csak a markukat nyújtogatják. Hajlamosak elhagyni magukat az emberek és valami csodára várni. És a nagy semmittevés és poharazgatás közepette olyan jól esik szidni a kormányt, meg mindenki mást.
2016. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt jól látod. Ha ezeknek az embereknek adnál fejenként 20 millió forintot, egy év múlva ugyanúgy az utcán élnének. Egy-két kivételtől eltekintve persze, aki tényleg a szerencsétlen körülmények miatt került oda.


Rengeteg jól fizető betöltetlen állás van magyarországon.

2016. febr. 13. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Értem, tehát ha csinálok még egy diplomát, akkor jobb lesz az egészségügy vagy az oktatás?

Értem mit akarsz, de szerintem nem jól fogalmaztad meg.

Nagyon is tehetnek a politikusok arról, ami itt van.

De akiket írtál, azoktól én is rosszul vagyok, hogy munka, tanulás büdös, de a markát azt tartja.

2016. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet mindenki az ország gázszerelője. :-)
2016. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ki?
2016. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"De akinek van munkája annak is folyamatosan tanulni kellene, hogy egyre jobb munkákat vállalhasson!"

Ja, csak az ilyen első körben lép külföldre, mert ott megbecsülik a tudását és 3x jobban meg fog élni belőle mint itthon.


Ettől függetlenül a segélyeseket én is utálom, mert sírni azt tudnak, de a közösbe semmit nem tesznek.


Mondjuk ettől függetlenül nem az átlag ember tehet a helyzetről, szimplán nevetségesen alacsonyak a fizetések. A segélyes persze hogy nem fog 60-70 ezrekért gürcölni, ha ingyen is biztosítják neki a megélhetéséhez szükséges összeget. Tanulás is relatív, a szakmáknak itthon nincs sok értéke, aki meg kitanulja az nem marad itthon. A felsőoktatás nagy része is csak alulfizetett alkalmazottakat termel.

2016. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert jobb mást felelőssé tenni a bajokért,mint saját magunkat.Mondjuk,az említett politikusoktól is ezt látják,arról nem beszélve,hogy azért az ország gondjaiért a politikus urak többet "tesznek",mint az átlagember.
2016. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a keleti országokban borzasztóan erős hagyománya van annak, hogy az emberek a problémák megoldását az államtól várják, ami önmagában a kisebb baj, de sajnos ez azzal párosul, hogy egész egyszerűen nem alakult ki a hajlam arra, hogy életpályát tervezzenek maguknak az emberek.


Hogy képzeled el az életed 5 év múlva? Mit teszel azért, hogy ez megvalósuljon? Adott munkakörben milyen tudás versenyképes? Honnan lehet ezt a tudást megszerezni? Hogyan teremtesz lehetőséget arra, hogy a munkád során tudj FOLYAMATOSAN továbbfejlődni, és új versenyképes szaktudást megszerezni?


Például akkor, hogyha ott maradok, ahol jelenleg vagyok, akkor nekem nem fog tovább nőni az az összeg, amit képes vagyok megtermelni, hanem egy idő után elkezdek stagnálni és egy idő után újat sem tanulok, holott volna mit és termelhetnék többet is később.


Ahhoz, hogy változzanak a viszonyok az embereknek el kell sajátítania tömegesen számos kélszséget.


-Adott munkakör piaci igényeinek felmérése

-Fejlődési irányvonalak meghatározása

-Karrier megtervezése

-Nagy hozzáadott értéket képviselő munkakörök felderítése

-stb.

2016. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"egész egyszerűen nem alakult ki a hajlam arra, hogy életpályát tervezzenek maguknak az emberek."


Ezt nagyon jól látod ez egy kulcsfontosságú dolog. Emberek 30 éveket lehúznak minimálbéres állásokban. Persze minden délután végignézik az összes hülye sorozatot, ahelyett, hogy tanulnának. Utána meg a tv-ben sírnak, hogy milyen rossz az élet, meg mindenki köcsög amiért nem ad több pénzt.

2016. febr. 13. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!