Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti melyik nemzetet/országot...

Ti melyik nemzetet/országot (az emberei miatt) utáljátok a legjobban? Miért?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 20:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13%

" Persze hogy nem lehet az összes arabot/oroszt/amerikait/románt vagy bármely ország összes lakóját utálni, ha nem ismered egytől egyig, és tényleg mindegyik olyan rossz."


Kb akkora baromság,mint az,hogy valakit megtámadnak az úton és a járókelők nem segítenek neki,és ez alapján megítélni egy egész népet:D

2016. febr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, de a hazámon kívül az USÁt, Izraelt, Ukrajnát, Szlovákiát (egy-negyed részben tót vagyok, lehet ezért) és Németországot szeretem :)
2016. febr. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
95%
A szerbek!!! Elb*szott egy gőgős nèpsèg, nehèz nap mint nap elviselni.
2016. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a legnormalisabb valasz a 01:44. O ugyanis azt mondja meg, hogy kit SZERET. Es nem azt, hogy kit utal.

1000 zold pacsi jarna neki.

2016. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
39%

"Érzem le leszek pontozva.

Magyar. Miért? Mert más népet nem ismerek annyira hogy jogom legyen elítélni.

Irigy nép. Mármint a magyar magyarokat illeti.


Az erdélyi magyarok kicsinyesek. Elmennek németországba peogramozóként, és sajnálják a pénzt a rendes öltözködésre, úgy járnak mint az utcai csöves.


A felvidéki magyarok (van bennem is, vannak ott rokonaim) meg olyanok mint a pulyka és a kos keveréke. Hirtelenharagóak, nagyhangúak és fejjel mennek a falnak. És gyakran nem látnak tovább az orruknál."


Szégyeld magad, hogy így gyalázod a saját nemzetedet!

2016. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
83%

"A zsidók kapzsik"


Muhahahaha! xD


https://www.youtube.com/watch?v=cWSVonRsdKk


Viccen kívül:


Én zsidó vagyok.

Nos, ezt az ideológiát már sokszor kiveséztem ,de elég nehéz.


Szóval ,amikor a zsidóság Európába érkezett ,akkor a zsidóságban az egyik legelterjedtebb foglalkozás az üzletelés volt.

De európai kisebbségek közül nem csak a zsidóknak ,hanem pl. az örményeknek is.


-Megjegyzés:


Talán innen származik a "hogy vagy?" kérdésnek az a változata jiddisül ,hogy: "Hogy megy ez az üzlet?" (írása: וואָס גייט דאָס געשׁעפֿט? /kiejtés: vosz gejt dosz geseft? ,vagy keleti dialektusba: vusz gájt dusz gesejft?) ,vannak olyanok akik így érdeklődnek beszélgető partnerük hogy létéről ,még ha nem is üzletelésre gondolnak.


Visszatérve:


Nos, szóval az akkori zsidók jó része az üzleteléssel foglalkozott.

És sok európai (vagy irigykedésből ,vagy csak szimpla tudatlanságból) azt gondolta ,hogy ezek a zsidók csak azért jöttek ,hogy a földjüket tönkre tegyék ,vagy eladják az állataikat...stb

Egyszóval irigységből (ami nekünk meg van tiltva: "Ne kívánd másét....." meg amúgy se szép dolog).


Amit egyébként egy zsidónak meg van tiltva -meg ,ha nem is zsidó szemszögből nézzük ,alapból helytelen-:


De zsidóság és a pénzügyek úgynevezett "kapcsolatát" ,azaz ,hogy egy zsidónak ,hogy illik a pénzhez viszonyulna és ,hogy illik a "geseftet" azt leginkább a tórában a "parancsolatok" szakasz (פרשת משפטים ,kiejtés: párását mispátim) fekteti le a "nevekben" (שׁמוֹת/ kiejtés: smót ,azaz Mózes második könyve ,*tekercse)


Ahogy egy konzervatív (מסורטי) irányzathoz tartozó ismerősöm mondta ,poénkodva:


"A judaizmus a tisztességes zsoldot hirdeti"


Természetesen ezt csak poénból ,mivel a hirdetés (=térítés) szembe megy a zsidósággal ,illetve ha már itt tartunk "zsold"?

Nos , a jiddis nyelvbe a fizetés/fizetség ,egyrészt ígéretet is jelent ,másrészt pedig munkáért kapott "zsoldot".

Ez a szó a: פּאַרנאָסע (kiejtés: párnósze ,vagy keleti: párnúszej -innen ered a magyar "parnósze" magyar-jiddis kifejezés is-)

Azaz amit ígérsz ,azt ad is meg.

De ha nem tudod pótold -természetesen csak akkor ,hogy ha pozitív dologról van szó ,és mondjuk nem arról ,hogy valakit pofon nyess-.

És pl.,ha valakitől valamit kölcsön kértél és mondjuk valaki tönkre tette ,de megtaláljátok azt az illetőt akkor fizesse ki ő ,de ha nem találják meg az illetőt akkor a kölcsönkérőnek illik adnia "parnószét".


Persze vannak a Rotschildek is.....

Őket -meglátásom szerint- leginkább irigységből utálhatták/utálják (?) a riválisaik.

És természetesen ezzel kapcsolatba így "egybe főzzik"/"egy kalap alá veszik" ,azaz össze kapcsolják Rotschildékat az összes zsidóval ,me' há' mé' ne'?

Azt gondolva ,hogy minden zsidó olyan gazdag ,mint a Rotschild család.


Ami egyébként nem igaz ,nem hiába a "Oh ,ha gazdag lennék" c. számnak a jiddis (eredeti) címe az ,hogy "Oj, ha Rotschild lennék".....


Többiekről.....:


"az amerikaiak dagadt lusta disznók"


Nem kell ahhoz amerikainak lenni ,hogy sokat kajálj és ne dogozzá'....

Mondjuk az is igaz ,hogy ott vannak az úgynevezett "junk food"-ok amik nem épp a legegészségesebb élelmiszerek (ez az angol szó ,szó szerint: szemét kaját jelent).


"az oroszok alkoholisták"


Da, vodka!

Suka blyat! :DDD


Viccen kívül:


Az oroszoknál a vodka ,kb. olyan mint a magyar folklórba a gulyás.

És márpedig a vodkába alkohol van ,ha nem lenne akkor csak sima "voda" lenne... :DD


"a cigányok lopnak"


Emlékszem ,hogy kiskoromba ellopták a kerékpáromat (ami oszt' elég suká' vót) és iskolába mindig kiszedték a felszereléseket a tolltartomból és azt használták.

Meg aztán a bűnözési ráta......

Ahogy Lakatos Csaba ,cigány vajda mondta: "Amíg a cigányok nem változtatnak ,addig nem lesz változás......"


"a japánok undorító dolgokat esznek, és még undorítóbb dolgokat csinálnak polipokkal."


Undorító dolgoknak az ételeiket nem mondanám (pl. sushi).

Japán kaját sem undorból nem esek ,hanem azért mert tartom a kóser étkezést.

És ugyebár a kóser étkezés tiltja a sünhal ,illetve polip fogyasztását (tréfli) ,dugását még inkább..... (most komolyan: nem hitem el a kérdezőnek ---> utána néztem ---> tényleg létezik ilyen ---> hányinger)

De teljesen biztos ,hogy a japánok nagy része undorodik a polippal való etyepetyéttől ,csak úgy ,mint a brazilok a fing fétistől.


No ,de visszatérve:


"De ha az ország legtöbb lakója tényleg tök normális....akkor miért vannak ezek a tévhitek? "


Az ,hogy tévhit-e vagy sem.... mindenkinek szíve jóga eldönteni.

De érdemes minden szemszögből átkutatni ,tanulmányozni ezt a témakört -már akit érdekel ,vagy érint-.


"Talán mert az egész országban megvan a hajlam rá? "


Az ,hogy kinél van meg rá a hajlam ,vagy kinél nincs ,az is személyfüggő.....

Ez kb. olyan ,mintha azt mondanám ,hogy a falusi emberek nagyobb eséllyel lopnak,lesznek alkoholisták és bántalmaznak kutyákat ,mint mondjuk egy városi ,annak ellenére ,hogy egy városinál is pont úgy meg van az esélye ,mint mondjuk egy falusinál.

Ez a gondolkodás módtól és az életviteltől függ -szerintem-.

No ,meg a környezettől is ,bár ez is bonyolult kérdés...


"És mert ami nem vicces, undorító vagy meghökkentő az nem is kerül fel a netre? "


Az embereket az érdekli ,hogy ha valami borzasztó dolog történt.

Ezért néznek híradót és nem a kis pandák miatt a Zoo-ba.

És ezt a média ki is használja aljas módon ,-direkt- túl reagálva sok esett -csakis a nézettségért-.


"Minden nemzetnek megvannak a maga jó és rossz vonásai"


Kinek mi a rossz/jó?

Most lehet ,hogy így magyar állampolgársággal ,a te szemedből nézve mondjuk a lengyel folklór nagyon jó ,de egy -mondjuk- angol inkább ott hagyná egyűttő helyébe azt a lengyel emberkét.

Ki tudja?


Lehet ,hogy van olyan ,hogy egy angol nagyon nagyra tiszteli a lengyel kultúrát.

Ennek ellenére lehet ,hogy van olyan magyar is aki nagyba elkerüli -direkt- a lengyeleket.


Ki tudja?........


" Amerika annak ellenére, hogy jóval később kezdte az államalapítást, milyen cuccaik vannak már? "


Jóféle.


"A japánok rendkívül kedvesek és udvariasak."


Ha te nem fújsz orrot előttük ,akkor ők sem dugnak a szemed ellőt polipot. (Csak vicc volt. Aki nem vette a poént attól elnézést kérek/ごめん)


"A franciáknál elsőrangú a bor és a sajt"


És elsőrangú bor ízesítésű sajtot.


"arabok pedig nagyon mélyen vallásosak"


Ezt az egyet nem értem azért.

A (nagyon) vallásosság miért pozitív?

Mondjuk én is vallásos ember vagyok.


"De attól még a rossz az rossz marad, és akkor is idegesítő tud lenni, és akinek már volt személyes tapasztalata, ami megegyezik a sztereotípiával, az hadd mondja már el, hogy miért!!!!"


Azt azért ne feledjük ,hogy a sztereotípia csupán a xenofóbiából származhat és nem pedig utó ítéletből.

Ettől függetlenül jóga van kifejteni a véleményét -annak megfelelő módján-.

Csak vannak olyan emberek akik mindenkit "lerasszistáznak".


" Neked is biztos van olyan dolog amit utálsz, pedig nem kéne. "


Há' oszt' döncseh el más....


Ha én utálom ,pedig elvileg nem kéne ,akkor honnan tudhatom ,hogy nem helyes dolog ,hogy utálom mondjuk a pl. legyeket?


Am ,hogy válaszoljak a kérdésre is:


Olyan nép akiket utálnék ,nincsen.

Talán a cigányokról van negatív véleményem ,de egyetlen egy embert sem ítélek el azért ,mert mondjuk xy származású ,közbe hülye is.


Viszont sok állam van ,amiket utálok -utálom a politikát és az elmebeteg becsökönyösödött,pökhendi nacionalistákat-.


Üdv!

2016. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%

*"Nos, ezt az ideológiát már sokszor kiveséztem ,de elég nehéz."


Sztereotípiát szerettem volna írni.

2016. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
21%

"Szégyeld magad, hogy így gyalázod a saját nemzetedet!"


Miért is tenném? Csak sok negatív tapasztalatra tettem szert, és magammal is ilyen kritikus vagyok, ezért tudok előre lépni. Nem fogok csak azért valakikről jót írni csak mert magyarok.


A munkahelyeken fúrtak irigykedtek, senki sem volt jófej csak azért mert magyar vagyok. Az a kevés aki jófej volt az azért volt az mert jófej, nem azért mert bármelyikünk magyar.


A közlekedésben arogánsak pökhendiek, amíg magyarként vagyok ott. Ha német rendszámmal töketlenkedek, mindjárt mindenki türelmes és nem dudál. Ugy azt hiszik a fritz vezet, neki nyalni kell. (jó ez már régen volt, gondolom valóban most már az össze német/osztrák rendszámos magyar)


Szóval az ilyenek után miért kellene kötelező jelleggel jót írnom? Azt hiszem a magyarokat ismerem annyira hogy ennyire kritikus legyek.


A többi előítélet lenne, korábban előítáletes voltam. Azt hittem hogy az oroszok mind s..ggfejek, az lengyelek barátok, a szlovákok gyűlölködpők, a törökök lusták stb.


Dolgoztam együtt minden félével, és az össze megdőlt. Az oroszokkal jól együtt tudtam dolgozni. Még megbízhatóak is voltak. Egy lengyel ismertem meg közelebbről, ő sunyi és náci volt. A törökök közt is van egész értelmes, aki nem autót akar rámsózni és nem segélyből akar élni.

A szlovákokkal sem volt gond. (persze előfeltétel hogy ne az aktuálpolitika által beoltott droidok legyenek)


Ez a kötelező ljelleggel jót mondani pont olyan, mint ahogy a külföldön élő magyarok kötelező jelleggel összebújnak meg összejöveteleket csinálnak, csak mert magyarok, aztán meg kieszélik egymást a másik háta mögött. Meg mást sem tudnak, csak hogy ki mennyit keres, és az örömlány anyját hogy neki jobban megy.

2016. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
21%

A magyarokat.

Mert primitív, múltban ragadt, gyűlölködő, egymással és másokkal kompromisszumra képtelen tudatlan, és ennél fogva örök vesztes nép.

2016. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
83%
Akkor legyél öngyilkos.
2016. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!