Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Titeket megnyugtat, hogy...

Titeket megnyugtat, hogy Paksot is az oroszok építik, akik Csernobilt is építették?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 06:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ruszkiéknál 13 atomerőmű üzemel évtizedek óta, nem szokott baj lenni velük. Csernobilnál emberi mulasztás történt, üzemeltetni meg nem ők fogják Paksot. A metrón nem szokott zavarni, hogy a szerelvényeket azon csinálták, akik Csernobilt építették?
2016. febr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Eddig minden atomkatasztrófát csak és kizárólag emberi mulasztás okozott. Innentől kezdve inkább attól félek, hogy nekünk megvannak-e hozzá a szakembereink.
2016. febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

1. Az atomkatasztrófák nem a rossz építési mód, hanem a müködtetö személyzet hanyagsága miatt történtek.


2. Azok az oroszok, akik most építik a paksi erömüvet, nem azonosak Csernobil építöivel, legfeljebb az unokáik lehetnek - habár ez is igen valószínütlen.


3. Nézd meg a térképen, mekkora Oroszország, akkor ajössz, hoyg mekkora hülyeség a kérdésed. (ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hoyg ezt vagy azt a létesítményt európaiak építették, semmivel sem több a közös emberi tényezö)

2016. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

A meglévő paksi blokkokat is az oroszok építették, csak akkor még Szovjetuniónak hívták a társulatot. Igen, ugyanaz a bagázs, akik a csernobili atomerőművet is kitalálták.

De van két különbség. Az egyik a technológia: a Csernobilban is dolgozó RBMK blokk másképp működik, mint a paksi VVER-ek, a VVER hülyebiztosabb. A másik: Csernobilban a reaktorblokk konstrukciója is hozzájárult ugyan a balesethez, de vastagon benne volt a sztoriban az üzemeltetők nemtörődömsége is. Ez pedig az építtető konzorciumtól teljesen független: ha hülyék ülnek a vezérlőteremben, abból semmi jó nem származik.

Úgyhogy légy erős: engem bizony nem zavar, hogy a Roszatom építi az új paksi blokkokat. Vagyis zavar, de nem azért, mert nem bízom a technológiájukban. Tudnak ők jót építeni, vannak referenciamunkáik, ha jól képzett, hozzáértő szakemberek működtetik az erőművet, nem veszélyes az. Inkább az zavar, hogy milyen körülmények között nyerték el az oroszok a beruházást és milyen árat fogunk fizetni ezért. De ez már nem a technológia hibája.

2016. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Már a kérdés se jó. Inkább az lenne itt a kérdés hogy miért nem támogatja az állam a magán napelemes rendszer kiépítését. Ennyi pénzből a fél országnak megtudnák csinálni, ha negyedét -felét adnák hozzá. Csakhát akkor ugye nem azt az áramot kellene megvennünk, iszonyú drága pénzen.
2016. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#2-höz. Minden más mai magyar működést figyelembe véve, addig nem aggódnék, míg a ami szakemberek ki nem halnak. Őket még nem ennek a rendszernek a tönkretett oktatása készítette fel. Azon viszont már ma is aggódnék, hogy néhány beképzelt, munkát sose látott mitugrász meg kívánja határozni minden perc cselekvését. Ahogy másutt is teszik. Na ez okot ad rendkívül sötét gondolatokra. Hacsak addig nem történik valami radikális dolog.

Mióta világ a világ, döntőt többségében nem egy elhatározott cselekvés, hanem annak kivitelezése okozza a problémákat. Csernobilnál és másutt.

2016. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
elnézést a betűelütésért, az első mondat második fele: amíg a mai szakemberek....
2016. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
#5 Mert a napelemek az életképtelen vicc kategóriába tartoznak. Nem tervezhető, az elemek gyártása vastagon környezetszennyező, és csak hatalmas állami támogatással éri meg, tisztán piaci alapon még a gyártás költségeit sem hozza vissza.
2016. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"tisztán piaci alapon még a gyártás költségeit sem hozza vissza."


Ez egy óriási nagy baromság.

A valóság az, hogy az atomerőművek nem hozzák vissza a befektetett pénzt soha.

Az oroszok egymás után lövik le az erőműveiket, mások visszamondják a szerződéseket, mert a megújuló sokkal rentábilisabb és nem hagy sugárfertőző szutykot maga után.

2016. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

2015 December 21.


Baleset történt még pénteken egy orosz atomerőműben, 80 kilométerre nyugatra Szentpétervártól, de a hírt akkor nem hozták nyilvánosságra. Az Eho Moszkvi rádiónak szemtanúk azt mondták: a Leningrád Atomerőmű kettes blokkjában történt a baleset, aminek következtében gőz töltötte meg a turbinacsarnokot, illetve az épületből is kijutott. A gőz valószínűleg radioaktív volt, de a hivatalos közlés szerint a radioaktivitás szintje a megengedett értéken belül maradt. A blokk dolgozóit ugyanakkor hazaküldték.


A finn atomenergia-hatóság nyilvánosan elérhető adatai is megerősítik, hogy pénteken hirtelen megugrott a sugárzás szintje.

2016. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!