Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi motiválja az...

Szerintetek mi motiválja az ügybuzgó pártnyaller, csinovnyik embereket? Tudtok konkrét történeteket mondani/hivatkozni, amelyek ilyen típusú emberekről szólnak?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el attól, hogy az illető fidesznyik vagy komcsi..

Ezek az emberek vajon meggyőződéssel gondolják azt, hogy a társadalomnak ezzel jót tesznek? Vagy azt hiszik, hogy másképp nem is nagyon juthatnának előre, ha nem a szarozzák össze alaposan a nyelvüket? Nem érzik cikinek? Szerintetek hogy alakul ki az ilyesmi egy emberben?

Nektek van tapasztalatotok/tudomásotok ilyen emberekről, akik a környezetetekben élnek?



2016. febr. 19. 09:02
 1/5 intrepid ***** válasza:
53%

Sok ilyet ismerek. Tudod, van egy mondás:

Aki tudja, az csinálja.

Aki nem tudja csinálni, az tanítja.

Aki tanítani sem tudja, az irányítja.

2016. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Pénz. Ennyi.
2016. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Aki előre akar jutni, annak muszáj, mivel bele vannak kényszerítve egy olyan társadalomba, ahol csak így lehet, illetve így sokkal könnyebb.
2016. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó! ez ígyvan, én is ismerek nem egy olyan embert aki baloldali de a munkahelyén fideszes vezetés van, és bizony nem mer megszólalni sem mert félti az állását.

Régi régi történet, egészen fiatalon elmentem egy vasipari gyárba dolgozni, a felvételinél a nagy főnök meglátta hogy a táskámra az van írva hogy FRADI, erre aztmondta hogy itt ám mindenki VASAS drukker és nemnézik jószemmel a FRADI drukkereket, én meg mondtam neki hogy ha nemtetszik akkor ne nézze. ezzel rövidre is zártam a dolgot, még néhányszor mejegyezte hogy még mindig ottvan a FRADI felirat, erre mondtam neki hogy ott is marad, de e miatt aztán nemvolt több bajom. Na most ha valaki azt mondaná a fideszvezetésű cégnél hogy hajrá baloldal úgy kirúgnák hogy a lába sem érné a földet.

2016. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

A #3 és #4 egy téves megfigyelésen alapuló rossz következtetésen alapuló tévedés. A lényeg - ha már így nézzük - a fellépésben van, na meg a szakértelemben (de ezek szorosan összefüggnek).

Sokféle ember van, amely a neveltetésből fakad döntően. Ha persze rossz egy rendszer, akkor a neveltetés is romlik, és így az emberi minőség is.

Képzeld kérdező, létezik meggyőződéses fideszes és kommunista is. Nem sok, de akad. Ők hisznek egy eszmében, amit jónak tartanak (mert jó is), de nem tudják átlátni, hogy az eszmét milyen mértékben használják rosszra. Ha te ezeket az embereket lebecsülöd, akkor az ő minőségük alatt vagy.

Vannak félős emberek. Többnyire azért félnek, mert nem tudják pontosan megítélni a környezetük történéseit, meg kevésbé tudják, mi a jó válasz. Az nem jó, hogy az ilyenek eltűrik a selejtet, de ez nem rajtuk kérendő számon. Hanem azokon, akik látják, értik, sőt, az ellenszert is tudják, mégis hallgatnak. Lehetnek nagy tudásúak, de nem érdemelnek megbecsülést.

És bizony sokan vannak, akik nyalnak, hogy előbbre jussanak. Nincs más választásuk, mert a saját és családja élete, érdeke mindenkinél (na jó, a túlnyomó többségnél) az első helyen áll. Ezt hívják létbizonytalanságnak. Ettől nagyon más az, ha a nyalás kényelmi előnyökért, mások eltiprásáért, egyszóval a hatalomért történik. Ők a törtetők és nem érdemelnek kegyelmet.

Láthatod, sokfélék az emberek. Kevesen jönnek rá, hogy az együttműködés nemcsak kellemes, de hasznos is. Azért nem jönnek rá, mert nem tudják, hogy kell csinálni.

2016. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!