Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek fizetni az absztrakt szolgáltatásokért (tanácsadás stb. )?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy itthon az emberek nem értik az absztrakt szolgáltatások lényegét, nem akarnak, nem hajlandóak fizetni érte.


Nem hajlandóak pénzügyi tanácsadásért kiadni kb. egyszer 20-30ezer forintot, inkább egyből fejest ugranak a milliós hitelbe, majd csodálkoznak, ha jön a bukta, és több százezer, milliót, vagy ennél is többet buknak, holott egy hozzáértő tanácsával ez elkerülhető lett volna. (LSD devizahitelek, túlságosan is elnyújtott futamidő stb.)


Nem hajlandóak fizetni a jogi szolgáltatásért, inkább ügyeskednek, kérdezősködnek hozzá nem értőktől, fórumokon, majd csodálkoznak, ha rossz tanácsot kapnak.


Nem akarnak fizetni a könyvelőnek, sőt effektíve semminek.


Nem értik, hogy ez is szolgáltatás.


És most nem azokról beszélek, akiknek havi szinten is durva 20 ezer forint, mert azt mérlegeli, hogy melyik nap ne egyek, hanem azokról, akiknek van pénzük, van vagyonuk, és ennek ellenére nem hajlandóak.


Btw: nem ez a foglalkozásom.


2016. márc. 6. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki nem állhatom azokat, akik folyton effektíveznek.

Ismerek pár ilyen embert és nagyon irritálóak.

2016. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért mert a legtöbb "hozzáértő" kilóra meg van véve! Elmehetsz egy pnzügyeshez hitelfelvétel előtt, de ha ő egyszer az OTP embere, akkor ígyis-úgyis az OTP-hez fog benyomni, vagy szimplán addig csűri-csavarja, hogy elhiszed, hogy neked az OTP-től kell hitel, közben lehet, hogy az Erste jobb kondíciókkal kínál, de arról meg nem tudsz, mert az OTP tömi ki a hozzáértő zsebét! Aki meg valóban független az meg horribilis árakat kér pl. egy menő ügyvéd jogi tanácsadás címen egy óráért leakaszt százezret, és lássuk be a jog nem atomfizika, ma bárki bárminek utánanézhet a neten.
2016. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Köszönjük.

"folyton effektíveznek" Egyszer írtam az effektívet, az mióta "folyton" ? Jézusom...

Komolyan egy kérdést tettem fel, és máris veszekednem kell, röhej.


2. Összeesküvés elmélet hívő. Nem OTP-be meg Erste-be kell menni tanácsért, mivel azok a saját érdeküket nézik (ez szerintem evidens), hanem független szakértőhöz, kvázi vállalkozóhoz. Aki nem azt mondja meg neked, hogy ezt a hitelt válaszd, hanem kiszámol neked mindent, majd az összes alternatívát az orrod alá dugja, és ott lesz feketén fehéren az érték. Annyit meg csak el tudsz dönteni, hogy X > Y vagy X < Y...

De ha a szöveget sem értitek amit írtam, akkor ez egy meddő kérdés volt.

2016. márc. 6. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Sokszor a nem absztrakt dolgokért sem hajlandóak fizetni, mit vársz? Nomeg, lássuk be, valamennyire pofátlan ezeknek a díja is. 20-30 ezer, és legtöbbször kb. 1 óra vagy kettő.


Az én kedvencem az volt, hogy még nekem kellett volna mindennek utánajárni, és ő majd kiválassza nekem a legjobbat. 40ezerért. 'nyját, azt.

2016. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már elmentünk pénzügy felé. Nem nagyon van olyan független szakértő, akit valamelyik bank, biztosító, egyéb pénzügyi csoport nem keres meg, és nem ajánl juttatást azért, ha az ő termékét ajánlja függetlenként is. Más területen is működik ugyanez a jelenség, pl növényvédős tanácsadó-biztos, hogy előbb utóbb elköteleződik valamelyik gyártó mellett, mivel azzal keres legtöbbet.
2016. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te meg kérdező nem akarod megérteni, hogy a legtöbb "független szakértő" valójában valakinek a kitartottja! Valakinek a zsebében van vagy közvetlenül, tehát pénzt kap, vagy közvetve, tehát a jó viszony fenntartása miatt mondjuk haver a közeli bank főnöke, akkor hozzá irányítja az érdeklődőket. Ennyi, nem összeesküvés elmélet ez, ez a fenemód nagy valóság!

Tény és való, hogy vannak független szakértők, csak ők mint írtam egy kisebb vagyont is képesek legombolni az emberről egy órás beszélgetésért, annyit meg nem ér az egész!

2016. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akinek megéri az fizet érte.


Van olyan is hogy kockáztat valaki és nem jön be.


De alapvetően pénz kérdés és nálunk nem bővelkednek az emberek megtakarításokban.

2016. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán mert vannak tapasztalataik kéthetes foximaxin kiképzett "tanácsadókkal" meg kiba. hozzáértó, tróger "szakértőkkel". És az egész "szakértési" bizniszt áthatja az, amit Arany fogalmazott meg a Fülemüile c. versében:

"Hallja kendtek!

Se ide nem, se oda nem

Fütyöl a madárka, hanem

(Jobb felől üt) nekem fütyöl,

(Bal felől üt) s nekem fütyöl:

Elmehetnek."

2016. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ConnectCare ***** válasza:

Volt egy haverom, velem együtt érettségizett matekból, ő kettesre. Egy hónap múlva, mikor találkoztunk, közölte velem, hogy ő pénzügyi tanácsadó. Ekkor egy kicsit az én bizalmam is megrendült a szakmában.


Viszont egy ügyvédi irodában melózva azt én is napi szinten látom, hogy néha abból, hogy az emberek sajnálják a pénzt egy ténykedésük előtt egy konzultációra, az utána nagyon drágán üt vissza. Ilyen pl. mikor bejön egy hölgy, hogy ő 10 éve ápolt egy nénit öröklési szerződés alapján és most mégsem akarják neki a hagyatékot. Miért? Mert anno lehagyta a tanúkat a szerződésről. Így most sok százezerért járunk a bíróságra. Régen meg egy húszasból szerintem meg lett volna rendesen csinálva.

2016. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!