Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kapitalizmus vagy a szociali...

A kapitalizmus vagy a szocializmus a jobb államforma? Esetleg más?

Figyelt kérdés

2016. márc. 21. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
mindkettő a szegények kizsákmányolásán alapul, mint az összes többi államforma is. melyik jobb? Kinek, vagy milyen szempontból?
2016. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Az egyik még mindig fejlődésben tartja a világot, a másik megbukott. Na mit gondolsz?
2016. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rion_marcus ***** válasza:
92%

Először is, egyik sem államforma (pl.: a köztársaság vagy a királyság az államforma), hanem gazdasági rendszerek. Másodszor, csak az egyik hullott eddig darabjaira, annak ellenére, hogy azt állították magukról, hogy övék a tökéletes társadalom.


Ui.: Ha találsz ténylegesen működő, nem diktatórikus kommunizmust, akkor szólj költözöm, de addig marad ez az átkozott, de működő kapitalizmus :)

2016. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
fejlődésben tartja...miből? Én a rendszer alján vagyok és sztem semmivel sem jobb az, hogy a nagyanyámnak megmondták, hogy 50 tojást kell a héten leadni 1 kg kenyérért, mint hogy nekem megmonják, 10 ft-ért átveszik, amiből a sok papírmunka után megint csak 1 kg kenyér lesz. Ja, a kínálat nagyobb, ez igaz, meg a szabad áruforgalom. Te megveheted, neked jobb. Én rá sem nézhetek. Nekem jobb? ne gyere nekem azzal, hogy tanulhattam volna: 2 diplomám van.Tudod, mindenhova jó lennék, de nem szolgálom a rendszert, úgyhogy sehova sem vagyok jó.
2016. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

namostakkómivan (én csak kicsi porszem vagyok a nagy gépezetben)?

Golding:legyek Ura

vagy G. Orvell: 1984?

Esetleg:Aldous Huxley: Brand new world

2016. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A működő szocializmus nem létezik, a létező szocializmus meg nem működik.
2016. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szocializmus is a kapitalizmus egy formája: államkapitalizmus.
2016. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4:"Tudod mindenhova jó lennék,de nem szolgálom a rendszert,úgyhogy sehova sem vagyok jó".Hát,igen,a mai világban a gerinc,óriási hátrány.
2016. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Éppen úgy,mint a "régiben",persze.
2016. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kapitalistáknak (azaz a burzsujnak, kuláknak, bürokratának és a munkásarisztokráciának), más szóval a polgárnak a kapitalizmus a jobb rendszer.

Míg a legnehezebb munkát végző dolgozóknak, az agrárproletároknak, a dolgozni vágyó munkanélkülieknek, - általában a teherviselő rétegnek - pedig a szocializmus az élhetőbb és a jobb is.


Más nincs.


https://www.youtube.com/watch?v=WY6pK92k1d0

2016. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!