Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mániájuk a mélymagyarokn...

Miért mániájuk a mélymagyaroknak, hogy állandóan ősi múlttal dicsekednek, ha megharagszanak egy másik országra?

Figyelt kérdés
Akárhányszor vitára kerül a sor egy másik országgal kapcsolatban, pl Szlovákia. Rögtön ez alig 20 éves Szlovákia duma jut eszükbe. Mintha ez lenne az egyetlen érvük mások ellen. Jelenleg ők jobban állnak gazdaságilag, mint mi. Egyesek meg ezzel akar keménykedni, hogy "jó, de nekik nincs akkora múltjuk, mint nekünk". Kit érdekel ez? Egy átlag ember telibe sz*rja, hogy az országa, vagy anyanyelve milyen idős ha anyagi helyzetről van szó. Mélymagyarok meg jönnek pluszban a magyar a legősibb nyelv féle elméletekkel, meg az 5000 éves szkíta-sumér-hun mesékkel. Mintha a mai világban erre bárki is kíváncsi lenne. Egy országot egyáltalán nem ezek alapján ítélnek meg. Görögök tették le az európai kultúra alapjait, mégis hidegen hagyta az EU-t amikor nem tudtak fizetni. Egyiptom volt az egyik legősibb birodalom, ma meg egyike a 3. világ béli országoknak. Olyan dolgokat állítanak be fontosnak, ami a kutyát sem érdekli. Nem arról van szó, hogy nem lehetünk büszkék a történelmünkre, vagy a kocsmapolitikusok nem találhatnak ki mindenféle mesét az eredetünkről, de elég röhejes, hogy azt hiszik ezzel megmondják a magukét más, sok esetben nálunk sikeresebb országoknak. Most képzeljük már el azt, hogy Magyarország beszól Amerikának " te, Amerika, lehet, hogy gazdag vagy és nagyhatalom vagy, de nekem veled ellentétben évezredes múltam van, meg a világ egyik legősibb nyelvét beszélem (aminek sehol sem veszem hasznát a világon) a te primitív nyelveddel ellentétben." Mégis mit felelne erre Amerika? "Igazad, van egy senki vagyok, mert nincs se múltam, se egy bonyolult anyanyelvem." Nem nehéz kitalálni, hogy tojna rá magasról.

2016. márc. 23. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%
Vannak párán az ilyen jellegű mély magyarok, de a te logikád se sokkal jobb, ilyen alapon Szaúd-Arábia egy k#rva jó ország, csak azért, mert pénze van.
2016. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg ők jobban állnak gazdaságilag, mint mi."

Kb. 50 eurónyival több minimálbérrel? :D Ugyan olyan csórók vagyunk mindketten.

2016. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Te most egy töredék kocsmatöltelék kisebbségről beszélsz, a kérdésnek semmi értelme.

Viszont egy kis csipkelődés még nem a világ vége(pl idősebb vagyok Szlovákiánál)

A sumérok kultúrnép voltak mint később a latinok, nem kizárható hogy némi örökséget hagytak ránk meg a többi népre.

2016. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Amerikának nincs is anyanyelve; vagy van? Egy hajszálon múlott, hogy a hivatalos nyelvük is nem a német lett.


Nem látom mániának a dolgokat, amiket írtál. Főleg nem a példaként felhozott összehasonlítások mellett.

2016. márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!