Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nem ellentmondás/diszkrimin...

Ez nem ellentmondás/diszkrimináció a Alkotmányunkban?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom melyik cikkelyben de az alkotmányunk kimondja a Nők és a Férfiak egyenjogúságát , ezzel szemben diszkriminatívan a lent idézett cikkely pedig "rendkívüli állapot idején" csak a férfiakat kötelesíti katonai szolgálatra ...

XXXI. cikk

(3) Rendkívüli állapot idején vagy ha arról megelőző védelmi helyzetben az

Országgyűlés határoz, a magyarországi lakóhellyel rendelkező, nagykorú, magyar

állampolgárságú férfiak katonai szolgálatot teljesítenek . Ha a hadkötelezett lelkiismereti

meggyőződésével a fegyveres szolgálat teljesítése összeegyeztethetetlen, fegyver nélkül i

szolgálatot teljesít. A katonai szolgálat teljesítésének formáit és részletes szabályait sarkalatos

törvény határozza meg.


szolgálatot teljesít. A katonai szolgálat teljesítésének formáit és részletes szabályait sarkalato s

törvény határozza meg


2016. márc. 31. 22:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%

Dehogynem az.

Méghozzá orbitális nagy diszkrimináció.

A feministák "érdekes" mód ilyenkor sosem tiltakoznak, hogy hol az egyenjogúság.

Ők csak az előnyöket akarják élvezni, a kötelezettségek egyenlőségét nem óhajtják.


Izraelben, Norvégiában a nők is hadkötelesek.

2016. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%

Feminista vagyok és tiltakozok, megfelel?


Egyébként a kérdés eléggé rosszul van megfogalmazva, mert ha valaki a nők és férfiak egyenjogúságát szó szerint értelmezi, az már akkor is ellentmondásba ütközik, amikor megtekinti a személyi igazolyványán a neme rublikát. Meg a nemek szerinti wcket, börtönöket, öltözőket.

2016. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Elôzô: A nemek szerinti egyenjogúságot ugyan miért sértené, ha van külön nôi meg férfi wc? Amíg mindkettô van, addig pont egyenlôek a feltételek.
2016. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
11%
Mert ki vagyok tiltva egy helyiségből a nemem miatt.
2016. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
Miért? Egy férfi nincs kitiltva egy helyiségből a neme miatt? Ilyen hülyeséget már ne is haragudj.
2016. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
De egy csoport diszkriminációja elfogadható, ha a csoport komplementerét ugyanúgy diszkriminálják?
2016. ápr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem diszkrimináció.

Mindkét csoport tisztában van vele, hogy az a másikat zavarná, ha oda bemenne, ezért tiszteletben tartja és nem megy be. Egyáltalán mi a fenének akarna bemenni a másik nem öltözőjébe? Nem osztanak ott süteményt, hogy be akarna menni...

És nincs fegyveres őr az öltöző előtt hogy "Hohó ide nő aztán be nem megy". Ha be akar menni a nő bemegy. Max meglepődnek rajta.

2016. ápr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

"De egy csoport diszkriminációja elfogadható, ha a csoport komplementerét ugyanúgy diszkriminálják?"



Miért ne lenne?

A diszkriminációt azért nem szeretik, mert nem azonos esélyeket, lehetôségeket biztosít a különbözô csoportoknak. Itt viszont mindenki számára ugyanolyanok a lehetôségek.

Mi ezzel a probléma?


Amúgy meg ilyen erôvel a szomszéd család is "diszkriminálva van", hogy nem mehet csak úgy be a lakásomba - na meg az én családom is, hogy mi meg az övékbe nem.

Hát az élet már csak televan ilyen "diszkriminációkkal".

2016. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%
Én is olyan szívesen meggyilkolnék 1-2 embert, de diszkriminálva vagyok a meggyilkolásuktól. Ez hallatlan.
2016. ápr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
19%

"Mindkét csoport tisztában van vele, hogy az a másikat zavarná, ha oda bemenne, ezért tiszteletben tartja és nem megy be."


Nem egészen tudom, hogy mi a jogi vagy helyi szabályozása a wc használatnak, ezért nem tudom, hogy a tisztelet miatt vagy a szabály miatt nem mennek be. Ha nincsenek kitiltva akkor visszavonom azt, hogy a wcknél és öltözőknél általában szegregálnak.


Ne általánosíts, engem nem zavar, ha bejön valaki a wcbe, legyen az nő, férfi, roma, kínai, ufó.


"A diszkriminációt azért nem szeretik, mert nem azonos esélyeket, lehetôségeket biztosít a különbözô csoportoknak."


Ilyen alapon nem foglalkoznál azzal sem, ha külön iskolákba kéne járniuk a romáknak, külön strandot csinálnának melegeknek, külön városrészeket a feketéknek?

2016. ápr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!