Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nem ellentmondás/diszkrimin...

Ez nem ellentmondás/diszkrimináció a Alkotmányunkban?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom melyik cikkelyben de az alkotmányunk kimondja a Nők és a Férfiak egyenjogúságát , ezzel szemben diszkriminatívan a lent idézett cikkely pedig "rendkívüli állapot idején" csak a férfiakat kötelesíti katonai szolgálatra ...

XXXI. cikk

(3) Rendkívüli állapot idején vagy ha arról megelőző védelmi helyzetben az

Országgyűlés határoz, a magyarországi lakóhellyel rendelkező, nagykorú, magyar

állampolgárságú férfiak katonai szolgálatot teljesítenek . Ha a hadkötelezett lelkiismereti

meggyőződésével a fegyveres szolgálat teljesítése összeegyeztethetetlen, fegyver nélkül i

szolgálatot teljesít. A katonai szolgálat teljesítésének formáit és részletes szabályait sarkalatos

törvény határozza meg.


szolgálatot teljesít. A katonai szolgálat teljesítésének formáit és részletes szabályait sarkalato s

törvény határozza meg


2016. márc. 31. 22:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

A női és férfi wc-t akkor szüntethetnék meg,ha nem ilyen "átkukkolós",zárható helyiségek lennének.


Mert ugye lennének perverzek,akik átkukkolnának.


Én inkább a férfi wc.nél szüntetném meg a piszoárt,illetve azt is fülkékkel választanám el.


A nők miért pisilhetnek úgy,hogy nem áll mellettük senki?

2016. ápr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%
Akkor már legyen csak egy darab helység piszoárok nélkül és akkor ez is meg van oldva és a sorbanállás egyenlőtlensége is meg van oldva, mindenki ugyanannyit várhat akkor a wcre.
2016. ápr. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%

Attól még ha megszűnnének a külön wc-k,lehetne 2 belőlük,illetve több,hogy ne legyen zsúfoltság.


Én baromságnak tartom a különnemű wc-t amúgy...


Ez leginkább gyerekkorban volt gáz.

Én fiúként sokkal szívesebben mentem volna a női wc-be,mert a fiú wc-ben gyakran összegyűltek a "rosszfiúk".


Volt olyan,hogy a fülkében próbáltam wc-zni(sajnos nem nagyon tudok idegen helyen),és a választófal tetején hirtelen valaki valamilyen folyadékot öntött rám(nem tudom víz volt e vagy vizelet),akkor nem is érdekelt,mert eléggé szenvedtem attól,hogy nem tudok,görcsöltem is.


Na,egy női wc-ben ilyen tuti nem történik meg,mert a nők nem ilyen agresszívek.


A fiú wc-ben gyakori volt a "direkt benyitok" a másikra...


Aki meg nem ilyen agresszív "menő csávó" annak ez nem élvezet....


Lányoktól sosem hallottam ilyet...

2016. ápr. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Kedves Barátaim ! Említettem én egy szóval is a Wc-ét a kérdésemben ?
2016. ápr. 1. 06:22
 15/28 anonim ***** válasza:
67%

Mégis miért akarnál korlátozni minket, hogy eltiltod a piszoár használatát? Te is ugyanúgy használhatod mint mi...


Egyébként nincsenek kitiltva a nemek a wc-kből. Pl takarítók simán bemehetnek mindkét helységbe. Te is bemehetnél, csak akkor meg azt kérdezgetnéd itt, hogy hogyan tudnád feljelenteni a férfiakat a mosdóban, mert lehánytak mikor rád néztek

2016. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 EagleHUN ***** válasza:

Van igazság a kérdésedben feltevő.

Az alkotmány bíróság elé kell vinni és kiderül hogy igazad van-e.

2016. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 EagleHUN ***** válasza:
Mert WC elméleti témára lesarkítók nem fognak tudni korrekt választ adni erre a kérdésre! :)
2016. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
69%

Kérdezô: persze, hogy ellentmondásos meg diszkriminatív. Csak ha férfiakkal szemben az valami, akkor az társadalmilag sokkal elfogadottabb, szóval az ilyenek miatt nem szoktak sírni a nagy nemi egyenlôség-harcosok.

Egy nem diszkriminatív társadalomban teljesen rendben lenne, hogy én otthonmaradok a gyerekkel, míg az asszony háborúzik valahol.

Ez van - de ha úgy gondolod, akkor te is megprólhatod ezt a megfelelô helyen felvetni, mint a Doboz-os srác

2016. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor már legyen csak egy darab helység piszoárok nélkül és akkor ez is meg van oldva és a sorbanállás egyenlőtlensége is meg van oldva, mindenki ugyanannyit várhat akkor a wcre"


Szóval ha férfiak is szívnak a sorban állással, akkor mindjárt jobban fogjátok magatokat érezni.

Úgy néz ki, Freud nagyon beletrafált ezzel a péniszirigység dologgal...


—————

"Ilyen alapon nem foglalkoznál azzal sem, ha külön iskolákba kéne járniuk a romáknak, külön strandot csinálnának melegeknek, külön városrészeket a feketéknek"


A szegregált iskolákba járó romák jellemzôen ugyanolyan színvonalú oktatást kapnak, mint a többiek? Nem.

A szegregált oktatásból kilépve ugyanolyan esélyeik és lehetôségeik lesznek a munkaerôpiacon és az életben? Nem.

Akkor ugyanaz a két eset? Nem.


Tényleg nem értem, hogy szerinted mitôl lenne jobb a társadalomnak, ha közös wc-k lennének.

A külön férfi wc-nek van egy nagy pragmatikus funkciója: lehet piszoárt beletenni, ami egyrészt gyorsabbá teszi a dolgot, másrészt a maiak már rendre környezetkímélôbbek, mint a sima wc-k, ráadásul a nagyon király helyeken még játékokat is bele lehet építeni.

Miért is lenne jó, ha ezt megszüntetnénk?

2016. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

"Kedves Barátaim ! Említettem én egy szóval is a Wc-ét a kérdésemben ?"


Erről van szó.

A kérdező a hadkötelezettséggel kapcsolatos nemi diszkriminációról kérdezett, ez a téma, erre tessék válaszolni.


Ez mindig is kínos kérdés volt a feministáknak, nem véletlen, hogy a 24%-os feminista kommentelő elvtelenül és visszataszító módon azonnal elkezdett terelni a vécék, meg a cigányok felé. Vitakultúra hiánya. Ha nincsenek érvek, azonnal a terelés, mert tudja, hogy alulmaradna.

Az ilyen ne is kommenteljen.


Szóval, ha kérhetem, a TÉMÁRÓL TESSÉK BESZÉLNI!!!


Hogy fordulhat elő a mi naaaagy demokráciánkban, hogy csak az egyik nemet érinti a hadkötelezettség?


Ezt a kérdést pedig nem lehet elbagatellizálni.

2016. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!