Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz-e örökké tartó világbéke?

Lesz-e örökké tartó világbéke?

Figyelt kérdés

Szerintetek csak eszménykép vagy valóság a világkép, mint egy lehetséges jövőt visszavetító gondolatkép?


A Politika rovatban tetttem fel ezt a kérdést, mert szerintem, ha lesz ilyen, akkor a helyes politika képes oda vezetni az emberiséget, hogy ez bekövetkezhessen.



2016. ápr. 5. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy lesz.

Nem szeretem a konfliktusokat, nehezen viselem őket.

Az a baj, hogy a legtöbb ember nem ilyen, ők direkt konfliktushelyzeteket akarnak teremteni, mert jól érzik magukat bennük.

2016. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Lesz, ha már emberek nem élnek a földön....
2016. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az élőlényekben bent van a rivalizálás, versengés, és "nagyban" is lesz problémájuk egymással, amit nem tudnak tárgyalásokkal elintézni.


Tehát nem, nem lesz, és ahogy mondtad, sokan valóban konfliktusban érzik jól magukat.

2016. ápr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még átmeneti világbéke sem lesz.Valahol mindig kitör minimum egy "helyi konfliktus".
2016. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legkönnyebb kérdés, amivel eddig a GYK-n találkoztam :D


Határozottan NEM.

2016. ápr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A "lesz" nem határozza meg a kezdetét. öt év, tíz év, ezer év? Lesz, azon egyszerű oknál fogva, hogy a fejlődés nem áll meg. Egyszer csak bekövetkezik az az állapot, amikor elég sok helyen lesznek elég sok, eléggé észrevétlenül célba juttatható eléggé veszélyes eszközök. Még csak fegyvernek se nevezném őket.

Ez lesz az a pillanat, amikor elég sokan rádöbbennek, hogy a saját életük egyféleképpen biztosítható: ha se nekik, se másnak nem lesz ilyen eszköze. Se akkor, se később. És ezt az állapotot képesek is kikényszeríteni. Innentől nem hamarosan kell tartani durva konfliktustól. Veszekedés lesz, mert az az ember alaptermészete, sőt, életének biztosítéka.

Hogy közben mi történik, az más kérdés. Hogy lesz-e, aki a fentieket megcselekedje, azt senki se tudja, de valószínűsíthető. Miért? Mert a hülyeség nem fejlődik gyorsabban, mint a fegyverek.

2016. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!