Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnál egy szociálisan...

Támogatnál egy szociálisan érzékeny, Európa-párti politikai irányvonalat?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nálam a dolog már a "szociálisan érzékeny" kifejezésnél megbukott. Nem azért, mert ne tartanám jónak az ilyen kezdeményezéseket: épp ellenkezőleg, helyénvaló dolog, ha a politikában jelen van a szociális érzékenység, az árokparton fekvőt nem rúgjuk be a gödör aljára, hanem megpróbáljuk visszarángatni az útra. Ez helyes, jó, követendő.

Csak itt, Magyarországon ennek eléggé egyedi értelmezése van. A "szociálisan érzékeny" kifejezés azt jelenti, hogy állambácsi teletömi a zsebedet pénzzel, beröpteti a szádba a sült galambot, kezedbe adja a kinyitott sörösüveget és ha este elalszol a TV előtt, még be is takargat. A szociális érzékenységet ugyanis kicsit el tudjuk túlozni: a kb. tízmillió állampolgárnak a felét simán be lehet sorolni valamilyen hátrányos helyzetű csoportba. Hátrányos helyzetű, mert fiatal, mert idős, mert gyereke van, mert falun lakik, mert csak 8 általánosa van, mert nincs szakmája, mert csak szakmája van, mert ingázó, mert tanul, mert már nem tanul - nekem ebből nagyon elegem van. Lehet itt szó szociális érzékenységről, de nem most. Előbb valahogy ki kell irtani a népből a "nekem ez jár" hozzáállást, az élősködést és utána lehet szó arról, hogy aki tényleg rászorul, azt segítsük. De nem úgy, hogy egyetlen dolgozó három eltartottal a hátán próbálja húzni az igát.

2016. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

hát nemtom te hol élsz első válaszoló, mert a mai Maon ugyan nem lehet élősködni. ne viccelj már, a legszerencsétlenebb rétegektől is elvették azt az alamizsnát, amit még kaptak rokkantként (most a csalókat hagyjuk, az más kérdés, de sajnos a valódi rokkantak is velük együtt repültek). aki meg ne adj isten életerős és tud, az elmehet 28 ezerért vagy mennyi most a közmunka?

szal nem értelek, de egy biztos, a fentiek nem igazán jellemzőek ma az országra.


a kérdésre pedig: term ez egy abszolút jó elképzelés csak ahogyan radikalizálódik Európa, erre egyre kisebb az esély. ezt úgy kellett volna h E-t megőrizni a világ ékszerdobozának, és akkor szó lehetett volna egész szép kis földi paradicsomról, de most már semmi esély erre.

2016. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szociálisan érzékeny = állam - vagyis a dolgozók - pénzén élés.
2016. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"... mert a mai Maon ugyan nem lehet élősködni"

Nem hát. Állok az ATM-nél, készpénzt vennék fel, előttem népes cigánycsalád. Kártya be, hárman kisilabizálják a mocskos tokra felírt PIN-kódot (nehéz az, ha nem tud írni-olvasni az ember), beüti, venne fel 50 ezret: nincs fedezet. 20 ezerre sincs. 10 ezerre van, kitör az óbégatás: há' mé' nem kűtték még a családi pótlékot? Mert bizony nekik az jár, már negyedike van, gyönni kell a píznek. Hogy mire fel, rejtély. Talán dolgoztak? Teremtettek valami értéket? Előremozdították a világot? Nem, de píz az jár. Mert vannak. A pénz meg - mint tudjuk - fán terem, nem az adófizetőktől kell elszedni.

1-2 héttel korábban állok a gyógyszertárban, előttem nyugdíjas nénike. Kivált egy köteg receptet, kap egy szatyor gyógyszert, kerül neki vagy 300 Ft-ba, mert az egyik közgyógyra megy, a másik ezért kedvezményes, a harmadik azért - tök jó. Nekem az egyetlen doboz fájdalomcsillapító hatszázvalahány forint. Nem irigylem én a nénitől a szatyor gyógyszert, amit szednie kell, biztos nem jó az neki, de akár tetszik, akár nem, a háromszáz forintkája mellől hiányzó több ezret valaki ki fogja fizetni, mert sem a gyártó, sem a nagy- és kiskereskedő nem fogja neki olcsóbban adni a gyógyszert.

Másik nap, másik sor a vasúti jegypénztár előtt. Álltak előttem vagy hatan, mindenki kedvezményes jegyet vásárol. Diák, nagycsaládos, 26 év alatti (jó, tudom, az csak hétvégén van), "államkincstáros kártya" kísérővel, nyugdíjas (neki csak IC-pótjegy kellett) - a pénztáros csak nézett rám, mint a hülyére, mikor teljesárút kértem. Aki utánam jött, magyar igazolvány lobogtatott, neki is járt valami kedvezmény. Pedig a mozdony ugyanannyi gázolajat/elektromos energiát fogyaszt mindannyiunknál, a fenntartási és bérköltségek is azonosak, tehát az utazás mindannyiunknak ugyanannyiba kerül. Csak míg én ezt kifizetem, a kedvezményesen utazóknak majd állambácsi kipótolja.

De az sem rossz ám, mikor nálam pár évvel idősebb volt iskolatársakkal találkozom: ők érettségi után rendőrnek mentek a szakközépbe, negyven-akárhány évesen nyugdíjasok. Épek, egészségesek, némelyik még nyugdíj mellett biztonsági őrként is pénzt keres, a jobbak a teszkóba' utolérik a péksüteménnyel sprintelő cigánypurgyét. De rendőrnek már túl öregek, értem én. A nyugdíj meg szintén a levegőből jön, nem kell azt senkinek sem kitermelnie.

Megint sorban állok, iskolai tankönyvosztás. Előttem hatan-nyolcan egy fillért sem fizetnek: nagycsaládos, 2H-s, 3H-s, én meg szorongatom a csekk feladóvevényét tizenvalahányezer forintról. Nincs kétségem felőle, hogy a kiadók az ingyenes könyvek után is megkapták a vételárat, csak jó kérdés, hogy ki fizette ki.

Ugyanez van a menza befizetésénél is: mondom a nevet és az osztályt, ügyintéző néni kinyitja a nagy könyvet, amiben ott vannak az előre nyomott pénztárbizonylatok és néha hosszú oldalakon át virít a 0 Ft-os havi térítési díj. Az indok ugyanaz: nagycsalád, 2H, 3H. Szegényeket meg kell érteni, nekik nehéz, legalább tankönyvre és étkezésre ne kelljen költeniük. Majd állambácsi megoldja.

Hogy élősködni lehet-e? Biztosan lehet, legfeljebb nem túl magas életszínvonalhoz elég. Értem én, hogy a rokkantak kedvezményeit megnyirbálták, a munkanélkülieket közmunkára küldik - de ott van egy botrányosan túlméretezett szociális ellátó- és tutujgatórendszer, ami eszetlen mértékben nyeli a pénzt, eredményt meg nem mutat fel. És sajnos a "szociálisan érzékeny" fogalom itthon azt jelenti, hogy ebbe pumpálunk még több pénzt, az adófizetőktől pedig még többet vonunk el.

2016. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kifelejtetted a CSOK-ot. :)
2016. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4-essel maximálisan egyetértek, Magyarországon erőnkön felül működtetünk egy állami szociális ellátó rendszert.


Kérdésre válaszolva, az Európa-pártiságban én semleges vagyok. A szabadpiacot szeretem az EU-ban, a mindenféle szociális rendeletet meg irányelvet nem különösképpen. A szociális érzékenységet meg felejtsük el. Ahogy már az előző válaszolók is kifejtették, a szociális érzékenység általában a társadalmon élősködök ellátást takarja.

2016. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4

sántít sok tekintetben ez a történet így.


először is, meg fogsz lepődni, de a létező legfejlettebb országokban is, bizony még Ausztriában is és még Ausztráliában is nagyon veszteséges és államilag nagyon támogatott a tömegközlekedés (az igen fejlett országokban is jó esetben a fenntartás 40%-át éri el az utasoktól beszedett díjak összessége).


aztán, az is egy fontos dolog, hogy nagyon speciálisan magyar jelenségekről is beszélsz, pl. ugye sehol a világon nem normális állapot, hogy valakinek 35 ezer Ft legyen a nyugdíja de a havi gyógyszerköltsége 60-70 ezer Ft. és itt is megerősítem, mivel pontosan tudom, hogy a fejlett nyugati országokban a mienknél jóval nagyobb támogatást adnak a gyógyszerekre, ha azt valaki tényleg indokoltan szedi (pl. receptre kiváltva nyugdíjasnak egyáltalán nem kell érte fizetni, másnak pedig a teljes ár 10%-át kell csak).


és azt se feledjük, hogy Mao még ma is olyan ország, ahol érvényes az a régi vicc, hogy keresel havi 60 ezret de havi 120 ezerből tudsz csak megélni, és ezt valamilyen csoda folytán, ki is fizeted, hiába nem rendelkezel ekkora összeggel havonta.


és a leglényegesebb: említsük meg azt a nagyon fontos jelenséget, hogy a fent leírtak egyáltalán nem szociális ellátási paradicsomot jelentenek az országban, hanem egy alapvető szociális háló minimumfeltételeinek kellene lenniük.

+ mindehhez add hozzá azt az összeget, amely évente a különböző korrupciós csatornákon eltűnik az országban, és máris ott lyukadunk ki, hogy valójában mi egy iszonyú gazdag ország vagyunk, és jóval erősebb szociális hálót lennénk képesek fenntartani. nézz utána a becsléseknek, csak a hozzávetőleges adatok egy kisebb része többszörösen fedezné az eü-ellátó reendszer és az oktatási rendszer éves hiányait együttesen.


tehát akkor miről beszélünk? Nem megnyirbálni kell mindent, és moldáv állapotokra visszazülleszteni a körülményeket, hanem CSUPÁN az állami korrupciót kellene felszámolni, és máris szinte hihetetlen színvonalú földi paradicsomot lehetne varázsolni az országban.


nincs igazam?

2016. ápr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Európa-párti politikai irányvonal"


És mi van azzal, aki Európa-párti és EU-ellenes?


Gyerekek, szokjatok már le róla, hogy egyenlőségjelet tesztek Európa és az EU közé, mert a kettő baromira nem ugyanaz.


Több ország és százmillió ember él Európában az EU területén kívül, ők is ugyanolyan európai emberek, mint mi.


Vagy ti kétségbe vonjátok a svájciak, norvégok, ukránok, oroszok európaiságát?


Ezzel a logikával az Európa geometriai középpontjában lévő Magyarország nem volt Európa része 2004 előtt?

Furcsa felfogás.

2016. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

pedig de bizony. európai alatt elsődlegesen a civilizáltságot, a jogállamiság értékeit értjük. nem véletlenül nincs benne Ukraina, amely ország sokkal inkább Ázsia.

Azonban igazad van h a mai EU már nem = Európával, pont ezért lesz egy szűkített EU, ahol valóban érvényesülnek az európai értékek.

2016. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az "Európa-pártinak" nincs értelme. Ha nem lennék Európa-párti, akkor se tudnám átrakni az országot más kontinensre.

Az EU-pártiság rendben van.

A szociálisan érzékenységtől meg herótom van, ezt én még csak úgy láttam megnyilvánulni, hogy tőlem elszedik a pénzt és odaadják annak, aki nem tanult vagy nem dolgozik. Igyekszem gyűjteni a pénzt lakásra, közben kapom a facebook-felkéréseket, hogy menjek tüntetni, hogy aki hajléktalan, az kapjon már lakást ingyen. Teljesen igaza van a 4-esnek.


"pl. ugye sehol a világon nem normális állapot, hogy valakinek 35 ezer Ft legyen a nyugdíja de a havi gyógyszerköltsége 60-70 ezer Ft."


Szerintem sehol a világon nem a nyugdíj az egyedüli bevétele egy idős embernek. Erre csak itt szoktatták rá a népet, de a normális az lenne, hogy takarékoskodik és abból él meg.

2016. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!