Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik nem akarnak részt venni...

Akik nem akarnak részt venni a politikában, azoknak mi a véleménye erről az idézetről?

Figyelt kérdés
„A legnagyobb kárt valójában azok a milliók okozzák, akik egyszerűen csak "túl akarnak élni". Azok a tisztességes emberek, akik csak annyit szeretnének, hogy hagyják őket békén. Akik nem akarják, hogy kicsinyke életüket megzavarja bármi, ami önmagukon túlmutat. Akik nem foglalnak állást, akiknek nincsenek céljaik. Akik nem szeretnek vizet zavarni - és ellenségeket szerezni. Akik számára a szabadság, becsület, igazság és erkölcs csak szavak. Akik hangyaként élnek, hangyaként szaporodnak, hangyaként halnak meg. Ez az életnek egy végtelenül leszűkített megközelítése: minél kisebbre húzod össze magad, annál inkább te irányíthatod a dolgokat. Ha csendben maradsz, a mumus nem talál majd rád. De ez mind csak önáltatás, hiszen ők is meghalnak, azok, akik apró golyóvá hengergetik össze a lelküket, hogy biztonságban legyenek. Biztonságban?! Ugyan mi elől? Az élet mindig a halál szélén táncol; a szűk utcácskák ugyanoda vezetnek, ahova a széles sugárutak, és egy kis gyertya ugyanúgy leég, ahogy egy lángoló fáklya. Én úgy döntöttem, hogy a magam módján fogok elégni.”

2016. ápr. 15. 00:21
 1/8 A kérdező kommentje:

„Aki elfogadja a rosszat és nem tesz ellene semmit, az ugyanúgy részt vesz benne, mint az, aki segít elkövetni.” (Martin Luther King)


„Aki a gonoszságot nem bünteti, az gonoszságra buzdít.” (Leonardo Da Vinci)

2016. ápr. 15. 00:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Kihagytad a masodik felet a Dr. King idezetnek.

Itt az egesz jovobeli referencianak :


"He who passively accepts evil is as much involved in it as he who helps to perpetrate it, he who accepts evil without protesting against it is really cooperating with it."

Martin Luther King, Jr.


Cheers

2016. ápr. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes! Már is kezdek angolt tanulni.
2016. ápr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, tulképpen igaz. csak olyan szintű a megfélemlítés h a legtöbb ember megtanul kussoló kis birkának lenni, akarat és önálló gondolat nélkül. szal ez egy kényszerhelyzet.

vagy mire gondolsz?

2016. ápr. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
kussolni? az ilyen emberek jellemzően az "engem senki nem képvisel, én sem vagyok 'semmilyen'" kezdetű vadliberálisok, akik a legbuggyantabb propelleres 444-es kettős mércés átlátszós hergeléseket szokták osztani a facebookjukon szigorúan kijelentve, hogy "nem politizálok, de ez már tényleg hűhahé'"
2016. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Azt, hogy ez egy nagyon szép, forradalmi idézet a II. világháború idejéből egy német lánytól, akit 22 évesen kivégeztek háborúellenes szórólapok terjesztése miatt (név szerint Sophie Scholl (illet volna feltüntetni)) és amit nem lehet kortól és szituációtól függetlenül mindenre ráhúzni.

Csakhogy magát az idézetet boncolgassam:


Attól, hogy nem foglalkozom a politikával még vannak céljaim, és nagyon is sokat jelent a becsület, az igazság az erkölcs és a szabadság. Például ezért is nem foglalkozok a politikával. Csak nézz rá egy politikusra vagy egy pártra. Neked ez az a 4 szó ami egyből beugrik róluk?

Hogyne foglalnék állást? Állást foglaltam. A politikán kívül (vagy felül, ahogy jobban tetszik). Pont a hevesen politizáló közembereknek nincs önálló gondolata.

És, hogy nem szeretek sok vizet zavarni? A lassú víz is partot mos.

Nem attól leszek "lángoló fáklya", hogy beállok valamelyik szekértáborba és irgalmatlanul ócsárolom a másikat (ami ma Magyarországon a politikát jelenti).


Nagyon szépen hangzik ma is, de ennek a megfogalmazódásához kellettek az akkori körülmények és akkor és ott igaz is volt.


Ez az idézet nem rám vonatkozik.


„Aki a gonoszságot nem bünteti, az gonoszságra buzdít.”


A kérdésed vonatkozásában, akkor mi számít gonoszságnak? A politikán kívüliség gonoszság? Vagy netán valamelyik párt a gonosz? Melyik az? És a többi miért nem?


Nekem nagyon úgy fest, hogy ennek a kérdésnek a célja, hogy a politikától elfordultakat visszacsalogassa, mondván "ha nem szavazol nem teszel semmit a világ jobbításáért úgyhogy gyere vissza és szavazz!", de nem ám akárkire, hanem arra a pártra, amelyikre a kérdező gondol.


Az én álláspontom:

A politika mindig önérdekű és mindig a közhatalomból való részesedésre irányul ennél fogva a benne szereplők is önérdekeket képviselnek nem pedig a "köz" érdekeit (tehát tisztességes politikus NINCS).



Végezetül engedd meg, hogy a Da Vinci idézetet a visszájára fordítsam. Ugyanis ennek van egy magyar megfelelője, ami egyébként sokkal érzékletesebb:

"... vétkesek közt cinkos aki néma."

/Babits Mihály: Jónás könyve/


(A politikusok elég sok mindenben vétkesek, aki nekik asszisztál az némább a politikától elfordulóknál.)

2016. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha önző, ostoba állampolgáraid vannak, akkor önző ostoba vezetőket kapsz." /George Carlin/


"Szóval én megoldottam ezt a kis politikai dilemmát magamnak egy nagyon egyszerű módon: választási napon én otthon maradok. Nem szavazok. Két ok miatt nem szavazok. Először is: mert értelmetlen. Ezt az országot megvették, eladták, kifizették már réges-régen, ennek ellenére bohóckodnak minden négy évben... Egy cseszésnyi értelme sincs, egy cseszésnyi sincs. És másodjára: nem szavazok, mert úgy hiszem, ha szavazol, akkor nincs jogod panaszkodni. Az emberek szeretik ezt kiforgatni tudom. Azt mondják: "Ha nem szavazol, nincs jogod panaszkodni." Hol van ebben a logika? Ha te szavazol és hazug, inkompetens embereket választasz akik hivatalba kerülnek és mindent elcsesznek, te vagy a felelős érte amit tettek. Te okoztad a problémát, te szavaztad be őket, neked nincs jogod panaszkodni! Én azonban... aki nem szavaztam... aki nem szavazott... aki valójában el sem hagyta a házát a választási napon... Nincs módja, hogy felelős legyek azért amit ezek az emberek tettek és minden jogom megvan arra, hogy panaszkodjak amennyit csak akarok arról, amit te csináltál és amihez nekem semmi közöm nem volt." /George Carlin/

2016. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden idézetnek megvannak a keletkezési körülményei és okai. És főleg az értelmezési tartománya. Mindig és mindenütt nem érvényes. Ezért lehetséges az, hogy az itt olvasható idézetek a kérdezőtől az utolsó válaszolóig egyszerre igazak és ellentmondóak.


A való életben a nagy többségben az úgynevezett átlagember van, aki valóban a maga életét karja élni, amibe a nagyon aktív politizálás nem fér bele. Csakhogy ez nem azonos a közönnyel, a „majd más megoldja” szemlélettel. A környezetünkre akkor is hatunk, ha semmit se teszünk, és a környezetünk is hat ránk, akár akarjuk, akár nem.


Ezért ma nálunk valóban nem elvárható, hogy mindenki aktívan politizáljon. A normális, hogy kevesen intézik az ország ügyeit, sokan meg a magukét. Csakhogy ettől különbözik az, hogy időnként kiemeljük fejünket a homokból, körülnézünk és állást foglalunk: az irány jó, vagy rossz. Ennyi elég is, ha helyesen állapítjuk ezt meg. Amihez persze szükséges némi munkabefektetés, és ez nemcsak elvárható, hanem kötelező. Már ha az illető gondolkodó, felelős embernek vallja magát. Ami ma a baj, az a közöny. Nem nézünk körül, nem gondolkodunk, hanem véleményt mondunk. Hibásat. Pont ezt szeretné, aki a rosszat akarja. Ha nem tartunk igényt arra, hogy néha állást foglaljunk és felelősen döntsünk, akkor nem tartunk igényt emberi mivoltunkra. Amit teszünk, arra egy kő is képes.

2016. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!