Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szükséges lenne-e az Erzsébet...

EagleHUN kérdése:

Szükséges lenne-e az Erzsébet hidat nagyjából eredeti formájában helyreállítani?

Figyelt kérdés

Természetesen úgy kivitelezve a dolgot hogy jelenlegi szélessége ne csökkenjen le! És mindemellett megfelelő gyalogos kerékpáros sáv is legyen rajta.

Az Erzsébet híd eredetileg a ma "Szabadság híd" -nak nevezett híd párja volt, nagyjából ugyan olyan.

Olyan Turisztikailag frekventált helyen fekszik ami indokolná ezt. Mindkét hídfőnél híres és szép épületek, szoborcsoportok...

Mivel a Pesti hídfőjébe beépítésre került az eredeti híd pillérje, műemlékvédelmi szempontból is kivitelezhető a dolog. (Amíg meg van az eredetinek egy darabja is az egész helyreállítható!)

Ennek főleg város szépítési, műemlékvédelmi, turisztikai jelentősége lenne!

Megérné hosszú távon ebbe pénzt és időt fektetni? Aktuálisnak tartanátok a helyreállítását?

Ha nem most akkor mikor?

Részletes indoklást kérek minden válaszra.



2016. ápr. 16. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Te egy munka nélküli hidépitö vagy?
2016. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem csak érdekelne a véleményetek, ha már elkezdték újjáépíteni a várat meg az egész környékét, akkor ez miért ne tartozhatna bele?

Másrészt Magyarország egyik húzóágazata a turizmus és a jövőben is az lesz!

2016. ápr. 16. 11:47
 3/12 MZ.per.X ***** válasza:
68%

Visszakérdezek.


Miért lenne szükséges? Mi értelme lenne az egésznek?

Mi annak az értelme hogy lebontok valamit ami ott van, és megcsinálok valamit ami "nagyjából" olyan mint ami régen volt?

Miért beszélünk "helyreállításról" mikor egy totál újonnan épített híd kellene hozzá?


Ez nagyjából annyira értelmes dolog, mint a Bálna építésénél elbontott raktárakat visszaépíteni vasbetonból. Ráadásul alapvetően az Erzsébet híd nem egy csúnya híd, szerintem pont az egyszerűségében, letisztultságában rejlik a szépsége.


Amit én változtatnék, hogy csökkenteném az autós forgalmat, úgy cakompakk a belvárosi részen, visszaállítanám a villamos pályát rá, és kész.


Műemlékről meg nincs sok értelme beszélni egy újonnan épített hídnál, hiába néz ki úgy mint a régi. Turisztikai értéke sem lenne se kisebb, se nagyobb.


A vár megint egy külön téma, az Orbán királyunk játszótere, másrészt ott az egész terület egy nagy turisztikai célpont.

2016. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A Gellérthegy is turisztikai célpont mint a vár. Ez a kettő közt van. Ráadásul fölülről mindkettőből rálátni.


Hogy szép-e arról lehet vitatkozni. Én inkább úgy fogalmaznék hogy "nem csúnya" föltéve ha éppen frissen festették hófehérre, és sehol nem rozsdállik.

2016. ápr. 16. 11:53
 5/12 A kérdező kommentje:

Tájképi vizuális értéke lenne a helyreállításának.

Épp ezért kérdezem megérné-e, megtérülne-e valaha?

2016. ápr. 16. 11:53
 6/12 MZ.per.X ***** válasza:
66%

Ja, és a legfőbb indokot nem is mondtam, miért bontanánk el egy hidat, mikor így sincs elég?

Inkább építenék meg a Csepel-Albertfalva hidat.

2016. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem sok értelmét látom.


A városkép átalakult az eredeti híd óta (ha megnézed a képeket láthatod, hogy se oda nem illett volna ez a fajta kialakítás, sem ide nem illik a régi.)


Ha annyira hídépítés, akkor már inkább egy új hidat kellene építeni ennek az újraépítése helyett. Esetleg a Vasúti hidakat lehetne felújítani a Rákóczi híd mellett.


Turisztikai szempontból közlekedésfejlesztés kellene leginkább.

2016. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez még pótcselekvésnek is rossz. De persze mindig akadnak, akik a semmit is fel tudják turbózni végtelen nagyra. Hátha észreveszi valaki.

Nagyjából a gazdaságot kéne eredeti formájában helyreállítani. Marhára díjazná a turista, mert nem csaló ágazattal kéne birkóznia, nem sz*rban közlekednie, nem bűzös és koszos utcákon, és az emberekhez is érdemes lenne szólnia, hiszen oly vidámak. De nem, itt nem ilyen a helyzet. Se híddal, se anélkül.

2016. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pro Patria ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy csak most szántam rá, hogy írok.


"Az Erzsébet híd eredetileg a ma "Szabadság híd" -nak nevezett híd párja volt, nagyjából ugyan olyan."

- Egyszer valaki itt, a gyakorin írta (de a google ezirányú használhatatlansága miatt nem tudtam visszakutatni), hogy ez fájlalja, mert Budapest legszebb hídja volt.

Valójában a testvérhídja, a Szabadság híd láthatóan szebb - saját megítélésemben -, ha a díszítettség mértékét, az alaki megjelenését, és az összhatását tekintjük, de igen, Budapest emelletti legszebb hídja az Erzsébet híd volt.

(Egyébként egyáltalán nem hasonlítanak egymásra, sem formailag, sem szerkezetüket tekintve.)


Nekem már egy ideje az egyik legelőrébb helyezett célom éppen ez a híd lenne. Ha Budapesten meglátom, mindig elmondom magamban, "csak ezt állítanák már vissza".


Volt itt olyan, aki kérdést írt ki róla, hogy teljesen ugyanúgy fog-e kinézni az Andrássy-szobor a Kossuth téren, mint az eredeti, más úgy írta, a főváros legszebb lovasszobra volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__455..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__581..


És most újra ott áll. A még hiányzó domborművek pedig hamarosan felkerülnek rá, ezt követően valóban a legszebb, legösszetettebb, legnagyobb műgonddal kidolgozott szobor lesz belőle.


Valaki azt írta:

"5-6 évvel ezelőtt én kb. 1 százalékot adtam volna annak, hogy főőrségi épület és királyi lovarda újra felépül. Most pedig felépül.

5-6 évvel ezelőtt 0 százaléknyi esélyét láttam annak, hogy az Andrássy-szobor újra állni fog a Kossuth téren. Most meg ott áll.

Szóval BÁRMI megtörténhet. Tényleg csak politikai akarat kérdése. Pénz van..."

[link]


Valaki kérdést írt ki itt arról is, hogy a budai vár felújításával visszakerül-e az eredeti kupola:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__588..

A tervek szerint pedig igen. Bár egymásnak ellentmondó nyilatkozatok vannak erről, én remélni akarom, hogy ha már egyébként is szétbombáznak most mindent, ez sem marad el, mert később már nem lenne alaklom ilyet meglépni.


Tehát, talán az sem lehetetlen, hogy a Buda ilyen látképváltozása után:

[link]

Ez is megtörténjen:

[link]


De sajnos erre nagyon kicsi az esély. Én nem vagyok hídmérnök, nem is értek hozzá, így csak olyanra tudok hivatkozni, aki saját állítása szerint az. Eszerint a híd helyreállítható nem lenne, csak elbontható, és teljesen újraépíthető.

Azt pedig elég elképzelhetetlennek tartom, hogy csavaronként szétbontsák Budapest egyik legnagyobb forgalmú közlekedési pontját, és új hidat húzzanak fel a helyére, évekre kivonva a használatból. Ezt egyetlen főpolgármester sem vállalná be.


A Mária Valéria hidat ugyan eredeti formájában újjáépítették 2001-ben, de ott a helyzet annyival másabb, hogy nem állt már egy újabb híd a helyén, csak az eredetinek csonkjai - valamint nem egy kétmilliós város egyik legforgalmasabb pontjáról volt szó.

2016. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm részletes válaszod 9-es. Valami ilyesmire gondoltam.
2016. máj. 20. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!