Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezek lehetnek ôsszeesküvések?

Ezek lehetnek ôsszeesküvések?

Figyelt kérdés

Például elég gyanús nekem a zimmermann telegram az első világháborúban, hogy németország gyakorlatilag egy hadüzenetet küldött amerikának, tudván, ha belépnek a háborúba, akkor veszítenek,


Majd a második világháborúban, japán megtámadta pearl harbort, tudván, hogy ezzel amerika belép a háborúba.


De mind2-nél, amerikai emberek nem akartak belépni a háborúba, ezért az a feltételezésem, hogy pearl harbor meglett rendezve, ahogyan a zimermann telegramm is, hogy az embereket abba az irányba tereljék, hogy kell a háború.


Ezt 9-11 re is rá kehet húzni, hogy megrendezték, hogy mehessenek háborúzni.


De milyen hazafi az, aki a saját nemzetére támad?


2016. ápr. 20. 16:49
 1/7 Alain Delon ***** válasza:
Az én történelemtanárom sokat sejtetően azt mondta, hogy a nagy gazdasági világválság megoldásában fontos szerepe volt a hadiiparnak.
2016. ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehetnek. El kellene olvasni néhány történelemkönyvet, rád fér.
2016. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Pearl Harbor biztos, hogy összeesküvés volt, az amcsik évek óta készítették elő.
2016. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettes: szerinted kik írják a történelem könyveket?
2016. ápr. 20. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Például elég gyanús nekem a zimmermann telegram az első világháborúban, hogy németország gyakorlatilag egy hadüzenetet küldött amerikának, tudván, ha belépnek a háborúba, akkor veszítenek, "


Félreérted a célját.

A Zimmerman telegrammo-t megelőzően Németország elkezdte a korlátlan tengeralattjáró háborút ami súlyosan sértette az amerikai érdekeket, nem beszélve arról, hogy amerikai hajókat is elsüllyesztettek.

A németek biztosak voltak benne, hogy amerikai előbb vagy utóbb belép a háborúba, a Zimmerman telegramot azért küldték, hogy időt nyerjenek, mivel így az USA egy esetleges Mexikói hadüzenettől tartva inkább otthon fogja állomásoztatni a csapatait, ahelyett, hogy Európába küldené őket. Csak 2 gond volt:

1, az angolok feltörték a német diplomáciai kódokat

2, a Mexikóiak elutasították a telegramban foglaltakat.


Egyébként az állításod ott bukik meg, hogy Wilson az utolsó pillanatig el akarta kerülni a háborút, csakhogy a Kongresszus és a saját pártja is sarokba szorította.


"Majd a második világháborúban, japán megtámadta Pearl Harbort, tudván, hogy ezzel Amerika belép a háborúba. "


Ez sokkal bonyolultabb.

A Japán birodalom a 30-as években megszállta Kína tengerparti részét, és ezért számos nyugati ország köztük az Egyesült Államok embargót vezetett be Japán ellen. Ezek közül a legfontosabb az olajembargó volt.


A japánok 2 okból támadták meg az USA-t

1, mert már csak alig fél évre elég olajuk maradt, és a Csendes-óceáni olajlelőhelyek közül szinte az összes egy nyugati ország gyarmata volt.

Na most, a térségben egyedül az USA-nak volt jelentős flottája. Az USA 1. világháború utáni védelmi stratégiájában pedig számoltak egy esetleges japán terjeszkedéssel és támadással, ami valószínűvé tette, hogy az USA hadat üzenne Japánnak ha az megtámadná a Brit-birodalmat vagy megpróbálná rátenni a kezét a francia vagy holland gyarmatokra.


2, Arra számítottak, hogy az USA inkább Európára fog koncentrálni egy esetleges háborúban.


Hawaii megtámadásának pedig a következő okai voltak:

1, stratégiai jelentőségű kikötő, javító dokkok, raktárak és repülőterek voltak rajta

2, a Csendes-óceáni amerikai flotta nagy része beleértve az összes repülőgép hordozót és csatahajót ott állomásozott, így egyetlen nagy erejű csapással meg lehetett semmisíteni az amerikai flotta döntő erejét.

3, Az amerikai flotta kiütésével a Japánok úgy számoltak, hogy körülbelül egy-másfél évet nyernek, mielőtt az USA Csendes-óceáni erői felépülnek a támadásból, ami elég nekik, hogy lerohanják Dél-Kelet Ázsiát, valamint, hogy erős védelmi vonalakat építsenek ki ezeken és a Csendes-óceáni atollokon.

Ez azért volt különösen fontos, mert a japánok tisztában voltak vele, hogy egy elhúzódó háborúban alulmaradnának az USA-val szemben, már csak azért is, mert ők már a 30-as évek vége óta folyamatosan hadban álltak, és már felélték a stratégiai tartalékaikat.


A korábbi válaszoló felvetése, miszerint a hadiipar termelése jelentősen segítette volna a Nagy Gazdasági válságból való kilábalást nem igaz.

Az USA első helyen a New Deal miatt lábalt ki a válságból amiben pedig szó sem volt nagy hadiipari fejlesztésekről.

2016. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a történelem órát, elolvastam, és köszönöm, hogy leírtad, sokat okultam belőle.

De a new deal célja nem az volt, hogy állásokat teremtsenek? Pont mint a háború. A gyárakba, és katonának emberek kellettek, így rengeteg új állás jött létre. 911 kor pedig a 6-os épület is összedőlt, mint egy irányított robbantás pedig azt nem is érte találat. Akkor amerikának azért kellett háborúbe mennie, mert valami közel keleti ország az olaját nem dollárban, hanem euróban akarta eladni. És a hiradóban azt mondták, hogy iránnak atombombája van(ami nem volt neki) és lerohanták irakot, aminek semmi köze nem volt semmihez.


Ezek mennyire igazak?

2016. ápr. 20. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:

A 911-es dolgot kihagynám, mert annyira nem ismerem....


"De a new deal célja nem az volt, hogy állásokat teremtsenek? Pont mint a háború. A gyárakba, és katonának emberek kellettek, így rengeteg új állás jött létre"


Ez körülbelül így van-

De a New Deal-ben szó sem volt a hadiipar vagy a hadsereg fejlesztéséről, már csak azért sem mert az USA akkor éppen a "be nem avatkozás" politikáját követte.


A New Deal legfontosabb része a következő volt:


Egy John Maynard Keynes nevű közgazdász munkássága volt a New Deal alapja. Ez leegyszerűsítve abból állt, hogy a válság alatt csökkent az emberek vásárlóereje, és e-miatt folyamatosan mentek csődbe a cégek és csökkent a gazdasági termelés. Ezt úgy próbálták orvosolni, hogy a kormányzat szakít a korább Laisez Faire gazdaságpolitikájával (amiben a kormányzat gyakorlatilag nem szól bele a gazdaságba szinte semmilyen módon) és mesterségesen ösztönzi a keresletet, így lesz valaki aki megveszi a megtermelt árukat. Ezt a kereslet ösztönzést kormányzati infrastrukturális beruházásokkal akarták elérni. Például folyamszabályozás, gátépítés, útépítés stb. ami a munkahelyteremtés és a keresletösztönzés mellett hosszú távon még az amerikai gazdaság versenyképességén is javít.

(volt egy nagyon hasonló intézkedés a Monarchia alatt, amikor is a Tiszát és a Dunát szabályozták, és kiépítették a gátakat, és egyúttal munkát adtak a zsellereknek akik földjüket vesztett parasztok volta)


Ennyit a New Deal-ről.

De ha megnézel egy grafikont az amerikai munkanélküliségről akkor kiderül, hogy a válság előtti foglalkoztatási szintet tényleg csak a 2. vh alatt sikerült elérni, pont azokból az indokokból kifolyólag amiket te is említettél.

(egyébként elég érdekes az a tény, hogy a 2. vh kitörésekor az amerikai szárazföldi haderő (nem számítva a hatalmas flottás és légierőt) kisebb volt mint a román)


"Akkor amerikának azért kellett háborúbe mennie, mert valami közel keleti ország az olaját nem dollárban, hanem euróban akarta eladni."

Ez elvileg Irak lenne, de ez aligha igaz.

Sokkal inkább arról volt szó, hogy Bush fitogtathassa Amerika erejét a saját választói előtt, és hogy befejezzék amit az Öböl-háborúban elkezdtek:

Végérvényesen leszámolni Irakkal és Szaddam Huszeinnel (aki egyébként véreskezű diktátor, népirtó volt és nyíltan terroristákat pénzelt)

2016. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!