Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg normális, hogy a most...

Tényleg normális, hogy a most elkészült M6-os 8,3km es szakasza nettó 48mrd ft-ba került?

Figyelt kérdés
vagyis kilóméterenként 4,27milliárd forintba??? Kiváncsi vagyok, hogy ebből a pénzből mennyit sikkasztottak el. Engem nagyon felháborít!!!
2008. szept. 23. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát a válaszom, feltehetőleg csak arra lesz jó, hogy megtudd, elég sokan gondolunk így!

Normálisnak semmiképpen nem nevezhető, hogy 60%-al drágábban építünk autópályát, mint a spanyolok!!! (persze, ott sokkal alacsonyabbak a munkabérek) De hát ez mért menne másképp, mint a METRO építés?

Hogy mennyit sikkasztottak el? Szerintem QA sokat!! Szerinted?

2008. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát sztem kb a felét ismerve a vezető pozícióban lévőket, de persze nem tudom ténylegesen mennyiből lehetne megépíteni, így ez tényleg csak szerintem.
2008. szept. 23. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Tudod még mi a vicces? A svájci atomgyorsító (biztos hallottál róla) kilométerenként alig került többe (tényleg), mint a 4-es metró építése, de abban atomok futkároznak csúcstechnológiával, nem csak garancia nélküli metrókocsik (persze jövő időben a metrós rész).
2008. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Mire gondolsz, mi van itt?

Teljes szervezetlenség, + aki teheti, lop, ami belefér.

2008. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
atomgyors metrónk lehetne :D :P
2008. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

mondjuk, ha nem csak hírtévét néznétek, akkor tudnátok, hogy nem a 8,3 km került ennyibe.


Erre a szakaszra ugyanis a pályán túl ráépítettek 30 alul és felüljárót, valamint egyébb szerkezetet, 4 csomópont is benne van, 63e négyzetméter útburkolat csere/javítás/építés a környéken, 120 km közművet kellett átrakni/kiváltani, a terület ára is jóval drágább volt, mint ha a puszta közepén építettek volna.


persze ettől ne is zavartassátok magatokat, nyugodtan vessétek össze az árát egy a puszta közepén egyenesen menő egyszerű pályatestel...


Csak azt nem értem, olyan baromi nagy elvárás, hogy mielött valaki anyázni kezdene, legalább nézzen utána, annak van-e valami halovány igaza????

2008. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Biztos igaza van az előzőnek, én sajnos nem értek az útépítéshez. Amit viszont tudok, a HÍR Tv-nek a kérdéshez nincs sok köze, meg azt is tudom, hogy Magyarországon pokoli nagy morális válság van, volt már rá precedens, hogy egy beruházásnál "néhány" forint eltünt, úgyhogy szerintem a kérdés több, mint megalapozott!
2008. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az valószínű, hogy most is sokat elsikkasztottak, mint minden más kormány idején is, de az egészen biztos, hogy nem a 8,3 km került sokba, hanem a kapcsolódó dolgok, mint szegény leszavazott kolléga kifejtette. Úgyhogy csak semmi felháborodás, inkább informálódás.
2008. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Németországban 1 és 2 milliárd közti pénzért építenek autópályát. (Nyilván az ottani munkabérek mellett) Tehát, ha egy német céggel építtetnék, Autobahn minőségben (Annál sokkal rosszabb, az alapokat sem csinálják meg rendesen, és a kopófelületen is takarékoskodnak), akkor kilométerenként legalább 2,27 milliárd forintot loptak el.
2008. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, hogy ennyi a piaci ára annak a megvalósításnak ahogy megcsinálták. Az már más kérdés, hogy az M6-oson lesz kismillió alagút, és völgyhíd, csak éppen hegy nincs hozzá. Mindez nem nagyon zavarta a tervezőt, aztán most csodálkoznak, hogy az alig 70m-es "hegybe" fúrt alagút beomlik. Kb olyan mint a híres kőröshegyi völgyhidunk, amire szintén semmi szükség nem volt, csak éppen jóval többe kerül, mint a sima kivitelezés, ezért többet lehetett érte lenyúlni.
2008. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!