Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A németekhez más országok...

A németekhez más országok hogy viszonyulnak?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mennyire gyűlölik a németeket Európában és az USA-ban politikailag és emberileg?


A németek nem sírják vissza Hitlert és a nácizmus?


Elsősorban a menekült kérdésre gondolok, illetve hogy a mai napig NSZK ország, nemzetileg a németeknek nincs kiszolgáltatott helyzetük? Nem érzik magukat megalázottnak a mai napig a vereség után? A demokrácia bevált nekik? Mi az igazság?

A kérdésem pusztán tudományos, nem szeretnék trágár megjegyzéseket, sem arról hallani hogy Hitler ilyen sátán meg olyan természetfeletti lény. Nem erre irányul a kérdésem.

Egyébként azért vetődött most ez a kérdés fel bennem mert tegnap láttam egy youtube videót Angela Merkelről amelyben üzent a magyaroknak, és a kommentekben egy pozitív gondolatot, semmit nem írt senki, csak nyíltan sértegette és trágárkodott, ahogy láttam nem örvend nagy népszerűségnek Merkel. Mondjuk megértem hiszen nem kéne beengedni ezt a sok menekültet, csak a nyakunkra hozzák, ebben egyetértek. De ebből kifolyólag nem húznak nemzetileg a régi idők felé, amikor Hitler hatalmon volt már és kiépítette a gazdaságot, de a háború még nem indult el?



Politikailag semleges vagyok.


Köszönöm.



2016. máj. 4. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

A németeknek jól átmosták az agyát... Nem csak az övéket. Egy fajta Stockholm-szindróma alakult ki bennük, kialakult bennük egyfajta önutálat, és természetes ellenségei elleni beteges vonzalom. Imádják azokat, akik vesztüket okozták, imádják az idegeneket, akik talán néhány száz éven belül pusztulást hozhatnak civilizációra. Ezt a többségük nem is bánná, hiszen akkora bennük az önutálat, hogy fel se merül bennük az, hogy küzdjenek az életbemaradásért.


Továbbá az USA-t engedelmes pincsiként kiszolgálják. Hitlert szégyenlik és utálják ahogy őseiket is, akik Hitler mellett harcoltak, és ez az önutálatban teljesedett ki. Nem akarom Hitlert és a nácikat védeni, de őseinkért nem kéne saját nemzetünk ellen fordulni.


Természetesen vannak még a németek között is olyanok, akiket nem fertőzött meg teljesen ez a szindróma. Emiatt van az, hogy egyre több és több migránsok számára kijelölt hely fogtüzet.

2016. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

A németek megbecsült emberek, mert precíz, megbízható hírük van, elkötelezetten demokraták.


A németek szégyenként és borzalomként emlékeznek náci múltjukra és sokkal következetesebben antifasiszták, mint más népek, mert ők tudják, hogy miről van szó.


A németek sikerként élik meg az Európai Unió létrehozását és sokan támogatják az Európai Egyesült Államok mihamarabbi létrehozását és ebben a franciák is egyetértenek velük.


[link]

2016. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A németeket nagyon megtörte a két világháború, nem szeretik ha Hitlert feszegeti valaki, szégyellik ezt a részét a történelmüknek.


Nagyon jóindulatú emberek, végtelen türelemmel. Eleve nem szokás hőbörögni, a szabály az szabály - nézd meg a közlekedésüket. Ha valami Verboten - akkor az szentség.


Ám nagyon agymosottak is, elfelejtettek szabadon gondolkodni. Szűkebb körben persze bevallják, hogy nem igen értenek egyet a jelenlegi migránspolitikával, de nagyon tartanak a kirekesztő, vagy még rosszabb jelzőktől.


Én nagyon tartok tőle, hogy egy Németországot ért terrortámadás lesz csak képes nagyobb tömegek gondolkodását megváltoztatni.

2016. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A német a leggerincesebb nép azt mondják rggyesek hogy ők felsőbbrendüek és ezt állítólag éreztetik is velünk.Nos én voltam kint Németországban és most Magyarországon dolgozom és a flegmaságban a gőgben nagyon messze elmaradnak a magyarok mögött... Csak a Magyar nem néz tükörbe csak rinyálni tud de azt nagyon....
2016. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is flegmásak csak a sajtójuk ilyen. Társaságban úgy értem ismeretlenek elött megjátszák magukat de amúgy nagyon is lenézik kiröhögik a többi népet. Kelet európára azt mondják az már ázsia meg a franciákra hogyha elmentek akkor lehet nyugodtan beszélni. A magyarok a hátbatámadós életvitelüket fejlesztették magas szintre egy német a némettel sokkal jobban bánik. Viszont ha nyaralni jönnek akkor is nagyon rasszista módon elsőnek a szőkékhez mennek oda beszélgetni aztán a többieket észre sem veszik fennhordják az orrukat lenézik az egész országot röhögnek minden ezek a nyugatnémet turisták.
2016. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

AZ USÁ-ban megosztott a vélemény a németekről. A németeknek nagyon sokat köszönhet az amerikai nép: ők korszerűsítették a földművelést, és nagyon sokat tanultak tőlük a kézművesiparban is. Tehát akik fehér amerikaiak, azoknak nagy valószínűséggel vannak német felmenőik.

A tősgyökeres angol családok viszont ellenszenvvel éreznek a németek iránt, nem csak a II. világháború eseményei miatt, és sokszor németellenességre nevelik a gyermekeiket is, még azokat is gyűlölniük kell a II. világháborúban, akik valójában nem voltak nácik, mint pl. Hans von Luck ezredes.

Vannak szélsőjobboos csoportosulások, mint pl. a Ku Klux Klán, köztók viszont sokan istenítik a németeket, külön9sen Hitlert, hogy megpróbálta kiirtani a zsidókat, és (ha tehette volna ) a négereket is, mert őket is alacsonyabb rendű fajnak tartotta.

Sok FEKETE viszont érdekes módon tiszteli Hitlert, amiért FEHÉR embereket irtott ki, ezért úgy gondolják, így legalább több helyünk van nekünk, feketéknek.


Aki még gyűlölik a németek azok a lengyelek úgy anblokk. A lengyel hitvallás így szól:

1. Lengyel vagyok

2. Utálom a németeket

3. Utálom az oroszokat

4. Katolikus vagyok


A franciák meg az angolok köztudottan gyűlölik a németeket (bár egymást is), az európai gazdasági versengés, rivalizálás miatt is.. A franciák angolul még csakcsak megszólalnak (elvégre világnyelv, meg hasonlít is az ő anyanyelvükre, de a német beszédtől már undort lehet látni az arcukon, ezt tapasztalatból tudom.)


Ahol, a németeket istenítik, az Japán. Nemcsak azért , mert a II: világháborúban egy tengelyen harcoltak, hanem mert mentalitásuk, munkamoráljuk hasonló, és a kis , sárga bőrű, sötét hajú emberkék csodálattal néznek fel a nagy, fehér, szőke übermenschekre, ezért is szeretnek olyan animéket készíteni, ahol ilyen típusú katonák a főszereplők, ha lehet fekete egyenruhában vagy bőrszerkóban.


Hazánkban megosztott a vélemény a németekről. Van, aki tiszteli őket szorgalmukért, kitartásukért, precizitásukért, és vannak svábok is szép számmal nálunk, akiknél a munka erény, és ezért megbecsült tagjai hazánknak, vannak viszont akik utálják őket, főleg azok, akik még az 50-es, 60-as években voltak gyerekek. Apukám is utálja őket, azért, mert németellenességre nevelték.


Én a magam részéről sokakat szeretek, akik ennek az országnak a szülöttei voltak: Nem náci II. világháborús katonákat, mint pl. Heinz Guderian, Hans von Luck vagy Erwin Rommel (őket apa is kedveli),

Művészeket, tudósokat, mint Beethoven (bár ő holland származású volt), Kant vagy Schiller

És van néhány sportoló is, akiket csíptem Németországból: Vettel, Roseberg (bírom, ahogy Hamilton ellen "szövetkeztek"), a régiek közül meg Lothar Matthäust is kedveltem. Michael Schumachernek meg azt kívánom, épüljön fel minél hamarabb.

2016. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld utolsó, köszönöm a korrekt és szép válaszod. :)
2016. szept. 13. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!