Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Plutonomia! Olvastam egy...

Plutonomia! Olvastam egy cikket arról, hogy valójában mi nem kapitalizmusban hanem már régen ebben a rendszerben élünk. Valóban így van?

Figyelt kérdés
Mi az a PLUTONOMIA???
2016. máj. 8. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Azt hogy a gazdagok befolyása akkora hogy a szegények csak fogyasztási cikkek a gazdagoknak az egész gazdaság a gazdagok költekezésén alapszik ami igaz is minden mai államra. A szegényeknek nincs beleszólása a gazdaságba fogyasztásuk elenyésző mértékben befolyásol illetve a kormányok támogatják a kapitalista világgazdaságokt ahol a szegények megtermelik a gazdagok költekezéséhez szúkséges valódi javakat. Ez pedig egyre nagyobb elszegényedést egyre gazdagabb embereket hoz. legalábbis nekem ez jön le abból amit olvastam. [link]
2016. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A plutonómia olyan rendszert jelent, amikor a gazdasági növekedéssel megtermelt extra jövedelem egyenlőtlenül oszlik el, és túlnyomó részt a leggazdagabbakat gazdagítja, míg az átlag ember életszínvonala nagy mértékű gazdasági növekedés esetén is stagnál vagy csökken. Ez teljesen megfelel a jelenlegi helyzetnek.

Az ilyen kijelentéseket nem szeretem, hogy "nem kapitalizmusban élünk, hanem ...". De, kapitalizmusban élünk. Csak a kapitalizmusnak egy ilyen elfajzott változatában. Ez nem úgy működik, hogy van egy szó ami tökéletesen jellemzi a rendszert, és nem fed át semmilyen más szó jelentésével. A kapitalizmus egy tág fogalom, belefér a mostani rendszer is, belefért a 100 évvel ezelőtti teljesen más rendszer is, meg minden a kettő között, illetve előtt és után.

2016. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagyis kapitalizmus egyenlő szabad verseny. Ami ideális esetben azt jelenti hogy bárki nyithat boltot ahol árulhat. A valóságban bárki elmehet dolgozni megfelelő végzettséggel a szupergazdagok boltjaiba vállalatába.
2016. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Most is bárki nyithat boltot.
2016. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen csak esélytelen hogy nyitva is marad. Meg nem úgy megy hogy nyitok egyet. Rengeteg tőke kell hozzá meg engedély. Aztán ha mégis sikerül akkor is mindenki az agyonreklámozott óriáscégekhez megy. Így értettem. V
2016. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ezt újkori feudális rendszernek szoktam nevezni.


Orbán visszafele forgatja a történelem kerekét, egészen addig míg ez a kerék jól pofán nem végja.

2016. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, írnék pár példát ,hogy miért is nincs kapitalizmus.

Ott vannak az offshore cégek. Kiderült pár népszerű emberről és politikusról (Panama botrány) és mi történik? Elnézzik nekik. Itt van pl. az iszlám állam. Miért nem támadja meg egy ország sem Franciaország vagy amerika vagy Belgium? Ezek az országok tonnaszámra adnak el nekik fegyvereket. Érdekes nem? A pénz , az olaj

2016. máj. 16. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!