Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a kapitalizmusban nem...

Ha a kapitalizmusban nem feltétlen mások kárára lehet meggazdagodni, akkor miért nem adnak normális fizetést az embereknek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több ilyen érvet olvasok itt,hogy a gazdagok nem a szegények kárára gazdagodnak.Illetve,hogy a gazdaság képes végtelenségig növekedni.


Akkor miért kell az emberiség jelentős részének nélkülöznie?

Miért nem ad a gazdag vállalkozó magasabb fizetést,ha úgy is "fán terem" az érték?


2016. jan. 12. 02:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hehe, jó kérdés. :)
2016. jan. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha nézek egy filmet,amiben valami vállalat "megünnepli" a sikeres évet,nekem mindig az jut eszembe,hogy valahol mások meg "lehúzták a rollót"


Ha valami valahol sikeres,akkor törvényszerű,hogy máshol veszteség van.

Gyakorlatilag azért mennek be az emberek a versenyszférában dolgozni,hogy másokat kisemmizzenek.

És ezt nevezik munkának.

2016. jan. 12. 02:18
 3/14 A kérdező kommentje:

Ma utaztam a buszon én hallottam,hogy valaki a hátam mögött arról beszélt,hogy a több száz millióval rendelkező vállalkozó ahol csak tud ügyeskedik,csal...


Szóval érdekes nekem,hogy ennyi vagyonnal is még az emberek megkockáztatják,hogy megbüntetik őket,amikor azt állítják,hogy a kapitalizmus nem mások kizsákmányolása.

2016. jan. 12. 02:21
 4/14 Molyember ***** válasza:
100%
Mindenki annyi fizetést kap, amennyiért elvégzi az adott munkát. Ha te lennél gazdag vállalkozó, nem emelnéd hirtelen a duplájára az embereid bérét, még akkor sem, ha megtehetnéd, mert minek. Úgyis bejön a paraszt robotolni, vagy ha nem, majd jön másik. Minek adnád másnak a pénzt, ha a tiéd is lehet?
2016. jan. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
54%

"Mindenki annyi fizetést kap, amennyiért elvégzi az adott munkát. Ha te lennél gazdag vállalkozó, nem emelnéd hirtelen a duplájára az embereid bérét, még akkor sem, ha megtehetnéd, mert minek. Úgyis bejön a paraszt robotolni, vagy ha nem, majd jön másik. Minek adnád másnak a pénzt, ha a tiéd is lehet?"



Még a vadkapitalista Magyarországon sem igaz ez, hiszen vannak fékek. Pl a minimálbér.


Nyugati országokban meg főleg nem igaz, ha nem lennének fékek pl Ausztriában, akkor sok néger dolgozna 500 euróért is, teljesen törvényesen. Így is dolgoznak ennyiért feketén, de még mindig jóval kevesebben mint amennyien fékek nélkül dolgoznának ha törvényesítve lenne a szabad kirablása a munkásnak.

2016. jan. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha a kapitalizmusban nem feltétlen mások kárára lehet meggazdagodni"


Ahhoz, hogy valaki gazdag legyen, másnak, másoknak szegénynek kell lennie. Csak hogy legyen kihez képest gazdagnak lenni. Tehát nincs olyan, hogy nem más kárán leszel gazdagabb.

2016. jan. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Molyember ***** válasza:
Ötös, igazad van, de ha megpróbálsz minimálbérből megélni, akkor rájössz, hogy annyiért még a korai kelés is túlzás. Persze, az éhezésnél sokkal jobb, ha nincs más, akkor ennyiért is dolgozni kell, de tisztességesnek semmiképp sem mondható. Sok helyen ezért adnak valami bónuszt a minimálbér mellé, amit persze a legkisebb hibáért is meg lehet vonni, így aztán kap is valamit a melós, meg kussol is.
2016. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ma utaztam a buszon én hallottam,hogy valaki a hátam mögött arról beszélt,hogy a több száz millióval rendelkező vállalkozó ahol csak tud ügyeskedik,csal... "


Ez ám a hiteles forrás :D


"Ha a kapitalizmusban nem feltétlen mások kárára lehet meggazdagodni, akkor miért nem adnak normális fizetést az embereknek?"

Normális munkáért meg lehet kapni a normális és elvárható fizetést.

Itt megint van egy furcsa össznépi elvárás a fizetéssel kapcsolatban. Egy fiktív példa:


nekem van X tőkém csinálok egy vállalkozást, adok fel álláshirdetést, te eljössz "állásinterjúra", megállapodunk egy bérben, legyen ez mondjuk 100 000Ft. Te elfogadod, aláírod a munkaszerződést. Teszed a munkád én is teszem a munkám, jól megy a cég dől a lé. Én kifizetem neked azt a bért amiben megállapodtunk, akkor miért várod el hogy adjak többet? :D

Ha meg nem tetszik a bér akkor miért írod alá a munkaszerződést? Ha már ott dolgozol akkor miért nem kérsz béremelést? Ha jól dolgozol és megy a szekér, akkor sanszos hogy megkapod, hisz egyszerűbb neked többet fizetni, mint a helyedre egy hasonló kvalitású dolgozót keresni.


Ha senki nem írja alá, akkor lesz egy nyomás a munkaadóra, hogy ha dolgozót akar, akkor csak emelni kellene, mert különben bedől a mutatvány és idővel emelni fog.


Ha látod, hogy a munkával amit csinálsz más kaszál de neked alacsony fizetést ad, akkor miért nem állsz a saját lábadra? Csinálsz egy saját vállalkozást és akkor magadnak adsz olyan "bért" amilyet akarsz, hisz ha az egyiknek megy a bicikli akkor a másiknak is fog nem? Nincs elég tőkéd? Elmész tárgyalsz a bankokkal, keresel befektetőt stb.. Előtted is van annyi lehetőség, mint égen a csillag, miért várod el, hogy más tegyen érted?


Ez megint ilyen komcsi kérdés: miért nem kapok? Rossz a kérdés barátom: miért nem csinálod meg magadnak?

2016. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem akartam direkt részletezni,mikről beszéltek.

Gyakorlatilag sakkoztak a ki-bejelentéssel,tövénytelenül,hogy több maradjon a cég zsebében.

Az alkalmazottnak persze beleszólása nem volt ebbe.


Aztán kitért rá az illető,hogy a cég tulajdonosának mennyi vagyona van,illetve mennyi a cég éves bevétele.


Szóval,ha valaki olyan gazdag,hogy évi több 100 millió profitja van,akkor is azt nézi hol lehet csalni,mert hát úgy látszik,hogy a pénzből sosem elég.

Tehát gazdagodni csak mások kárára lehet.

Legyen az magánszemély,alkalmazott vagy éppen az állam.

2016. jan. 12. 11:52
 10/14 A kérdező kommentje:

A munkából élő kiszolgáltatott,így nem mer követelőzni,vagy ha mer,akkor sem biztos,hogy jól jár.

Azt hiszem ezt nem kell ecsetelnem.


Sok emberről hallom,hogy minimálbérre vannak bejelentve,csakhogy a vállalkozónak ne kelljen adót fizetni utána,vagy 4 órára vannak bejelentve,és semmi nyugdíjuk nem lesz,éhen fognak halni,mert a vállalkozónak derogált járulékotfizetnu utánuk,mondván úgy is lesz másik,akinek jók lesznek ezek a feltételek is.


Aztán jön a lelki/pszichés ráhatás.

Apró koncot odavetnek eléd(pl karácsonykor egy kisebb ajándék),érezd úgy,hogy megvagy becsülve,közben te vagy az,aki kihasználnak.

2016. jan. 12. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!