Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigarettázók vagy az alkohol...

A cigarettázók vagy az alkoholisták kezelése kerül többe az országnak?

Figyelt kérdés
2016. máj. 14. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Cigi.
2016. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha egészségügyileg megnézzük, akkor csakugyan a dohányosok kerülnek többe.

De szerintem az alkoholisták több kárt tesznek az országnak, mivel ők törnek-zúznak, szétvernek dolgokat, ami az államnak plusz kár. Továbbá az alkoholisták több kárt tesznek a társadalomban mint a heroinosok (a statisztikák szerint).

2016. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most ténylegese az eü-s költségeikre gondolsz? Mert akkor a dohányosok, viszont ha mindent figyelmbe veszünk pl. munkaképesség csökkenést, rokkantosítást, családok lelki sérülését akkor messze az alkoholisták. Egy láncdohányos, ha elszív egy pakkot nem veri félholtra a családját utána, egy berúgott alkesz meg könnyen lehet, hogy igen! Az alkohol tdatmódosító szer így rengeteg olyan embernek is kárt okozhat, aki maga nem is iszik, elég a részegen volán mögé ülőkre gondolni, hogy hány balesetet okoznak.
2016. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen kérdéseket csak amolyan smucig falusiak tesznek fel. Mikor volt az törvényszerű hogy aki dohányzik vagy iszik azt már kezelni is kell? Nagyapám is füstölt mint a gyárkémény, 88 évesen halt meg, előtte csak 3 napot töltött kórházban. Megmondom én mi kerül sokba az országnak: aki 21 évesen nulla munkaviszonnyal a harmadik gyerekét várja.
2016. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy a nagyapád erős dohányos volt, és megúszta megbetegedés nélkül, az nem jelenti automatikusan azt, hogy mindenki esetében így lesz, vagy hogy a cigaretta nem lenne káros az egészségre. És a kérdés nem is Ő rá irányult.


Az utolsó mondatoddal pedig egyetértek.

2016. máj. 14. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

1. Az élet halállal jár, felőlem dohányozhat valaki meg ihat is, ameddig nem árt senkinek, nincs vele gond.


2. Szokásos hülye érv, nagyapád láncdohányos élt és 88 évet élt, hűűha... én meg 204 centi vagyok és Pesten élek, ebből akkor az következik, hogy minden pesti kétméter felett van, ugye? Micsoda hülye logikád van... ha öregapád nem cigizik, lehet, még többet élt volna. Az meg egészen biztos, ha két standardcsoportot veszel, egyik cigis, másik nem, az átlagéletkor nem a cigisnél lesz a magasabb, te szerencsétlen.

2016. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mindkét csoport elég olcsó az államnak statisztikailag, mert hamarabb halnak meg, és onnantól se TB se nyugdíj stb, ellenben baromi sok jövedéki adót fizetnek.
2016. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van, a TB-n kívül még fizetnek jövedéki adót is. A betegségek pedig nem válogatnak, pont akkora arányban betegednek meg egészségesnek mondott életmódot folytató emberek is. Na meg lehet hogy én lakok túl jó környéken, de senkit nem ismerek akinek rendszeresen kórházakba meg orvosokhoz kéne járniuk. Akik járnak is, azok is csak a megszokott mindennapi időseket érintő betegségekkel, olyan nincs aki évek óta drága és mindennapos kezelésre szorulna. Volt egy tüdőrákban elhunyt ismerősöm aki mellesleg nem dohányzott, de nála se hinném hogy a betegsége felfedezése óta eltelt néhány hétben milliókat emésztett volna fel a kezelése.
2016. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6 Nem akarlak elkeseríteni, de nemigen látsz 204 centis embert sem 60 éven felül. Még alacsonyabb a valószínűsége mint a túlsúlyosaké. Tehát ennyi erővel ezen is lehetne vitázni hogy mi mennyibe kerül. A túlsúlyból adódó betegségek viszont már gyakoribbak is.
2016. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
te hülye vagy... nem mondtam semmit sem arról, hogy ki hány centisen hány éves, csak fel hívtam a figyelmet, hogy milyen hülye következtetési rendszered van, most pedig bebizonyítottad, hogy a szövegértelmezéssel is problémáid vannak, ez nem meglepő, általában aki hülye, az sem szöveget értelmezni, sem érvelni nem tud és a logikai összefüggéseket is rosszul veszi észre
2016. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!