Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik a szabadság miatt szimpat...

Akik a szabadság miatt szimpatizálnak a liberális eszmével az ország független szabdságát hogy képzelik?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 12:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

A 10-es válaszolónak dunsztja sincs a gazdaság működéséről.


Nos kedves kérdező....

Akik ma "liberálisnak" mondják magukat, azoknak legtöbbször közük sincs a valódi liberalizmushoz, hanem sokkal inkább libertatiánusok, vagy félig anarchisták.

Én valódi liberális vagyok, és szerintem a személyi szabadságjogoknál nincs fontosabb.

Ez a politikai liberalizmus.


Ugyanakkor létezik olyan is, hogy liberális gazdaságpolitika, csakhogy az nem az amire a legtöbb ember gondol. A liberális gazdaságpolitikában a piac a meghatározó, a célja pedig az állam gazdasági szerepnének a minimalizálása, illetve az egyéni szabadságjogok gazdasági életben történő érvényesítése. Tehát a liberális gazdaságpolitika alapvetően tőke, szabad kereskedelem és vállalkozópárti. Nagyon fontos a magántulajdon védelme. De például az egykulcsos adó tipikusan a liberális gazdaságpolitikához köthető.

Nem véletlen, hogy a liberális gazdaságpolitikát leginkább jobboldali-konzervatív kormányok kedvelik és használják. (A Fidesz nem ilyen, a Fidesz valójában baloldali párt, kivéve a vallási és nemzeti kérdéseket)


Egyébként olyan, hogy gazdaságilag "független" ország már a kora középkor, azaz az önfenntartás megszűnése, és a kereskedelem újbóli elterjedése óta nincsen.


Remélem válaszoltam a kérdésedre, de ha valamit nem értesz kérdezz nyugodtan.

2016. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11 legjobb válasz kössz tőllem ment a zöld az álliberálisoktól a piros

igen értem most már

2016. máj. 22. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!