Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Név változtatás hogyan lehetsé...

Név változtatás hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Angliában éltem. Most szeretnék egy kis vállalkozást csinálni kint. Haza kellett jönnöm sajnos családi okok miatt, de nyár végén megyek vissza. A nevemben van ékezetes betû, és ez sokszor problémát okozott. Mivel úgy tervezem hogy kint maradok, így szeretném honosíttatni a nevem. Nem megváltoztatni, pusztán annyi hogy a keresztnevem angol megfelelôje. Állampolgárság kizárva, ahhoz 5 évet kell kint élni minimum tudomásom szerint. A lényeg hogy ha megszerzem kint pl. a jogsit, akkor ne a magyar nevem legyen rajta stb... Fontos lenne, de sajnos nincs ötletem. Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy hasznos válaszokat adjon. Ezt úgy értem, hogy a "hülye kérdés, nemtom és a minek alarsz te ilyet" válaszoktól kíméljetek.

2016. máj. 31. 12:05
 1/1 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha a keresztneved angol megfelelője fenn van a Magyarországon anyakönyvezhető nevek listáján, akkor sima névváltoztatással. Ha nincs, akkor külön kell kérvényt beadni hozzá - nem fogják engedélyezni.
2016. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!