Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent ma az hogy "reakciós"?

Mit jelent ma az hogy "reakciós"?

Figyelt kérdés
Széles körben használták a kommunisták de már nácik is reakciósnak tartották a cserkészmozgalmat.Igaz hogy a kifejezést ma a baloldali prolik használják azokra akik jobbak mint ők és vinni is akarják valamire?

2016. jún. 10. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Fentről lemaradt: Nekem úgy tűnik hogy "reakciós" aki öntudatos, nem akar lezülleni, komolyan veszi magát és az érdekeit. Ebben persze semmi rossz nincs csak ugye nem ez a tipikus baloldali tömegember.
2016. jún. 10. 15:27
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Hűha, valaki nagyon elfogulatlanul kíváncsi az őszinte válaszra és kicsit se csak muszájból fogalmazott meg egy kérdőjelre végződő valamit :D


A modern jelentés szerint a reakciós az, aki zsigerből, agy nélkül gondolkodik, cselekszik, anélkül, hogy mérlegelné az összképet, kontextust, stb.


Főleg jobboldali, populáris politizáláshoz köthető, a Jobbik korábbi álmodozása a multik halálba adóztatásáról és elzavarásáról pont ilyen. Meg persze Orbán sok húzása is.

2016. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Reakciós az, aki visszakíván egy meghaladott, levitézlett múltat. Ilyen értelemben voltak reakciósok a szocializmusban az előző rendszer hívei, és reakciósak ma a komcsik, mert a meghaladott, levitézlett szocializmus, kommunizmus után ácsingóznak.

Megjegyzem, soha nem az uralmon lévők a reakciósok, hanem a legyőzött rendszer nem uralmon lévő hívei.

2016. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

A reakciós az, aki egy régi rendhez ragaszkodik, és ellenzi annak forradalmi megváltoztatását, függetlenül attól, hogy az a rend jó vagy rossz volt.


De azt hiszem te nem választ vársz a kérdésre, hanem arra számítasz, hogy tömött sorokban helyeseljenek a válaszolók az elméletedhez, miszerint minden baloldali proli, bezzeg a hős jobboldal viszi valamire. Pfff.

2016. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Én sem tudtam, hogy mit jelent. De kettes, a Jobbik alternatív, forradalmi és a Fidesz manipulatív, populista húzásai egyáltalán nem zsigeriek, gondolkodásmentesek. Én inkább a baloldali politikát nevezném annak. A baloldaliak odáig sem jutnak el a gondolkodásban, hogy minden ember, minden nép más, nem egyenlő és ugyanolyan. Nekik ez a mániájuk. Míg a szélsőjobbosok addig is eljutnak, hogy bizonyos népcsoportokon belüli embertípusok előfordulási arányaiból különböző következtetéseket vonjanak le és különböző világméretű összeesküvésekre jöjjenek rá. A gondolkodás (ahogy más pozitív tevékenység) balról jobbra egyre növekszik.
2016. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, ezek szerint van aki szerint a jobb oldal, van aki szerint a "mindig és csak azért is" a régihez ragaszkodó az, és így akár a kommunista is lehet reakciós.

Én a magánélet szintjén szerzett tapasztalataim alapján nem tartottam negatívnak, inkább csak a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás velejárójaként

tekintettem rá amikor valaki ezzel vagdalkozott. Bár az utolsónak azt a mondatát, hogy "Míg a szélsőjobbosok addig is eljutnak, hogy bizonyos népcsoportokon belüli

embertípusok előfordulási arányaiból különböző következtetéseket vonjanak le és különböző világméretű összeesküvésekre jöjjenek rá." egy kicsit furcsálltam mert mintha a

rasszizmust és az ostoba összeesküvés-elméleteket dícsérné, a többiben egyet értek vele.

2016. jún. 13. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok DK szavazó reakciósnak tekinthető.
2021. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!