Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a baj a...

Tulajdonképpen mi a baj a rasszizmussal?

Figyelt kérdés

Tehát, ide sem lehet semmi rasszistát kiírni, sőt, börtön jár a megnyílvánulásokért.


Mi a rasszizmus? idézet -


A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.


Tehát, ha a cigányra azt mondom hogy barna, akkor a külsejét megkülönböztettem a többitől, tehát rasszista vagyok. De igaz. Ez miért bűntetendő, ha igazat mondok? Mert tényleg barna. Meg tényleg alacsonyabb az IQ ja mint a fehér embernek. Ez is egy tény. Ezekkel mi a baj, ha ezt megjegyzem? Be van bizonyítva. És tényleg börtönt kaphatok, ha nyílvánosság előtt azt mondom, hogy a cigány fajba tartozó emberek barnák.? Kicsit (nagyonnagyon) nem vaskori ez a felfogás a 21. századhoz? Miért baj az, hogy ha azt mondom a cigányra hogy sötét a bőre tehát kiemelem a külsejében megfigyelhető eltéréseket a többi embertől, és hozzá kapcsolom hogy kevésbé intelligens átlagosan az a faj tehát nagy eséllyel ő is. Mert igaz amit elmondtam. Vagy sértő? Mert a mai ember magát racionálisnak tartja akit nem állati ösztönök és érzelmek vezérelnek, de én látom, hogy ez nem így van.


BTW, azt mondják hogy a rasszisták kevésbé intelligensek, ez hol bebizonyított? Mert IQ tesztnél nem kérdezik hogy valaki rasszista-e.


És a liberálisok között több a nő, akiknek átlagosan 5 IQ ponttal van kevesebb a férfiaknál, tehát nekem az logikus hogy átlagban a liberálisok kevésbé okosak.


UI: Nyugodtan lehet törölni a kérdést mert egy rakás hivatalos statisztikát elmondtam objektíven, akit ez sért és törlik a kérdést miatta, akkor be fog bizonyosodni hogy csak azért rossz a rasszizmus mert sértő és képtelenek eltűrni a kényelmetlen de igaz igazságot és inkább töndéreséket találtok ki és terjesztetek, meglesz a válasz és marha nagyot fogok csalódni az emberiségben és a vezetők nagy részében. Mert az emberek csak politikailag egyenlőek de fajilag nem. Mert eltérő képességűek és ezt az IQ teszt is megmutatja. Fajonként. [link]


Amúgy meg a tudomány is rasszista mert rasszokat különböztet meg és ha több rasszt különböztet meg akkor azt mondja hogy nem egyenlő mert különben egy emberi fajról beszélne nem 5 ről. Aki meg azt mondja hogy a 105=70 az szimplán fogyatékos. Kérdés kiírása közben megkérdeztem a 6 éves unokahúgomat, és azt mondta hogy a különbség 35.


Szóval a kérdés adott. Ja és ha ezt provokációnak vélitek akkor az is azt jelenti hogy a statisztikák sértőek és azért törlitek a kérdést tehát nem vagytok racionálisak és hazudtok és képmutatóak vagytok az emberiség felé.


2016. jún. 14. 12:14
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
És hierarchiát is lehet fölállítani mert mondjatjuk, hogy a legokosabb (1. hely) ázsiai, 105 IQ pont aztán blahblah és a legunintelligensebb a fekete (70). Gyengébbek kedvéért: ÁTLAGBAN. Ha még nem jöttek volna rá, hogy a statisztika mindig átlagban számol.
2016. jún. 14. 12:19
 2/38 anonim ***** válasza:
48%

Olvas el mégegyszer a meghatározást. Nem az a baj, ha azt mondod, hogy a cigány barna, hanem ha azt, hogy a cigány barna, ezért alacsonyabbrendű.


A grafikon amit belinkeltél minimum kétséges, de mindenképpen önellentmondásos, hiszen egyik helyen még terülei alapon jelzi az IQ-t, a másiokn rassz szerint.


Érted?

2016. jún. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy a cigány barna, az már kitölti a rasszizmus fogalmát...
2016. jún. 14. 12:32
 4/38 PresidentEvil ***** válasza:
93%

Ha annyit mondasz, hogy a cigányok barnák, nem kerülsz börtönbe, nyugi. Itt azzal van a baj, hogy a jellegzetes külsőhöz különféle tulajdonságokat rendelsz hozzá ("a cigányok bűnözők") és ebből alakítod ki azt a nézetet, hogy alacsonyabb rendűek.


A gond az általánosítás. Ha kétséget kizáróan be tudod bizonyítani, hogy a cigányok 57%-a követett el bűncselekményt, akkor az tény. Ha azt mondod, hogy mindegyik bűnöző, akkor az előítélet, ami a rasszizmus alapja.

2016. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom hogy a barna bőrű emberek átlagban alacsonyabb IQ val rendelkeznek? Mert az is igaz.
2016. jún. 14. 12:36
 6/38 anonim ***** válasza:
81%
Az egész mondatot egyben próbáld értelmezni, ha már egyszer beidézted. A tagmondatok között logikai kapcsolatok vannak és együtt adják meg a szándékolt értelmét. Ha ez nem megy, akkor pedig inkább ne nyilatkozz IQ kérdésében sem.
2016. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
39%

Nekem nincs bajom a rasszizmussal, amennyiben az adott rasszista egyén képes kivételeket tenni.

Például a cigányokat én is elítélem a viselkedésük miatt, de van olyan galamblelkű, csendes cigány barátom, akinek egyből elkezd folyni a könny a szeméből, ha valaki kicsit is felemeli a hangját vele szemben. Én vele kivételt teszek, mert tudom, hogy a legtöbb magyar még a lába nyomába sem ér, amikor jámborságról van szó.


De aki ilyen igazi cigányos cigány, na azokat én is utálom és a cigány haverom is.


https://www.youtube.com/watch?v=ErYwDPbL6T0

2016. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Kivételek biztos vannak. De a wikin semmi szó nincs a szándékról, azt írja, hogy tulajdonságaik alapján hierarchiát állít fel. Tehát: IQ = tulajdonság hierarchia = sorrend, tehát ha sorrendbe állítom mondjuk csökkenő sorrendbe a fajonkénti átlagos IQ értékeket amik tulajdonságnak számítanak mert értékek, akkor rasszista vagyok és kapok 3 év börtönt.
2016. jún. 14. 12:42
 9/38 A kérdező kommentje:
És eltérő tulajdonságaik vannak a rasszoknak gondolom senki nem vitatja.
2016. jún. 14. 12:43
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

Ártalmatlan dolog addig, míg embercsoportokat bizonyos külső rasszjegyek alapján besorolunk valahova. Tehát, ha azt mondjuk, az afrikaiak feketék, az ázsiaiak ferde szeműek, az európaiak fehér bőrűek, ezzel szerintem nem szabad hogy baj legyen.

Baj akkor van, ha a rasszjegyekhez hozzárendelünk ellenszenvet kiváltó emberi tulajdonságokat, amit az adott rassz minden tagjára általánosan kivetítünk.

2016. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!