Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Kádár-rendszerben mennyire...

A Kádár-rendszerben mennyire volt népszerű uticél magyar turisták körében Románia románok lakta része pl. Bukarest?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Semennyire.
2016. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Seftelni jártak át a határközeli településekre mert a Lej harmat gyenge volt ha kivittél ezer Forintot kaptál érte kétezer Lejt, ha szerencséd volt akár háromezer Lejt is adtak ezer Forintért.
2016. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy volt-e olyan magyar turista mondjuk a 80-as években, aki egy kicsit megtanult románul és elutazott Bukarest-be, Iasi-ba, Pitesti-be vagy hasonló helyekre, ahol nem székelyekkel, hanem románokkal találkozhatott, az ő kulturájukat ismerhette meg?
2016. jún. 17. 20:43
 4/7 MZ.per.X ***** válasza:
64%
Szüleim rengeteget utaztak fiatalon, de akkoriban inkább Lengyelország, Csehország, Horvátország volt az úti cél.
2016. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Amikor nálunk Kádár-rendszer volt, náluk Ceausescu-rendszer volt. Nem tudom mennyire pontosak a történelmi ismereteid, de segítek: Ceausescu üldözte a magyarokat. Egész falvakat romboltatott le, hogy elrománosíthassa Erdélyt. Betiltotta a magyar nyelvet és az egész országban üldözték és elnyomták a magyarokat. Persze volt egy kis méretű magyar autonóm tartomány, amelyet a Szovjetunió nyomására hoztak létre, de nem sokat segített. Ebből kifolyólag semennyire nem volt népszerű a magyarok körében Románia.
2016. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút turistaként jártam Bukarestben- egyáltalán nem ronda város, persze messze van Budapesttől, vagy Prágától. Bár én tavaly voltam..


Mamám 1988-ban vonattal ment volna a bolgár tengerhez, de éjjel ellopták az útlevelét, s amint ezt nagy nehezen elmagyarázta a kalauznak, az leszállíttatta Bukarestben, ahol kétségbeesetten kérdezgetett random embereket, hogy beszélnek-e magyarul. Végül kb 2 óra után egy férfi igent mondott, majd suttogva mondta ,hogy még egy szót ki ne ejtsen magyarul, mert mindketten pórul járnak. Autón elvitte a konzulátusra, ahol végül 2 nap várakozás után kapott egy ideiglenes útlevelet meg egy vonatjegyet a magyar határig. De a konzulátuson is románok dolgoztak, kik csak értették a magyart, de beszélni alig beszélték.


Mindenki tudta, hogy Ceau mennyire magyarellenes. Szerintem kevés népet utáltak jobban Bukarestben akkoriban, mint minket. Ráadásul Románia idegenforgalmi vonzereje Erdélyben van, valamint a tengeren. De a tengerpartja pont olyan, mint a bolgár (mindkettőn voltam) viszont Burgaszba közvetlen vonat és repülő járt, míg a román tengerre egyik sem. Plusz gondolj bele ,akkoriban nem volt booking.com, sőt valószínű, hogy a vízumot sem adták volna meg. Ráadásul a bolgárok híresen szerettek minket. Végül: a 80as években Romániában általános élelmiszerhiány volt, estére pedig mindenütt lezárták az elektromosságot- az utcán és a házakban egyaránt.


Kétlem hogy ez sok magyart vonzott volna.


23f

2016. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ui: Bukarest legszebb épülete, a parlament csak a 90es évek elejére készült el.
2016. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!