Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az USA miért nem provokálja...

Az USA miért nem provokálja Kim Dzsong Unt?

Figyelt kérdés

Amikor például kiáll és bejelenti, hogy na, most már szuperfejlett rakétáink vannak, amivel le tudunk győzni mindenkit és Észak-Korea már mindenkinél jobban teljesít, akkor Obama miért nem áll ki és válaszol neki? Miért nem röhögi ki nyilvánosan, amikor ez lenne ellene a legcélszerűbb?


Érdekes lenne Dzsong reakciója mondjuk egy "A Disznó röfög az ólban..." elszólásra és mindenképpen arra kényszerítené őt, hogy valamit tegyen egy ilyen sértés ellen, mivel az egész hatalma a tekintélyre épül Észak-Koreában.


Ez lenne a helyes megoldás.


2016. jún. 23. 07:18
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyrészt, mert ez nem ilyen egyszerű... tudod katonailag, politikailsg és gazdaságilag sem.


Másrészről komolyan azthiszed hogy egy diktaturában az emberek orrára fogják kötni hogy mit nyilatkozott Obama?

2016. jún. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Miért, gondolod, hogy a vezérkarban nem számít Kim tekintélye?

Feléjük is tekintéllyel tartozik. A tábornokok és vezetők nem fognak egy olyan uralkodót követni, akit büntetlenül lemalacozhat az USA feje.

Ja és nehogy azt hidd, hogy a néphez nem jut el semmilyen hír a nagyvilágból.

2016. jún. 23. 07:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem hosszú életű az a politika, amit a sértődöttség, és a kicsinyes bosszú hajt. Egy általános iskolai udvaron még működhet, hogy egy nagyszájú lúzert jól helyretesznek a többiek, itt viszont emberek millióinak élete múlik egy-egy adott döntésen. Ha egy ilyen kinevetés hatására megrakétáznak egy dél-koreai várost, és meghalnak tízezren, akkor mit fog gondolni a közvélemény az elnökről? Ha reális veszély a támadás, akkor minek provokálni, miért nem lehet inkább megelőzni?


Tény, hogy darabokra kapnák az egész rendszert, ha konkrét támadásra kerülne sor. De minek eljutni oda, ha vannak más módok is: például szankciókkal és kivárással elérni hogy belülről omoljon össze, vagy olyan helyzetbe hozni, ami kikényszeríti a nyitást a déliek felé. Elsősorban a békés megoldást kell keresni, mégha az sokáig tart, meg arra is kicsi az esély, hogy bekövetkezik valaha. De ha ezt elvetjük, akkor sem az indulatból provokálásra esne a választás, hanem egy megfontolt, precíz katonai beavatkozásra, hogy véletlenül se kelljen szövetséges területen harcolni, szövetséges civileket veszélybe sodorni.

2016. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha egy ilyen kinevetés hatására megrakétáznak egy dél-koreai várost, és meghalnak tízezren, akkor mit fog gondolni a közvélemény az elnökről? Ha reális veszély a támadás, akkor minek provokálni, miért nem lehet inkább megelőzni?"


Öreg, ilyesmi nem fog történni, mert Észak-Koreának nagyon elcseszettek ezek a rakétái és lényegében csak úgy vaktában lövöldöznek velük. :D

A másik meg, hogy szerinted Dél-Koreát nem védi egy rohadt erős rakétapajzs direkt ilyenek ellen?

Te ebbe nem gondolsz bele?

2016. jún. 23. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha így gondolod, akkor majd rádadunk egy golyóálló mellényt és kapsz egy szép sorozatot a hasadba. Mi bajod lehet, hiszen van páncélod, nem?
2016. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te meg eléggé lebecsülöd a helyzetet. Pontosan azért nem vált eddig Észak-Korea Irakká, Afganisztánná, mert nem arról van szó, hogy néhány mezítlábas ürge RPG-vel szaladgál, és pontosan arra jók, hogy tesztelje rajtuk az USA a legújabb tankjait. Egy egységes országról van szó, egy milliós állománnyal, ráadásul ott van még egy apróság, hogy atomhatalom. Az pedig, hogy interkontinentális rakétájuk még nincs, nem azt jelenti, hogy pl. Szöult, vagy akár Japán partját ne tudnák megcélozni. Emellett van légierő és haditengerészet. Ezek elavultsága meg koránt sem jelenti azt, hogy használhatatlanok lennének, mivel ismétlem, az itteni rakétavédelemnek nem olyan helyzetet kell megoldania, mint a gázai övezetből kirepülő barkácsgránátok. A déliek és szövetségeseik fejlettsége, gazdasági és létszámbeli fölénye biztosítaná a győzelmet, de politikai öngyilkosság lenne, az atomfegyverek miatt pedig beláthatatlan következményeket kockáztatnának meg.
2016. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerinted okos dolog provokalni egy olyan orszag vezetojet ami tobb millios hadsereggel es atomfegyverrel rendelkezik? :)
2016. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Papi Gonzales ***** válasza:

nem értem miből gondolod hogy nincs provokálva

Az usa minden évben hadgyakorlatozik japánnal és délkoreával...nem is olyan rég pedig egy b-52-essel is átrepültek felettük..

2016. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!