Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisok mért olyan...

A liberálisok mért olyan lenézőek másokkal szemben?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, hogy nem vagyok fideszes, se jobbikos, sőt, valamennyire liberális vagyok, de mégis dühít sok más liberális véleménye. Rendszeresen futok bele olyan kommentekbe, amikből az derül ki, hogy ezek szerint az emberek szerint mindenki hülye, aki kritizálja a mainstream liberális elveket. Aki velük nem ért egyet, arról olyan stílusban nyilatkoznak, ami rám is nagyon rossz hatással van, pedig nem is rám vonatkozik. Söpredéknek, csürhének, agyhalottnak, hülyének nevezik őket, és hasonlók.


Ezen kívül azt veszem észre, hogy ezek a liberálisok úgy gondolják, hogy az ő világlátásuk az abszolút, objektív igazság, és hogy ők a tények alapján döntenek, mert ők iskolázottabbak és "mértékadó" újságokat olvasnak, míg a többi ember csak buta, tanulatlan és hőzöng. Ennek ellenére sokszor látom azt, hogy vitába keverednek olyan, más politikai nézetűekkel, akikről kiderül, hogy nagyon is értenek a politikához, és vannak érveik. Ilyenkor egy rövid idő után általában megfeneklik a vita, és gyakran veszem észre azt, hogy az említett liberálisok mintha azért nem tudnának mit mondani, mert a másik megcáfolta az általuk olvasottakat. Mintha inkább csak azt mondanák vissza mindig, amit a HVG és hasonló lapok írnak, és nem lenne igazán önálló véleményük. Ráadásul, amikor már nem tudnak mit mondani, akkor vagy buta reakció szokott jönni tőlük, vagy az, hogy dühödten lesöprik az érveket, érdemi válasz nélkül. Ismerek személyesen is ilyen embereket, és néha az az érzésem, hogy olyan náluk ez a liberális beállítottság, mint egy hit, amit beléjük neveltek, és ha valaki rávilágít egy-egy dogmájuk hibájára, akkor ingerültek lesznek, de nem képesek önvizsgálatot és a nézeteik felülvizsgálatát tartani.


Nekem ez nagyon furcsa, mert nem szeretem a merev embereket. És érdekes módon sokkal felszabadultabban tudok beszélgetni konzervatív vagy akár erősen balos ismerőseimmel, pedig eléggé eltérő a világlátásunk. És persze vannak olyan liberálisabb beállítottságú emberek is, akikkel szintén tudok normálisan beszélgetni, de egy jelentős részük szerintem nagyon merev. Miért lehet ez?



2016. jún. 25. 23:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még két dolog. Egyik, hogy van egy elég balos ismerősöm, akivel jóban vagyunk. Simán el tudunk vitázni kocsmában, a múltkor például Kubáról, és egyáltalán nem fogjuk vissza magunkat. Én se finomkodtam, amikor Castrót szidtam neki, mégsem lett belőle sértődés, és szerintem azért cserélünk némi eszmét is közben. Egyszerűen lazán, emberi módon kezeljük a dolgot.


Nem olyan régen meg a volt osztálytársaimmal találkoztam, ott többen is az említett liberális kategóriába tartoznak. Igyekeztem nagyon óvatosan fogalmazni, mert ezt érzi is az ember, amikor ilyen emberekkel találkozik, hogy óvatosan kell beszélni. Csak halkan megjegyeztem, hogy szerintem nem jó ötlet ennyi bevándorlót beengedni Európába, mert már sok példa bizonyítja, hogy ebből csak súlyos feszültségek lesznek, és egyébként se tartom jónak, ha a kultúrák, emberek teljesen összekeverednek. Erre olyan gyűlöletes arcot vágtak, egyikük kijelentette, hogy nem beszél velem többet, mert rasszista vagyok, és ő rasszistákkal nem áll szóba. Hiába mondtam neki, hogy szeretem az eltérő kultúrákat, az egzotikusakat is, csak éppen nem tartom jónak az összekeveredésüket.


Szóval nem értem, miért nem lehet emberien beszélgetni. Miért nincs sok emberben egy kis rugalmasság. Minek van szánk, ha csak arra használjuk, hogy a magunkét mondjuk, és minek van fülünk, ha nem akarunk semmit meghallani abból, amit a másik mond?

2016. jún. 26. 00:14
 2/11 meszike91 ***** válasza:
100%
Ilyenek mindenhol vannak, nem lehet velük semmit sem kezdeni.
2016. jún. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem azon múlik,hogy valaki liberális,vagy sem. Vannak ilyenek a konzervatívok,baloldaliak,vagy bármilyen más politikai beállítottságúak között. Egyszerűen van aki képes elfogadni mások véleményét,netán belátni a saját tévedését és van aki nem.Embere válogatja.
2016. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Akikről írsz, azok egyszerűen intellektuális bunkók.

Ők a legfényesebb példái, hogy a tanultság nem jár együtt szükségszerűen intelligenciával.

2016. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Apám fideszes. Ugyan ez van nálla is.

Bármi olyat mondasz/mondanak ami a fidesszel szembemegy/fidesz ellenes az rohadt kommunista,hazaáruló,zsidó...stb

Amikor tényeket állitasz elé, pl a kisvasút ami hatalmas pénz volt és a kutya sem használja , csak annyit mond "mértbajaz?" :D

elveszik a földeket..."mértbajaz?"

Stb

Szóval érted...ha Viki kiálna és elmondaná , hogy igen loptunk akkor is mellete álna mert hülye.

Lényegtelen, hogy liberális vagy sem..aki hülye az hülye.

2016. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez abszolút nem attól függ, hogy liberális elveket vallanak-e vagy sem. Bárki nézheti és kezelheti le a vitapartnerét, ha nem tud vagy nem akar érveket felmutatni ellene. Persze annak is ezernyi oka lehet, hogy erőszakosan válaszolnak, támadnak. Ez a magánéleti frusztrációtól kezdve a politikai kiábrándultságon át a munkahelyi stresszig bármi lehet, nagyon hibás megközelítés általánosítani.


Az is nagyon fontos megjegyezni, hogy a liberalizmus sem egy egységes ideológiai irányzat.

2016. jún. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló tökéletesen összefoglalta a lényeget. Ahhoz hogy valaki elfogadja, azt a tényt hogy valahol hibádzik az elmélete, és valamit más egy másik szemszögből helyesen lát, meg kell ütni egy bizonyos intelligencia szintet.


Egyébként a történeted alapján remek vitapartner lehetsz, egyszer szívesen leülnék pár ilyen emberrel sörözni :)

2016. jún. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Mert ezt sulykolja beléjük a szélsőliberális média, illetve mert érvelni nem tudnak (a valósággal szemben nem is lehet).
2016. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen van a szélsőjobbereknél is. Lásd Novák Előd... Sőt tovább megyek: az összes politikai csoportnál van.
2016. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Mert ezt sulykolja beléjük a szélsőliberális média, illetve mert érvelni nem tudnak (a valósággal szemben nem is lehet)."


Lehet, hogy más politikai beállítottságú embereknél is előfordul ez, viszont én az idézett dologgal értek egyet. Mondok egy példát. Vitatkozol egy liberálissal. Azt mondja, hogy minden ember egyenlő, nem szabad rasszistának lenni, semmi baj nincs a bevándorlókkal, nem lesz baj a migránsok betelepítésével sem. Erre te azt mondod, hogy nézze meg a 2005-ös franciaországi zavargásokat, a 2011-es londoni zavargásokat, a 2013-as svéd zavargásokat. De békés időben sem jobb a helyzet az európai nagyvárosokban. Vannak veszélyes helyek, ahova nem tanácsos menni, és ott magas a bevándorlók száma, és a bűnözési ráta. Na most, ha már egyszer nem sikerült integrálni több generáció óta itt élő bevándorlókat, akkor épeszű dolog újra megpróbálni? Erre a liberális vitapartnered nem fog tudni mit mondani, viszont marad az elveinél. Ez vakhit. Annak pedig a legfontosabb jellemzője, hogy nem önálló gondolkodás eredményeként születik.

2016. jún. 26. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!