Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az anarchizmus baloldali vagy...

Az anarchizmus baloldali vagy jobboldali?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a baloldalhoz sorolják, de szerintem ha jobban belegondolunk, nem biztos, hogy oda tartozik. Ha valahol anarchia alakul ki, és nem szólnak bele semmibe, ott nem békés együttélés kommunákban, mint a hippik, hanem hierarchia és "az erősebb marad életben" lesz.
2016. jún. 28. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen értelemben tényleg jó kérdés.

Elméletileg azért baloldali, mert az anarchisták abban hisznek, hogy mindenki egyenlő lesz, mindenki kedves lesz a másikkal, ha megszüntetjük az államot, mert az állam tehet róla, hogy gonoszak az emberek.


Persze, gyakorlatban ez tényleg úgy működne, ahogy te leírod, vagyis ahol szabadság van, ott nem lesz egyenlőség.

2016. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Zsigeri.
2016. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Baluba ***** válasza:

[link]

Ebből az ábrából látszik, hogy az anarchizmusnak van jobb, és bal oldali változata is, annak megfelelően, hogy kooperatív kommunákat, vagy szabad versengést képzelnek el, persze az államiság hiányán kívül.

2016. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából egyik sem. A politikai teszteken a konzervativizmus ellentéteként, illetve a liberalizmus folytatásaként, annak eltúlzott szélsőségeként szokás tekinteni. A függőleges politikai tengely legalsó részén van, de vízszintesen nincs meghatározva, vagyis lehet baloldali és jobboldali is.
2016. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel a jobb oldal leginkább rend párti, az anarchizmus nem igazán lehet jobb oldali. Baloldali már inkább. De az anarchisták leginkább se-oldaliak szerintem.
2016. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szélsőbaloldal azért mert olyanok a céljai idézek egy párat pl.: a burzsoázia és az állam valamint a legeslegkisebb kapitalizmus megdöntése, harcolás az összes osztályhoz tartozó ember jogáért/egyenlőségéért, a pénz megszüntetése vagy ellényegtelenítése, a szexuális kisebbségek védelme, nemek közötti egyenlőség elérése,egyenlőségért való harc, a szabadság biztosítás az összes ideológiát valló eszme felé, demokratikus jogállam, természetjogra alapozott emberijogok. Ezek amiket felsoroltam alapvetően baloldali és baloldali liberális tervek lehet hogy hisz egy pár jobboldali nézetben is de alapvetően baloldali eszme ez abból is látszik hogy a liberalizmusnak egy szélsőséges változtára az individualizmusra, a libertarianizmura, a szocializmusra, a kommunizmusra, és a feminizmusra építkezik. De amit mondtam ez alól kivétel a nemzeti anarchizmus ugyanis ők vallanaka nemzetiszocializmus és a nemzeti kommunizmus példáján jobboldali konzervatív, patrióta, és nacionalista elveket is ezért ők nem bal és nem jobboldaliak hanem harmadikutasok.
2019. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!